Informacje

14.11.2013 17:42 po wydarzniach 11 listopada

Organizatorzy Marszu Niepodległości: potępiamy burdy i pijackie ekscesy

SERWISY:

Organizatorzy "Marszu Niepodległości", który przeszedł 11 listopada ulicami Warszawy, potępili w czwartek "burdy i pijackie ekscesy, jakie się wokół niego działy". Wyrazili też "ubolewanie z powodu incydentu", do którego doszło przed rosyjską ambasadą.

Podczas zorganizowanego w poniedziałek w Warszawie przez środowiska narodowe "Marszu Niepodległości" doszło do burd w pobliżu budynku ambasady rosyjskiej. Na tyłach ambasady podpalono budkę wartowniczą policji ochraniającej budynek. Na teren ambasady rzucano petardy i race. Marsz - na żądanie policji - został rozwiązany przez ratusz. Wcześniej do zamieszek doszło też przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej; na pl. Zbawiciela podpalono instalację artystyczną "Tęcza". Zatrzymano 74 osoby.

"Potępiamy burdy"

- Potępiamy burdy, wszystkie przejawy braku podporządkowania się straży Marszu Niepodległości oraz bandyckie ataki na uczestników marszu, w tym członków straży i osoby postronne, wywoływanie niepokojów i narażanie na niebezpieczeństwo uczestników manifestacji ze strony grupek bezmyślnych osób kręcących się wokół marszu - głosi tekst oświadczenia odczytanego dziennikarzom przez prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Witolda Tumanowicza.

W oświadczeniu wyrażono też "ubolewanie z powodu incydentu, do którego doszło przed budynkiem ambasady rosyjskiej". "Jednocześnie wyrażamy przekonanie, że w stosunkach polsko-rosyjskich jest wiele istotniejszych problemów niż spalona budka strażnicza. Dlatego uznajemy poziom rozpętanej wokół tej sprawy nagonki medialnej za zupełnie nieadekwatny do skali wydarzenia" - zaznaczyli organizatorzy marszu.

300 bojówkarzy?

Zdaniem stowarzyszenia rozwiązanie marszu było decyzją "wyjątkowo fatalną, szkodliwą i niebezpieczną z punktu widzenia ochrony kilkudziesięciotysięcznego tłumu, który nawet nie miał możliwości rozejścia się".

W ocenie organizatorów marszu liczebność "grup zainteresowanych bijatyką, które wmieszały się w marsz" nie przekraczała 300 osób.

Stołeczny ratusz we wtorek wstępnie oszacował zniszczenia na 120 tys. zł i zapowiedział, że będzie dochodzić ich pokrycia od organizatora marszu. "Takie roszczenie jeszcze do nas nie wpłynęło. Zresztą większość tej kwoty, są to szkody, które wystąpiły poza trasą marszu, więc jako organizatorzy nie jesteśmy w stanie odpowiadać za akty, które miały miejsce w całej Warszawie" - zaznaczył Tumanowicz.

W związku z incydentami stowarzyszenie zapowiedziało zmianę formuły przyszłorocznego marszu, nie ujawniono jednak szczegółów planowanych zmian.

TAK WYGLĄDAŁY BURDY 11 LISTOPADA:


PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jawaja22

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.11.2013 10:04 ~jawaja22

  Spojrzcie na nich: oto "prawdziwi" Polacy i patrioci plus oczywiście Zawisza i Tumanowicz. Cyniczni manipulanci wykorzystujacy latwowiernosc sfrustrowanej młodzieży i kierując swoje prymitywne hasla do konkretnych, podatnych na propagandę srodowisk. To ci panowie sa bandytami wystepujac przeciw tolerancji a ci rzucający kamieniami, to zwykle rzezimieszki.

 • aoo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 13:45 ~aoo

  pasazer~pasazer

  Buhahaha, jasne.
  Najpierw spraszają największe dresiarstwo i bandyterkę (czytaj: patriotów) a potem mówią, że im przykro. Śmiech na sali.


  Uważasz, że wszyscy patrioci to największe dresiarstwo i bandyterka? Gratuluję znajomości pewnych pojęć i procesów społecznych. To też śmiech na sali, jeżeli ktoś myśli takimi kategoriami. 95% marszujących to patrioci, te pozostałe 5, o których piszesz to tylko chuligani nierozumiejący idei Marszu, a których fakt: powinna spotkać kara.

 • p62

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 12:41 ~p62

  Tymanowicz,Bosak i Zawsza przyjmują do swojej Organizacji tylko jednokomórkowców aby mogli nimi sterować. I mamy to co widzieliśmy Święto Niepodległośći. Rząd powimiem te Organizacje,(RM,ONR) które zakucają porządek prawny i są zagrożeniem dla Obywateli Polski powinien rozwiązać.

 • Misiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 11:52 ~Misiek

  Zdelegalizować ONR i Młodziesz Wszechpolską!

 • honda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 11:47 ~honda

  bosak! kiedy kasa za moją rozwaloną szybę!!!!!

 • matt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 10:39 ~matt

  a mieszkańcy Warszawy potępiają Was, nie życzymy sobie abyście budowali swoją pozycję polityczną niszcząc nasze dobytki!!

 • kris

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 09:16 ~kris

  Pacić!!! Musi być nieuchronność kary dla każdego bandyty

 • MarianJK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 09:13 MarianJK

  ludzie macie przeciwko sobie "polski rząd" żydów europę rosję wszyscy ci mają interes w tym aby Polacy byli słabi musicie być silni

 • Wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:25 ~Wars

  Cypis~Cypis

  Czego tak boją się ci faceci na zdjęciu (mowa ciała)?


  Odszkodowań.

 • Cityzen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.11.2013 08:24 ~Cityzen

  Ooo jakie dobre z nich herbatniki

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »