Informacje

14.03.2015 15:43 prace modernizacyjne i remontowe na wielu liniach

Odwołane pociągi, zmienione godziny.
Nowy rozkład

SERWISY:

Od niedzieli,15 marca, pasażerów kolei czekają kolejne zmiany w rozkładzie jazdy. Część pociągów Kolei Mazowieckich zostanie odwołana, część zmienia trasy, a niektóre pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej pojadą o innych godzinach. Wszystko przez prace remontowe i modernizacyjne prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Ze zmianami muszą liczyć się pasażerowie SKM linii S1. Pociągi, w związku z przebudową mostu nad rzeką Utratą w Pruszkowie, kursować będą według zmienionego rozkładu.

Ponadto, w związku ze zmianami tras wybranych pociągów kursujących linią średnicową, pociąg na linii S1 wyruszający do Otwocka z Warszawy Zachodniej o godzinie 7.20, będzie kursował przez Warszawę Centralną z pominięciem stacji: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Wciąż do dyspozycji pasażerów będzie udostępniona uzupełniająca linia autobusowa ZS1, która kursuje na trasie: Dworzec Zachodni – PKP Pruszków. Autobusy będą kursowały w dni powszednie, w godzinach szczytu komunikacyjnego, z wyjątkiem 2, 3 i 7 kwietnia.

Honorowanie biletów na linii pruszkowskiej

Wszystkie bilety ZTM (z uwzględnieniem stref taryfowych) są honorowane w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinkach Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Wszystkie rodzaje biletów KM (do odpowiednie stacji) są honorowane w pociągach SKM na odcinkach Warszawa Wschodnia Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Aleje Jerozolimskie.

Dodatkowo honorowanie biletów KM obowiązuje w autobusach linii:

ZS1 – na całej trasie Pruszków – Dw. Zachodni; 127 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni; 178 – na odcinku PKP Ursus – PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich; 187 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP WKD Al. Jerozolimskie - Dw. Zachodni; 191 – na odcinku PKP Włochy – PKP WKD Al. Jerozolimskie – rondo Zesłańców Syberyjskich; 194 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – PKP Ursus – PKP Włochy; 517 – na odcinku Ursus Niedźwiadek – Dw. Zachodni; 716 – na odcinku Traugutta – PKP Ursus – PKP Włochy; 717 – na odcinku Traugutta – PKP WKD Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni.

Zmiany w Rembertowie

W związku z przebudową układu torowego w sąsiedztwie stacji Warszawa Rembertów, na odcinku rembertowskim pasażerowie kolei także muszą liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów.

Od niedzieli, skasowane zostaną pociągi KM wyruszające z Rembertowa w kierunku centrum o godzinie 6.59 i 7.29.

W ich miejsce zostanie uruchomione dodatkowe połączenie SKM na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia. Pociąg będzie odjeżdżał o godzinie 7.15 z peronu przy torze 3. Dodatkowo, w Rembertowie zatrzymywać się będą dwa przyspieszone pociągi KM (o godzinie 6.23 i 8.22).

Jak informuje ZTM, od 16 marca nie będzie funkcjonował uzupełniający kurs realizowany przez SKM S20 na odcinku Warszawa Rembertów – Warszawa Zachodnia peron 8.

Na lotnisko inaczej

Zmiany obejmą także linię linię legionowską. Na linii S3 i S9 zostaną wprowadzone kilkuminutowe przesunięcia godzin odjazdów wybranych pociągów. Jak tłumaczy ZTM, wynikają one ze zmian rozkładów jazdy pociągów innych przewoźników.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów SKM jest dostępny tutaj

Nie tylko SKM

Nie tylko pasażerowie SKM muszą liczyć się ze zmianami. Inaczej pojadą także pociągi Kolei Mazowieckich. Jak informują kolejarze, na trasie Warszawa - Skierniewice część pociągów będzie odwołana, część będzie kursować w skróconej relacji. Uruchomiona zostanie także zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Grodzisk Mazowiecki - Żyrardów.

To nie jedyne zmiany. - W związku z modernizacją linii nr 6 Warszawa - Małkinia będą kontynuowane prace modernizacyjne na odcinku Wołomin – Sadowne Węgrowskie - możemy przeczytać w komunikacie KM.

Od 15 marca czas przejazdu zastępczej komunikacji autobusowej na odcinku Tłuszcz – Wołomin zostanie skrócony. Dodatkowo w dniach 15-29 marca pociągi kursujące w relacji Tłuszcz – Legionowo – Sierpc będą odwołane na odcinku Tłuszcz – Krusze i kursować będą z pominięciem odcinka Warszawa Gdańska – Legionowo.

Pociągi w relacji Tłuszcz – Warszawa Praga – Warszawa Wschodnia rozpoczną kursowanie od 30 marca.

Szczegółowe informacje o zmianach w rozkładzie jazdy pociągów KM znajdziesz tutaj.

Kolejne zmiany w kursowaniu SKM i KM czekają na pasażerów 26 kwietnia.

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • moliks

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 14:45 ~moliks

  Rembertowianka~Rembertowianka

  Dlaczego zniknął pociąg z Rembertowa o 7:59?!?!?!?!
  Pociągi z Mińska i Siedlec, nie wspominając SKM w kierunku Centrum są w Remebertowie już strasznie zatłoczone!!!!
  Jak żyć Pani Haniu??!!??
  Niech metro M2 w takim razie przyjeżdża do Rembertowa!


  A przeczytałaś artykuł powyżej? Tam jest odpowiedź.

 • Rembertowianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 14:30 ~Rembertowianka

  Dlaczego zniknął pociąg z Rembertowa o 7:59?!?!?!?!
  Pociągi z Mińska i Siedlec, nie wspominając SKM w kierunku Centrum są w Remebertowie już strasznie zatłoczone!!!!
  Jak żyć Pani Haniu??!!??
  Niech metro M2 w takim razie przyjeżdża do Rembertowa!

 • niezadowolony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 08:44 ~niezadowolony

  Likwidacja pociągów z Rembertowa, likwidacja autobusów z Rembertowa do Centrum. Jak można w normalych warunkach dojechać do pracy?????

 • halutom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 08:21 ~halutom

  Dlaczego po otwarciu nowej linii metra, zamkniętego Mostu Łazienkowskiego - Rembertów jest najbardziej przez ZTM karany. Zlikwidowano dawną linię 408 (super sprawa) potem następną linię 515. Zostawiono nam tylko "ogryzek" po 143 a przecież nie każdy musi jeździć koleją (zatłoczoną, opóźnioną a teraz nawet zabrano pociąg do Rembertowa o godz. 15.47 i rano o 6.29). Dołożono SKM o 7.15. Nie wszyscy jadą na 8.00 do pracy. Na Mokotów trzeba się kilka razy przesiadać a nikt nie powie, że z przesiadkami szybciej.
  Pani Hania otworzyła II linię metra i trzeba jeździć czy komuś to pasuje czy też nie. Bezsens....

 • agama pierwsza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 06:24 ~agama pierwsza

  Czy ktoś może mi wyjaśnić jaki jest cel ciąglych zmian rizkładów jazdy pociągów?? Bo dla mnie nie jest to nawet sztuka dla sztuki! Odnoszę wrażenie, z=że jest to tylko robione po to, aby urzędnicy nie popadliw lenistwo i pokazali, jacy to są okropnie zajęci! Gdyby nie bawili się w takie figliki to chyba na kolei byłby większy porządek! Opamiętajcie się wreszcie!

 • Joanna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.03.2015 05:56 ~Joanna

  Fatalny rozkład jazdy ZS1 :(((

 • MichalK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2015 18:07 ~MichalK

  Wreszcie przyzwoity rozkład od strony Skierniewic. Do tej pory była tragedia - jeden pociąg w Ursusie 7:09 a drugi dopiero 7:34. Teraz są dwa dobre pociągi na 8 rano, 7:19 i 7:28.

 • NIK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2015 17:37 ~NIK

  ZS1 do dyspozycji pasażerów, jeżdził co 20 minut, teraz co godzinę, ładna mi dyspozycja. Rano z Ursusa między 6 a 7 nie ma ani jednego.

 • bzzz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.03.2015 08:35 ~bzzz

  Można o 6.30 albo 0 6.30. wsiadać. Jak się mieszka daleko, to niestety trzeba sie liczyć z tym że wszyscy chcą do Warszawy jednym pociągiem jechać. Niska rata za mieszkanie=mniej wolnego czasu. Takie życie

 • zbig

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.03.2015 22:02 ~zbig

  Podziekujcie za wszystko przy następnych wyborach :-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »