Informacje

14.09.2018 20:12 Koalicja Obywatelska pokazała "jedynki"

Oni powalczą o Radę Warszawy. "Poza PO i Nowoczesną, dołączają aktywiści"

SERWISY:


Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska, lider warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska Tomasz Sybilski - to niektóre "jedynki" list Koalicji Obywatelskiej do Rady Warszawy. Swoich kandydatów zaprezentowało również Polskie Stronnictwo Ludowe.

Kandydat na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski podkreślił w piątek na konferencji prasowej, że Koalicja Obywatelska staje się coraz mocniejsza i przyciąga nowe osoby.

- Poza PO i Nowoczesną dołączają do nas aktywiści, ludzie o bardzo różnych poglądach, ale przede wszystkim dołącza do nas nowa, wspaniała energia. Na tym właśnie polega ten zespół, który prezentujemy. Z jednej strony doświadczenie, z drugiej strony energia i właśnie z takim zespołem chciałbym współpracować, jeżeli zostanę prezydentem miasta stołecznego Warszawy - oświadczył kandydat.

Kandydaci KO

Poseł PO Marcin Kierwiński prezentując listy kandydatów do Rady Warszawy podkreślił, że znajdują się tam "osoby należące do partii politycznych, ale także społecznicy".

Liderką KO w okręgu nr 1 (Śródmieście-Ochota) jest przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska; drugi na tej liście jest radny PO Paweł Martofel.

Listę w okręgu nr 2 (Praga Południe) otwiera prawnik i doradca ds. ochrony środowiska sejmowego klubu Nowoczesnej Marek Szolc, kolejny na liście jest radny PO i były przewodniczący Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki Paweł Lech.

Liderem w okręgu nr 3 (Mokotów) został przewodniczący Klubu Radnych PO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski, drugim jest były radny sejmiku województwa mazowieckiego Paweł Czekalski.

W okręgu nr 4 (Wola) pierwszy na liście jest były warszawski radny i były szef stołecznych struktur SLD, związany z Inicjatywą Polska, Tomasz Sybilski, druga - aktywistka miejska Renata Niewitecka.

W okręgu nr 5 (Bielany-Żoliborz) liderem listy jest radny Warszawy, przewodniczący komisji bezpieczeństwa i porządku publicznego Piotr Mazurek, druga - Dorota Łoboda z ruchu Rodzice przeciw Reformie Edukacji.

Listę w okręgu nr 6 (Białołęka-Praga Północ) otwiera radna PO Magdalena Roguska, numerem dwa jest szefowa sztabu wyborczego warszawskiej Nowoczesnej Anna Auksel-Sekutowicz.

Liderem listy w Okręgu nr 7 (Wawer-Wesoła-Targówek) jest szef warszawskiej Nowoczesnej Sławomir Potapowicz, drugi jest radny PO Tomasz Tretter.

Listę KO w okręgu nr 8 (Ursynów-Wilanów) otwiera wiceprzewodnicząca warszawskiej PO, radna Aleksandra Gajewska, a numerem drugim jest prywatny przedsiębiorca, aktywnie działający w dzielnicy Ursynów Tomasz Żyłka.

W ostatnim okręgu nr 9 (Bemowo-Włochy-Ursus) numerem jeden jest radny PO Mariusz Frankowski, a numerem dwa radna PO, była przewodnicząca Komisji Budżetu i Finansów Maria Łukaszewicz.

Listy PSL

Również w piątek kandydat PSL na prezydenta Warszawy Jakub Stefaniak przedstawił kandydatów Stronnictwa do Rady Warszawy oraz do sejmiku województwa mazowieckiego. Zauważył, że PSL ma "czystą kartę" w Warszawie. Przedstawiając kandydatów Stronnictwa do Rady Warszawy oraz sejmiku województwa mazowieckiego, mówił, że są wśród nich osoby, które są ekspertami w takich sferach, jak kultura, edukacja, opieka zdrowotna, reprywatyzacja, pomoc prawna czy w sprawach związanych z zielenią miejską.

- Jesteśmy różnorodni, ale łączy nas jedno, łączy nas cel - naszym celem jest to, żeby Mazowsze było jeszcze lepsze – oświadczył.

Wśród przedstawionych przez Stefaniaka kandydatów znalazł się m.in. członek komisji weryfikacyjnej Bartłomiej Opaliński, który będzie jedynką w okręgu obejmującym Śródmieście, mama boksera Andrzeja Gołoty - Bożena Gołota, która też wystartuje w Śródmieściu.

Na listach znaleźli się też: działaczka warszawskiego stowarzyszenia Anna Kalbarczyk (Wola), dyrektor Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych Sylwester Chołast (Wola), pilot płk Konrad Luśniewski (Białołęka), specjalista IT Marcin Salamon (Mokotów), radca prawny Małgorzata Hebda (Ursynów), onkolog dr Andrzej Misiak (Ursynów), nauczyciel Michał Warych (Praga Południe).

Do sejmiku z PSL kandydować będą m.in. były wiceminister sportu Tomasz Jędrzejczak oraz dyrektor pogotowia Karol Bielski.

PAP/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • norbert pruciak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 12:20 ~norbert pruciak

  jak trzaskowski nie prowadził kampanii, to miał w sondażach pisiont procent. Jak prowadzi kampanię, to ma 30%. Jeszcze trochę tej kampanii, to w drugiej będzie wojciechowicz a nie on. Więc może niech lepiej już po prostu milczy, to najepsza taktyka. POza tym im szybciej RT zrozumie, że musi się odciąc od pomysłów sekty rowerkowej z zdm, która się teraz przymierza choćby do zwężenia al. niepodległosci i zamknięcia dla aut na jana pawła wiaduktów przy dworcu centralnym, tym lepiej dla niego.

 • Kordian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 12:16 ~Kordian

  Ubrany na biało Żebrowski, z opaską na oczach i petem w kąciku ust, tuż przed oddaniem egzekucyjnego strzału krzyczy: „za Rafała”.

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 08:27 ~leming

  PO siódme: nie kradnij!

 • budaruska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 08:07 ~budaruska

  Czemu TVN cały czas milczy w sprawie głosowania europosłów PO za ACTA czyli odebrania ludziom wolności w mediach i internecie?

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 07:09 ~marta

  To ci którzy będą zabijać najsłabszych tak jak w średniowieczu ,pis i pozostali to samo , jeszcze na nas zarabiają wielką kasę za "pomoc".

 • krr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2018 02:31 ~krr

  Ludzie z Nowoczesnej, którzy nie kiwnęli palcem w ważnych sprawach wewnętrznych, w tym dotyczących wiedzy o Warszawie i programu - chcą uczyć innych i zarządzać Warszawą. Naprawdę wstydu nie mają.

 • Wesoły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 23:16 ~Wesoły

  Grazyna~Grazyna

  Rafal
  Prosze zacznij kampanie przesmiewcza to jest jedyna droga zeby tego kogos z PIS-u wyeliminowac,a obiecuj wyborcom tylko tyle ile bedziesz mogl zrealizowac Trzymam kciuki .Mam nadzieje ze bedziesz najlepszym Prezydentem Warszawy
  Bytom sie klania


  Przecież już zaczął kampanię prześmiewczą. Wszyscy się z niego śmieją.

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 22:50 ~leming

  PO siódme: nie kradnij!

 • Robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 22:50 ~Robert

  Trzaskowski do tej pory nie przeprosił za spot który w haniebny sposób obraża Powstańców i poległych Polaków w II wojnie światowej.

 • Grazyna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.09.2018 22:04 ~Grazyna

  Rafal
  Prosze zacznij kampanie przesmiewcza to jest jedyna droga zeby tego kogos z PIS-u wyeliminowac,a obiecuj wyborcom tylko tyle ile bedziesz mogl zrealizowac Trzymam kciuki .Mam nadzieje ze bedziesz najlepszym Prezydentem Warszawy
  Bytom sie klania

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »