Informacje

18.11.2010 06:05 TWÓJ WYBÓR

Ostatni w sondażach, odważni w pomysłach

SERWISY:

Są na szarym końcu w sondażach, ale o fotelu prezydenta myślą - jak najbardziej poważnie. Cezary Stachoń, Piotr Skulski i Waldemar Fydrych przekonywali do siebie warszawiaków w programie "Twój Wybór".

- Jaka będzie panów pierwsza decyzja, jeżeli wygracie wybory - pytał Dominik, widz TVN Warszawa. Jak się okazuje nie wszyscy chcieliby je podejmować od razu po wyborach.

"Bez decyzji"

- Nie podjąłbym żadnej decyzji, bo mogłaby być nieskuteczna - mówi wprost Piotr Skulski z komitetu "Polska Patriotyczna". - Poszedłbym do gabinetów wszystkich dyrektorów i sprawdziłbym, który powinien dalej pełnić swoją funkcję. Bardziej zdecydowany jest za to Waldemar "Major" Fydrych z komitetu Gamoni i Krasnoludków. - Zażądałbym, żeby odbudowano praską parowozownię z czasów carskich. Karą dla stołecznej konserwator miałoby być klęczenie na grochu - dodaje. I przekonuje, że tylko krasnoludki mogą rozwiązać najważniejsze problemy.

Z kolei na rzeczach prostych skoncentrowałby się Cezary Stachoń z "Lepszej Polski". - W szkołach powinno się zwracać większą uwagę na aspekty zdrowotne. Wziąłbym się też za sygnalizację. Wiele korków można rozładować drobnymi zmianami na skrzyżowaniach - zapewnia kandydat.

Kładki przez Wisłę

Jak się okazuje, komunikacja to, zdaniem kandydatów, o wiele szerszy problem. - Ku uciesze wyborców kazałbym wyrwać wszystkie słupki odgradzające jezdnię od chodników - mówi Skulski. I dodaje, że jego zdaniem skandalem jest likwidacja miejsc parkingowych na ul. Emilii Plater. - Poza tym do czasu powstania parkingów podziemnych samochody mogłyby stawać na ogromnych polach wokół Pałacu Kultury - dodaje.

O konieczności budowy parkingu jest przekonany również Cezary Stachoń. - W części zachodniej powinien powstać duży parking Park&Ride, w rejonie kolei WKD. To byłoby centrum przesiadkowe - zapewnia kandydat. Zgoła inny punkt widzenia ma jednak Fydrych. - Potrzebne jest, jak najwięcej transportu miejskiego. Powinien być zorientowany na rowery i powinniśmy przeprowadzić dwie kładki dla jednośladów przez Wisłę - tłumaczy "Major".

Odszkodowania do Niemców

Ale to nie jedyne zmiany nad Wisłą, które wprowadziliby kandydaci. Fydrych widzi na rzece pływające gondole i statki. Z kolei zdecydowane "nie" gondolom mówi Stachoń. - Warto wykorzystać Wisłę, jako uzupełnienie komunikacji - precyzuje. A konkretów chce Skulski. - Brakuje statku do Młocin. Powinny być także bary nad rzeką, które funkcjonowałyby do rana. Tak samo powinno być na Starówce. Lubię jej mieszkańców, ale powinna żyć do rana - sugeruje Skulski. I dodaje, że najważniejsze są jednak inwestycję. - Będę upominał się o rekompensatę za straty wojenne od Niemców. Z tego można zdobyć środki na metro czy obwodnicę - podsumowuje dyskusję Skulski.

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »