Informacje

21.04.2012 07:23 Wiadukty na Białołęce

Opóźnienie wiaduktu
na Mehoffera?

SERWISY:

Wiadukt przy Mehoffera miał zostać oddany na przełomie maja i czerwca. Jednak jak donosi gazeta "Echo", inwestycja ma poważny problem proceduralny - pozwolenie na budowę jest sprzeczne z dokumentacją techniczną. Otwarcie przejazdu może się opóźnić.

Na Białołęce trwa budowa dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi. Pierwszy, przy ul. Klasyków, jest prawie skończony, a odbiory techniczne powinny rozpocząć się w maju. Dużo gorzej jest jednak z drugą inwestycją - przy ul. Mehoffera. Jak nieoficjalnie ustalili dziennikarze gazety "Echo", są poważne problemy projektowe, które ciągną się od początku prac.

Pozwolenie sprzeczne z dokumentacją

Chodzi o to, że pozwolenie na budowę jest sprzeczne z resztą dokumentacji technicznej. Inwestor jak dotąd nie wyjaśnił tej sprawy, mimo że prace toczą się równolegle. Poza tym wciąż nie ma umowy pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe, czyli inwestorem, a RWE, dotyczącej blokującej prace kolizji   energetycznej.

Zdaniem gazety Echo może to oznaczać opóźnienie w oddaniu wiaduktu.

mjc/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hugo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2012 08:13 ~Hugo

  Zamiast cytować durną (reklamową) gazetę Echo pojechalibyście na Klasyków i na własne oczy zobaczyli jaki bajzel panuje na tej budowie. Choć maja pół roku opóźnienia zrobili sobie 9 dni wolnego jak był majowy weekend. W sototy budowa też stoi. Skandal!

 • pablosox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.04.2012 00:07 ~pablosox

  białołeka to wies a wiadukty budowac beda w całej polsce nad torami kolejowymi.

 • Stefan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 22:35 ~Stefan

  słoJik~słoJik

  Ludzie, nikogo nie interesuje, że jesteście "rodowitymi" Warszawiakami... Najlepiej wyrobcie sobie książeczki jak dla rasowych psów.

  Pojeb!

 • jax

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 21:29 ~jax

  do " ~Wybroca" - coś ci się wybroczyło, te wiadukty buduje PKP a nie Warszawa!

 • Wybroca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 18:19 ~Wybroca

  To wiadukty to dowód na niekompetencję władz Warszawy i dzielnicy Białołęka. Nie mogę zrozumieć jak można na te miernoty z PO nadal głosować.

 • XYZ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 14:17 ~XYZ

  "Pierwszy, przy ul. Klasyków, jest prawie skończony " KTO TO PISZE CO ZA DUREŃ, NIECH POJEDZIE NA MIEJSCE BUDOWY I ZOBACZY W JAKI JEST POSTĘP PRAC ----> TO JEST 2/3 WYKONANYCH PRAC. ROBOTNICY PRACUJĘ DO 17,A W SOBOTĘ MAJĄ WOLNE.BEZ KOMENTARZA......

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.04.2012 02:03 ~Michał

  piotr~piotr

  Szkoda, ze tvnwarszawa nie zainteresuje sie bardziej tym wiaduktem na klasykow. Mial byc skonczony na koniec roku 2011! Teraz mamy kwiecien a ja mam duze watpliwosci czy w maju dadza rade odbiory techniczne zrobic jak nawet nawierzchni nie ma. Dlaczego zwykly obywatel nie ma mozliwosci skarzenia sie na takie sprawy? Czemu firmy wkonawcze nigdy nie placa kar umownych? Zawsze pisze sie aneksy i zapomina o sprawie. O co chodzi?

  Oba wiadukty miały być skończone w 2011 roku! Później termin przesunięto na kwiecień 2012, wiadomo że nie uda się go dotrzymać. Przy wiadukcie na Klasyków przynajmniej otwarte są już ulice pod wiaduktem.
  Na Mehoffera mimo, że wiadukt jest w nowym miejscu oddalony od ulicy, to Mehoffera zamknięta jest już prawie rok!! Nikt się tym nie interesuje, firma postawiła bloki blokujące przejazd i nie spieszy się z pracami. A mieszkańcy, autobusy komunikacji muszą jeździć małymi krętymi uliczkami przez cały ten czas. Dlaczego nikt nie nadzoruje tej budowy i pozwala na zamknięcie ulicy na tak długi czas? Nie jest to niczym uzasadnione, przejezdność mogłaby być zapewniona już bardzo dawno temu.

 • słoJik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2012 23:55 ~słoJik

  Ludzie, nikogo nie interesuje, że jesteście "rodowitymi" Warszawiakami... Najlepiej wyrobcie sobie książeczki jak dla rasowych psów.

 • piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2012 18:51 ~piotrek

  piotr, aneksy zawsze się pisze, bo zazwyczaj to inwestor a nie wykonawca daje "dupy" i nie dostarcza na czas dokumentacji, w czasie budowy powstają kolizje, bo okazuje się, że nagle w ziemi idą różne instalacje, których na planach nie było. To wszystko trzeba przeprojektować, uzgodnić i wykonać. Czasami jedna rura potrafi opóźnić budowę o pół roku. Budowy związane z koleją są jeszcze bardziej upierdliwe, uzgodnienia wyłączeń trakcji trzeba robić z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Jak już uzgodnisz to wcale nie ma pewności, że Ci wyłączą. Dlatego terminy zazwyczaj są aneksowane. Czy nie da się tego przewidzieć, oczywiście, że można zawsze założyć 3 miesięczny poślizg, ale inwestycje współfinansowane z UE nie mogą trwać w nieskończoność. Dlatego w praktyce jest jak jest.

 • JackDaniels

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.04.2012 16:28 ~JackDaniels

  Nie wiedziałem, że status warszawiaka daje tablica rejestracyjna w samochodzie... Każdy może się zameldowaćw Warszawie i dostać nasze blachy, ale czy to robi z niego warszawiaka? Warszawiakiem się jest nie ze względu na tablice rejestracyjne. Stolicę trzeba mieć po prostu w sercu i kochać to miasto.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »