Informacje

09.06.2019 08:22 nowy rozkład

Odwołane pociągi, zastępcze autobusy. Od niedzieli dużo zmian na kolei

SERWISY:


W niedzielę 9 czerwca weszły w życie zmiany w rozkładach jazdy pociągów. Jak informują Koleje Mazowieckie, dotyczą między innymi tras z Warszawy do Skierniewic, Łukowa, Łowicza czy Małkini.

Nowy rozkład jazdy będzie obowiązywał do 31 sierpnia, jednak na kilku liniach jeszcze przed końcem wakacji wystąpią dodatkowe zmiany.

Przebudowa stacji w Rembertowie

"Na trasie Warszawa-Skierniewice wciąż trwają prace modernizacyjne. Rozkład jazdy będzie ulegał częstym zmianom. Prace będą dotyczyły zarówno odcinka Warszawa Włochy – Pruszków, jak również Pruszków – Grodzisk Mazowiecki. Wpływ na ruch pociągów będą miały także zamknięcia na linii dalekobieżnej" - czytamy w komunikacie Kolei Mazowieckich.

Z kolei na trasie Warszawa–Łuków będą kontynuowane prace związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów. Rozkład będzie się zmieniać co kilka dni. Poszczególne rozkłady jazdy będą obowiązywały w następujących okresach: 9–21 czerwca; 22–29 czerwca; 30 czerwca–14 lipca; 15–25 lipca; 26 lipca–2 sierpnia; 3–31 sierpnia.

Do tego w nocy z 11 na 12 czerwca – również w związku z pracami w stacji Warszawa Rembertów – wybrane pociągi poranne i wieczorne zostaną zastąpione zastępczą komunikacją autobusową na odcinku Warszawa Wschodnia–Sulejówek Miłosna. Natomiast w wybrane noce, począwszy od 30/31 lipca, utrudnienia związane z budową autostrady A2 dotyczyły będą odcinka Sulejówek Miłosna–Mińsk Mazowiecki.

Na trasie Warszawa–Łowicz będą kontynuowane prace związane z przebudową stacji Łowicz Główny oraz ruchem jednotorowym na odcinku Bednary–Łowicz Główny. Ponadto w lipcowe weekendy wystąpią utrudnienia związane z naprawą przejazdów kolejowych.

Zamknięty odcinek Otwock-Józefów

Jeśli chodzi o połączenia na trasie Warszawa–Małkinia w związku z modernizacją szlaku Sadowne Węgrowskie–Małkinia, będzie prowadzony ruch jednotorowy, a część pociągów zostanie zastąpionych przez autobusy. W dniach 9–21 czerwca utrudnienia będą dodatkowo dotyczyć odcinka Sadowne Węgrowskie–Łochów.

Zmiany zostaną wprowadzone także na trasie Warszawa–Dęblin. Na linii będzie kontynuowana modernizacja związana z przerwą w ruchu na odcinku Otwock–Pilawa. W dniach 1–7 lipca oraz 8–14 lipca wystąpią utrudnienia związane z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i ruchem jednotorowym na odcinku Warszawa Wawer–Warszawa Falenica. Duża część pociągów KM i SKM na tym odcinku zostanie odwołana i zastąpiona przez autobusy.

W dniach 15 lipca-23 sierpnia zostanie wstrzymany ruch pociągów na odcinku Otwock–Józefów. Część pociągów będzie kursować wahadłowo na odcinku Warszawa Falenica–Józefów, natomiast pozostałe skończą bieg w Falenicy. Na odcinku Otwock–Józefów-Warszawa Falenica zostanie uruchomiona komunikacja zastępcza.

Odwołane pociągi do i z Piaseczna

Na linii Warszawa–Skarżysko Kamienna do 12 lipca zastępcze autobusy nadal będą kursowały na odcinku Strzyżyna–Radom, natomiast od 13 lipca utrudnienia będą dotyczyły odcinka Warka–Radom. Dodatkowo, w związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie, w dniach 5–17 lipca wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów na tej linii. W wybranych terminach pociągi KM nie będą kursowały do Lotniska Chopina oraz zostaną odwołane pociągi do/z Piaseczna.

W przypadku linii Warszawa–Działdowo do 8 sierpnia potrwają utrudnienia związane z naprawą mostu Gdańskiego. Część pociągów będzie kursować w zmienionej relacji i godzinach. Od 9 sierpnia ruch na moście będzie odbywał się już po obu torach, natomiast utrudnienia dotkną odcinka Warszawa Gdańska–Warszawa Zachodnia p.8, gdzie rozpocznie się budowa nowego przystanku kolejowego Warszawa Powązkowska.

"Dodatkowo w godzinach wieczornych i rannych, w związku z koniecznością szlifowania torów, zmianom będzie ulegał rozkład jazdy porannych i wieczornych pociągów. Część połączeń będzie odwołana. W PKP PLK wciąż trwają prace nad ostatecznym rozkładem związanym z tymi utrudnieniami" - czytamy.

Zmiany w kursowaniu pociągów zostaną wprowadzone także na linii: Tłuszcz–Ostrołęka, Kutno–Sierpc oraz Nasielsk–Sierpc.

Wydłużone relacje

Ponadto, jak podały Koleje Mazowieckie, od 9 czerwca do końca obowiązywania rozkładu jazdy, na wniosek pasażerów zostały wydłużone relacje niektórych pociągów, m.in. na odcinku Ciechanów–Mława, Ciechanów–Działdowo, Łochów–Tłuszcz, czy Mińsk Mazowiecki–Mrozy.

Czytaj też o sporze dotyczącym pociągów na lotnisko:

PAP,kz/ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • aaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2019 11:40 ~aaa

  Warka - Piaseczno (33km) czas przejazdu w porannych godzinach szczytu - 55 minut - oczywiście zgodnie z rozkładem, w rzeczywistości różnie może być. Kto da więcej ?

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2019 09:14 ~smerf_maruda

  A teraz jeszcze IC jedzie z Radomia do Warszawy...2h15minut. Ja pitole, to ponizej 100 km, do niedawna jechal 1h40min! Tak wyglada w praktyce 'zachecanie' ludzi do uzywania zbiorkomu

 • wawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2019 12:48 ~wawa

  No zamknęli linię do Grodziska Mazowieckiego żeby remont był szybszy. Niby skończyli i znowu zamykają. Linia dalekobieżna na tym odcinku od Warszawy przecież też była modernizowana. Czemu znowu coś kombinują?
  Zbliżają się wakacje i tradycyjnie kolej trzeba omijać szerokim łukiem. No chyba że ktoś lubi jeździć w tłoku, dwa razy dłużej niż powinien. Na kolei nie pracują jacyś normalni ludzie, którzy myśleliby o potrzebach przewozowych ludzi? Ach, no tak. Kolej jest dla kolei. Reszta ma się dostosować. Serio???

 • Rozbawiony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2019 12:31 ~Rozbawiony

  Chcesz stracić czas, nerwy i pieniądze? Wybierz kolej

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »