Informacje

01.12.2017 15:39 Awaria sieci trakcyjnej

Opóźnione pociągi na trasie do Radomia. "Sytuacja stabilizuje się"

SERWISY:

Duże utrudnienia dla podróżujących pociągami na trasie Warszawa - Radom. Jak relacjonował reporter TVN24, doszło tam do awarii sieci trakcyjnej, a opóźnienia sięgały kilku godzin.

"Pociąg relacji Kraków - Kołobrzeg ruszył w trasę w czwartek o godzinie 19.05. Do Warszawy dotarł z 310-minutowym opóźnieniem. Zamiast o 8.29 dotrę do Kołobrzegu przed 14" – napisał na Kontakt 24 Marcin.

Jak poinformował Karol Jakubowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, kilkugodzinne opóźnienie spowodowane było uszkodzoną siecią trakcyjną. - Na trasie Radom - Warszawa sieć wysokiego napięcia opadła na sieć trakcyjną. Pociąg relacji Kraków - Kołobrzeg został skierowany na zmienioną trasę, gdzie również mogą występować zmiany w rozkładzie jazdy - powiedział.

Nawet 230 minut opóźnienia

A tych nie brakowało. Sytuacji na Dworcu Centralnym przyglądał się reporter TVN24.  - To nawet 230 minut na trasach, które obejmowały odcinek między Warszawa a Radomiem - mówił Konrad Borysiewicz, reporter TVN24.

I dodał, że została uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

11 dalekobieżnych i 29 lokalnych

Po 15 kolejarze poinformowali, że usterka została usunięta i ruch na linii kolejowej się stabilizuje - poinformowało PKP.

Usterka, która spowodowała spore utrudnienia miała miejsce na odcinku między stacjami Strzyżyna i Kruszyna. Spowodowała ona utrudnienia w kursowaniu łącznie 40 pociągów. - Problemy dotyczyły 11 pociągów dalekobieżnych, które jeździły trasą zmienioną oraz 29 pociągów lokalnych, które zostały zastąpione komunikacją autobusową - powiedział Jakubowski.

I jak przekazał od 14.25 kolejarze przywracają rozkładowy ruch kolejowy. - O 14.25 komunikacja zastępcza została zawieszona. Pociągi, które wyruszyły po 14.25 jadą zgodnie z rozkładem. Pociągi, które jechały objazdami zmieniają trasę w Radomiu - podał.

>> CZYTAJ TEŻ NA KONTAKT 24 <<

kz/r/mp/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zdenerwowana

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 15:03 ~zdenerwowana

  Awaria na trasie Warszawa-Radom nie wystąpiła dzisiaj. Od dnia wczorajszego są wielkie opóźnienia albo pociągi poprostu są odwołane. Troche popadało i cała linia padła! Wczoraj 2 godziny stałam na PKP Służewiec i po tym czasie raczyli poinformował o odwołaniu pociągów. Dzisiaj to samo. A za pieniądze za niewykorzystane dni jazdy z biletu miesięcznego kto odda? Jaka komunikacja zastępcza? Gdzie?

 • msmsm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 14:55 ~msmsm

  Marian Paździoch~Marian Paździoch

  A wystarczyło zajrzeć na grupy miłośników komunikacji, albo kolei. W okolicach stacji, czy jak kto woli przystanku osobowego Aleje Jerozolimskie nastąpiła awaria systemu zarządzania ruchem. To akurat szlak do/z Radomia. Nałożyły się na siebie 2 awarie, z czego jedna pod nosem


  Druga awaria ciągnie się od wczoraj, ale to linia Wysokiego Napięcia upadła na sieć trakcyjną i jeszcze tego chyba nie zrobili.

 • Aiport

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 14:50 ~Aiport

  Pozostaje jeszcze transport powietrzny.

 • Recepcjonista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 14:20 ~Recepcjonista

  A co z kobietą która wpadła między pociąg a peron na Dworcu Zachodnim? Wiadomo coś?

 • Kasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 14:09 ~Kasiek

  Samolotem!

 • Marian Paździoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.12.2017 13:56 ~Marian Paździoch

  A wystarczyło zajrzeć na grupy miłośników komunikacji, albo kolei. W okolicach stacji, czy jak kto woli przystanku osobowego Aleje Jerozolimskie nastąpiła awaria systemu zarządzania ruchem. To akurat szlak do/z Radomia. Nałożyły się na siebie 2 awarie, z czego jedna pod nosem

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »