Informacje

13.07.2011 20:54 pierwszy nowy wiadukt na andersa

Oni pierwsi pojechali nowym wiaduktem na Andersa

SERWISY:

Na tę chwilę warszawiacy czekali bardzo długo. Spóźniona inwestycja wzbudza tak duże zainteresowanie, że na otwarciu pojawili się, oprócz komisji urzędniczej, także rowerzyści. Otwarcie przeprawy przywitali brawami i dzwonkami. I to oni pierwsi przejechali nowym wiaduktem na Andersa.

W środę o 22.00 na miejscu zebrała się specjalna komisja, która ostatecznie miała zdecydować o otwarciu wiaduktu. Chwila narady i... ostatecznie dopuszczono go do ruchu około 22.30.

Rowerzyści w pełnej gotowości

Już kilkadziesiąt minut przed planowanym otwarciem wiaduktu na miejsce zaczęli zjeżdżać się rowerzyści, którzy odpowiedzieli na apel Tadeusza Baranowskiego:

- Po latach krzywd i wyrzeczeń nareszcie otwarty zostanie wiadukt na Andersa. Przejedźmy się po nim parę razy w tę i nazad, zanim samochodziarze do reszty popsują asfalt swoimi zawalidrogami - zachęcał na Facebooku zaczepnie organizator akcji i pomysłodawca nocnych wycieczek rowerowych po mieście (tzw. Nocnego Roweru).

Rowerzystów było około setki, ale zebrali się też mieszkańcy Żoliborza.

- Jest około 200 osób, może trochę więcej. Rowerzyści pierwsi sprawdzili jak się jeździ po nowym wiadukcie. Chwilę później pojechały pierwsze samochody i autobusy komunikacji miejskiej - relacjonował Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowcy byli ciekawi

W czwartek rano nowym wiaduktem chciało przejechać się wielu kierowców - informują internauci tvnwarszawa.pl. Korek tworzył się w kierunku placu Bankowego.

- A dzisiaj z tej radości to chyba cała Warszawa postanowiła przejechać samochodem przez ten wiadukt :) - napisał na tvnwarszawa.pl Motaba.

- Wczoraj otworzyli wiadukt, a dzisiaj od rana korek do bankowego. To właśnie nasza Polska! - pisze qaz.

Nowa organizacja ruchu

Otwarty został zachodni wiadukt w ciągu ulic Andersa – Mickiewicza nad ul. Słomińskiego i torami kolejowymi – pierwszy z trzech budowanych. Kierowcy będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu w stronę Żoliborza i jeden pas w kierunku centrum. Jadący od strony Żoliborza będą mieli również możliwość skrętu i zjechania z wiaduktu na ul. Słomińskiego. Kierowcy będą mogli także wjechać z ul. Słomińskiego przez ul. Dawidowskiego na ul. Andersa.

Sprawdź zmiany w komunikacji miejskiej

Niestety razem z otwarciem wiaduktu, drogowcy zamknęli ul. Mickiewicza w rejonie skrzyżowania z Zajączka. Wyłączona z ruchu jest wschodnia strona jezdni ul. Mickiewicza, a ruch po jednym pasie w każdą stronę będzie odbywał się po stronie zachodniej. Nie będzie można skręcić z ul. Mickiewicza w ul. Zajączka w kierunku ul. Krajewskiego. Zamknięta dla ruchu została także ul. Zajączka pomiędzy ul. Mickiewicza a ul. Śmiałą. Objazd do ul. Mickiewicza prowadzi ulicami: Krajewskiego – Zakroczymską – Konwiktorską – Muranowską – Andersa (zachodni wiadukt).

Dłuuugo oczekiwany wiadukt

Utrudnienia na Andersa są od 2009 roku. Po wybraniu wykonawcy nowej przeprawy, drogowcy obiecywali, że pierwszy wiadukt będzie gotowy pod koniec października 2010. Udało się dopiero w lipcu 2011. Oficjalny termin oddania reszty łącznika to z kolei październik 2011. Tramwaje być może wrócą już we wrześniu - szacuje ratusz.

Koszt budowy trzech równoległych wiaduktów to 79 mln zł.

OSTATNIE CHWILE PRZED OTWARCIEM WIADUKTU:

par//mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • rom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.07.2011 15:15 ~rom

  Apropo rowerzystow na ulicach to moim ulubionym widokiem jest sytuacja kiedy stoje samochodem przed skrzyzowaniem na czerwonym swietle i obok mnie (oczywiscie ulica) nic sobie z tego nie robiac, jakby swiatla go nie obowiazywaly przejezdza rowerzysta :)

 • pan_pytanie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.07.2011 00:35 ~pan_pytanie

  Witam. Chciałbym z góry zaznaczyć, że nie znam przepisów... w razie wypadku z rowerzystą (z winy rowerzysty) kto mi zapłaci za szkody ? Będę musiał się x lat sądzić ? nie wiem... rowerzyści chcą jeździć po drogach a OC nie mają... tak od strony prawnej jak to wygląda ?

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 17:54 ~Adam

  Pół setki komentów a ja ciągle nie wiem, co i dlaczego jest nie tak z tymi ścieżkami rowerowymi?

 • Boone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 17:27 ~Boone

  lelum ;)

  Jestem także rowerzystą. Co roku przejeżdżam ładnych kilka tysięcy km. Zawsze przed przejściem zsiadam z roweru (chociaż to uciązliwe) i przeprowadzam rower pieszo. Niekeidy jedynie - gdy droga jest zupełnie pusta i mam pewnośc, że nikt nie nadjedzie, zas po samym przejściu nie idą przechodnie, pozwalam sobie na przejechanie "zebry". Kazdy rowerzysta, który przejeżdża przez przejście głupio ryzykuje własnym (a czasem i cudzym) zyciem, zaś wina za spowodowanie wypadku (kolizji) z samochodem bedzie po jego stronie.

  Inna sperawa, że rowerzyście często w ogóle nie znaja przepisów (nikt nie sprawdza ich znajomości u rowerzystów). Opierają się na zasłyszanych od kolegów "mądrościach". To niedobrze, bo bardzo wiele ryzykują.
  Niestety, odbywa sie to przy całkowitym ignorowaniu przez Policje obowiązków związanych z egzekwowaniem prawa. Ciekawe, czy chociaż jednego rowerzystę ukarano (od chwili wejścia w życie przepisów) za jazdę po jezdni wzdłuż której biegnie ścieżka rowerowa. Idę o zakład, że nie. Ciekawe tez , ilu kierowców ukarano za niezachowanie metrowego odstepu przy wyprzedzaniku rowerzysty. Pewnie też żadnego. Skoro służby nie egzekwują prawa, dochodzi do jego łamania.

 • lelum polelum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 16:56 ~lelum polelum

  do Boone:
  zgadzam się kolego. poniosło mnie. biję się w pierś. publicznie. zapewniam, że moją intencją nie było wszcvzęcie eksterminacji rowerzystów.
  zawsze zwracam uwagę na dwukołowców (osiedle otoczone ścieżkami rowerowymi), a ostatnio nawet bardziej :)

  krew mnie zalewa jedynie wobec braku wyobraźni i szacowaniu skutków ewentualnej kolizji przez rowerzystów. dodam odrazu: niektórych rowerzystów. w takim samym stopniu powinni dostrzegać zagrożenie jak kierowcy i zwalniać przed wjechaniem na przejście nawet pomimo, że jest tam ścieżka. na przejściu bez ścieżki rozumiem, że zsiadają z roweru...

 • normalny kierowca/rowerzysta/motocyklista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 16:12 ~normalny…

  Czytając wpisy zaczynam myśleć że obowiązkowo powinny być testy psychologiczne dla kierowców i to okresowo, a nie raz na całe życie, bo z tych wpisów wynika, że na drodze jest dużo psycholi. Ja jeżdżę rowerem, motorem i samochodem, a zawsze staram się nie utrudniać innym życia na drodze i chyba byłoby najlepiej jakby wszyscy się tak starali jeździć. Przeraża mnie jak czytam takie teksty, że fajnie byłoby rowerzystę docisnąć do krawężnika. To chore.

 • Boone

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 15:20 ~Boone

  Do lelum polelum - głupio piszesz. Mozemy tu nie zgadzać się ze soba (cykliści-kierowcy), możemy dyskutowac, nawet żywo, używając wobec siebie "szorstkich" słów. Ale to co Ty napisałeś jeest kretyństwem. czy naprawde chciałbyś zrobić z człowieka na rowerze kalekę (lub zabić go) tylko dlatego, że przejechał po przejściu dla pieszych? Zastanów się ...

  Nie może być tolerancji dla takich głupich słów. IMO Ty przekroczyłes granice i powinienes się z tego publicznie wycofac.

 • zbych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 15:18 ~zbych

  czyli rowerzyści po raz kolejny masowo złamali przepisy ruchu drogowego. kiedy wreszcie ktoś coś z tym zrobi? kiedy ktoś wreszcie pokaże tej chołocie, że obowiązuje ich prawo. coraz wiecej przywilejów, a odpowiedzialności i obowiązków żadnych.

  @ lelum polelum:
  a lakier?
  :)))

 • Maniek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 14:59 ~Maniek

  oczywiście nikt nie wpadł na to że jak się trąbi na rowerzystę to może on się tego przestraszyć i wpaść w panikę, a to normalne ludzkie zachowanie, nie raz widziałem np kierowców autobusów którzy tak dla jaj sobie trąbili na rowerzystę, pewnie nie byłoby im do śmiechu gdyby byli sprawcami wypadku.
  kiedyś kierowca na stacji benzynowej śmiał się ze mnie że zmokłem jadąc na rowerze, że jego samochód lepszy, ja mu na to że nigdy nie wydałem 200zł na paliwo, i od razu mina mu zrzędła :)

 • rowerzysta_mrw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.07.2011 14:49 ~rowerzysta_mrw

  Samochodom wszystko jedno czy jadą po ostrym czy gładkim asfalcie, a niektóre ścieżki rowerowe są w tak idiotyczny sposób projektowane i kierowane, że pod wieloma względami nie nadają się do ruchu. Przepis mówi że "jeśli się nie nadają(...)" ale nie mówi w jakim stopniu i wedle jakich kryteriów.. Tak więc przepis najwygodniejszy dla karającej Policji, a wspaniałe kostkowane bordowe ścieżki co chwila przerywane krawężnikami to nie ukłon a sól na rany dla rowerzystów.
  A jeśli komuś nie pasuje że rowerzysta jedzie przy krawężniku, to niech uprzejmie wie, że w mieście jest zakaz używania syg. dźwiękowych i wysoce niekulturalnym jest, widząc w prawym lusterku rowerzystę, przytulać się ewidentnie na złośc do krawędzi jezdni zajeżdżając mu drogę! Na to też jest przepis...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »