Informacje

27.11.2017 15:30 na ochocie

Ośrodek muzułmański zdewastowany. "Wybito kilkanaście szyb"

SERWISY:


Dewastacja Ośrodka Kultury Muzułmańskiej na Ochocie. Jak informuje policja, w budynku przy Bohaterów Września wybito kilkanaście szyb. Właściciele liczą straty materialne, ale podkreślają, że "największą stratą jest utrata poczucia bezpieczeństwa".

Policja dostała zgłoszenie około godz. 6.

- Doszło do wybicia kilkunastu szyb w budynku przy Bohaterów Września. Na miejscu są policjanci, zabezpieczają ślady i ustalają okoliczności tego zdarzenia – podała podkomisarz Edyta Wisowska z ochockiej komendy.

Poważne zniszczenia

Więcej informacji podała Komenda Stołeczna Policji. - Jeden z pracowników, który przebywał na terenie obiektu usłyszał hałas pomiędzy 1 a 2 w nocy. Niestety wówczas nie przekazał informacji policji. My sygnał o zdarzeniu właśnie od pracowników ośrodka dostaliśmy o 6 rano. Te kilka godzin powoduje, że sprawca bądź sprawcy oddalili się - powiedział tvnwarszawa.pl Mariusz Mrozek z sekcji Komendy Stołecznej Policji.

Jak zaznaczył, na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza. - Są policyjni technicy, zabezpieczamy obraz z monitoringu z tego obiektu jak i z okolicznych – dodał.

I poprosił o kontakt pod numerem 997 osoby, które mogą mieć informację o zdarzeniu. Zgłaszać można się również do policjantów w komendzie przy ulicy Opaczewskiej.

Dewastację potwierdza również reporter tvnwarszawa.pl. – Niemal każda szyba na frontowej ścianie została uszkodzona, widać też fragmenty ciężkich betonowych elementów – zaznacza Mateusz Szmelter.

Pierwsze informację o zniszczeniach podało RMF FM. Według radia, do dewastacji doszło około godz. 2. Zniszczone mają być również klimatyzatory i ogródek restauracji.

"Utrata poczucia bezpieczeństwa"

W poniedziałek po południu konferencję prasową w sprawie rabunku zorganizowali przedstawiciele ośrodka. - Po wstępnych oględzinach szacujemy, że straty materialne są bardzo wysokie. Natomiast największą stratą dla nas jest utrata poczucia bezpieczeństwa wspólnoty muzułmańskiej mieszkającej na terenie Polski - przyznała Anna Łukjanowicz, koordynatorka Ośrodka Kultury Muzułmańskiej.

Przysłuchujący się tej konferencji reporter TVN24 Paweł Blajer podkreślał po niej, że "władze ośrodka są pełne nadziei, że policja wyjaśni cały incydent".

- Nie ukrywają jednak, że boją się o to, co może dziać się dalej. Dostrzegają, że ataków jest coraz więcej, proszą policję, aby pomogła zabezpieczać miejsca podobne do tego ośrodka. Proszą też rząd i najwyższe władze centralne - mówił Blajer.

Błaszczak: żadne zgłoszenie nie jest ignorowane

O komentarz do sprawy był pytany w poniedziałek także Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Zwrócił uwagę, że powiadomienie zostało zgłoszone o godzinie 6 rano. - Ten obiekt jest objęty monitoringiem, jest chroniony przez firmę. Policja zadziałała wtedy, kiedy została powiadomiona. Mamy nadzieję, że sprawcy tego aktu wandalizmu zostaną szybko ujęci - powiedział.

Podkreślił też, że żadne zgłoszenie nie jest ignorowane. - Wszyscy są traktowani tak samo przez polską policję - oświadczył.ran/kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • abdul al fattah

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2017 11:39 ~abdul al fattah

  polski policja musi zlapac polskiego chuligana .pan Blaszczak nasz człowiek -Allah z nim

 • Remek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2017 17:36 ~Remek


  asd~asd

  lepiej wybic kilka szyb niz przejechac kogos na moscie czy jarmarku swiatecznym
  zezu~zezu


  Albo być mordercą, pedofilem albo złodziejem. Nie dajmy się zwariować, tak samo jak wśród chrześcijan jakiś 1% to przestępcy, zboczeńcy, tak wśród muzułmanów jakiś 1% to fundamentaliści i terroryści. Nie można oceniać wszystkich po najbardziej widocznej ich mniejszości.


  Widać, że nie masz bladego pojęcia o kulturze islamu i o Arabach... Pojedź do kraju arabskiego i wyjdź ze swojego ciepłego gniazdka w 5-cio gwiazdkowym hotelu a szybko zmienisz zdanie

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2017 15:38 ~obserwator

  ten ośrodek od początku budził kontrowersje

 • Pekin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 20:11 ~Pekin

  Problemem~Problemem

  Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego MSW - w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się aż 466 demonstracji o charakterze nazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci.


  A jak w Warszawie wahabici pokocili sie z sunnitami i pare szyb poszlo to skandal ze prosze siadac.

 • idealni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 19:59 ~idealni

  w Polsce - jeden atak na muzułmański ośrodek, zbicie szyb. A Ile ataków było np. w Niemczech na muzułmanów i ich ośrodki?

  I to my Polacy, mamy mieć łatkę islamofobów i nazistów?

 • Solniczka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 19:54 ~Solniczka

  Rafał~Rafał

  W Dubaju jest kilka kościołów katolickich i nikt ich nie dewastuje. W Polsce prawicowy motłoch pokazał swoje prawdziwe oblicze...

  W Paryżu muzułmanie napadają na ludzi modlących się w katolickich kościołach. Świątynie przerabia się na kluby. Nie pieprz o czymś o czym nie masz pojęcia.

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 19:51 ~real

  Szyby??? O czym my dyskutujemy!

  "Niemiecki sąd II instancji podtrzymał wyrok sądu I instancji z 2015 roku uznając, iż podpalenie przez pochodzących z Palestyny 31-letniego Mohamad E, 26-letniego Ismaila A. i 20-letniego Mohammada A. synagogi w Wuppertal przez obrzucenie jej koktajlami Mołotowa nie było motywowane antysemityzmem.
  Zdaniem sędziego sądu w Wuppertal działania podpalaczy miały na celu "krytykę Izraela" i "zwrócenie uwagi na konflikt w Strefie Gazy".
  Rzeczpospolita

  Uczmy się od Niemców tolerancji, dla krytykujących :)

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 19:47 ~real


  jakby śmieszne~jakby śmieszne

  jeżeli już dyskusja,to dlaczego KK nie wystąpi do lokalnych polityków,którzy zezwalają na budowę meczetów, żeby uzyskali zgodę na budowę 1 za 1, czyli meczet w Warszawie, za meczet w np. Syrii ? I tu widać zgubny wpływ Kościoła na politykę. UE nie miesza się w sprawy kościelne i tak trzymać !
  kubat~kubat

  Ciekaw jestem dyskusji, która by się rozpętała, gdyby te szyby wybito w kościele katolickim lub, uchowaj Boże na plebanii.

  Albo, jakby ktoś zaatakował ośrodki muzułmańskie w takich, na przykład tolerancyjnych i otwartych Niemczech!

  Zaraz, przecież w Niemczech "Federalny Urząd Kryminalny (BKA) ocenił na początku tygodnia, że liczba ataków na schroniska „dramatycznie wzrosła”. Do końca października 2017 policja zanotowała 600 takich incydentów a zamachowcy dokonali 49 podpaleń"

  A to wg niemców, polska jest faszystowska i nietolerancyjna :)))

 • Problemem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 19:35 ~Problemem

  Zgodnie z oficjalnymi informacjami niemieckiego MSW - w ubiegłym roku na terytorium naszego zachodniego sąsiada odbyło się aż 466 demonstracji o charakterze nazistowskim. Jakby tego było mało odnotowano aż 3533 ataki o podłożu rasistowskim na uchodźców bądź na ośrodki, w których mieszkają. W wyniku tych ataków rannych zostało 560 osób, w tym 43 dzieci.

 • OLA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.11.2017 18:57 ~OLA

  Pewnie zasiądą do stołu wigilijnego i będą składać sobie życzenia te osoby które to zrobiły....taki szariat katolicki

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »