Informacje

17.11.2011 19:24 odwołany z funkcji wiceszefa komisji kultury

Odwołali Maciejowskiego
za "bydlę" i "pajaca"

SERWISY:

Decyzją radnych miasta, Maciej Maciejowski (PiS) został odwołany z funkcji wiceprzewodniczącego komisji kultury i promocji miasta. To pokłosie jego wypowiedzi na temat Prezydenta RP, którymi zajęła się również prokuratura.

Wniosek w sprawie odwołania radnego Macieja Maciejowskiego (PiS) z funkcji wiceprzewodniczącego komisji kultury i promocji miasta złożyła przewodnicząca rady Ewa Malinowska-Grupińska (PO).

W

uzasadnieniu uchwały czytamy, że zachowanie radnego PiS "nie licuje z godnością radnego Rady m.st. Warszawy i jest skandalicznym objawem braku kultury politycznej  oraz braku szacunku dla Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wybranego w demokratycznych wyborach".

Większość radnych, obecnych na sali, opowiedziała się "za" i uchwałę przyjęto (38 osób głosowało na tak, jedna była przeciw, trzy wstrzymały się od głosu). Radni PiS nie wzięli udziału w głosowaniu.

PRZECZYTAJ TREŚĆ UCHWAŁY.

"Chcecie mnie uciszyć? Poproście Ryszarda C."

- Nie przywiązuję dużej wagi do funkcji wiceprzewodniczącego komisji. Jeżeli chcecie mnie uciszyć, musicie poprosić o pomoc swojego kolegę Ryszarda C. - skomentował Maciejowski. [Ryszard C. jest oskarżony o zabójstwo działacza PiS i usiłowanie zabójstwa - przyp. red.] 

- Dziwi mnie, że nie zgłosiliście tego do komisji etyki czy prokuratury, tylko próbujecie mnie odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego komisji. To szykana polityczna - dodał Maciejowski. I kontynuował: - Żądam usunięcia z treści uchwały słowa "znieważył", bo prokuratura jeszcze tego nie orzekła, a przewodnicząca już wydała na mnie wyrok. Jeżeli to słowo nie zostanie, usunięte podejmę odpowiednie kroki prawne - mówił ukarany radny.

- Trudno mi bronić radnego Maciejowskiego - mówił Maciej Wąsik, szef klubu PiS w radzie miasta. - Ale jedyne jego przewinienie to użycie języka, jakiego Wy (Platforma Obywatelska - przyp. red.), użyliście już dawno. Jeżeli odwołacie radnego Dolczewskiego za wpis na Facebooku o suczkach, albo radnego Golimonta za jego wypowiedzi na temat prezydenta Kaczyńskiego, to my też zagłosujemy za odwołaniem radnego Maciejowskiego - ripostował.

- Jest różnica między krytyką polityczną a zwykłym chamstwem - powiedział z kolei Andrzej Golimont (SLD).

"Bydle" i "pajac" o prezydencie

Warszawski radny PiS Maciej Maciejowski, niedawny kandydat tej partii na posła, po informacji o awaryjnym lądowaniu Boeinga 767 napisał na Twitterze: "Cywilny boeing jest przygotowany do lądowania na brzuchu a bombowiec TU154 nie wytrzymuje zderzenia z brzozą tak?!!!!!!" oraz "a teraz te szuje z PO będą piały jaki to wielki sukces ryżego".

Ciąg dalszy nastąpił, gdy zapowiedziano konferencję prasową prezydenta Bronisława Komorowskiego, który pogratulował pilotowi kpt. Tadeuszowi Wronie mistrzowskiego lądowania na Okęciu z awarią podwozia. "Miała być konf LOT, ale to bydle musi sie podlansować, podziękuj swoim panom z Kremla pajacu" - napisał radny PiS. Po chwili uzupełnił wpis: "Opóźnienie merytorycznej konferencji LOT aby mógł się lansować Komorowski to skandal".

Przeprosił, ale...

Później Maciejowski był nieuchwytny dla mediów, ale przeprosił na swoim Twittterze za słowa, których użył. "Rzeczywiście nie wypada używać słów pajac i bydlę wobec urzędującego prezydenta. Przepraszam za epitety, podtrzymując tezę" - napisał.

Sprawą wpisów zajęły się także rzecznik dyscypliny PiS oraz prokuratura.

ec/bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • .

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2012 15:17 ~.

  POwiedzcie mi wyznawcy tuskoszczenki, jak został ukarany Wałęsa za "durnia mamy...", Bartoszewskiego "bydło", Niesiołowskiego, Kutza, czy Palikota, prawie wszystkie wypowiedzi obrażliwe o naszym Prezydencie! Zresztą cala PO w mniejszym czy większym stopniu obraża do dzisiaj politykow z PiS. Czy ktoś poniósł jakąkolwiek karę?

 • miron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.12.2011 12:52 ~miron

  Godny naśladowca swojego guru!

 • Andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 17:58 ~Andrew

  Oprócz kłopotów z prawem, braku kultury (cóż, to zwykły, prostacki cham) i paru innych podobnych przymiotów pisowski radny ma chyba też poważny problem ze swoimi emocjami... Cóż, trzeba drogi panie odwiedzić psychiatrę...

 • Romek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 16:05 ~Romek

  Bardzo krzepiąca wiadomość. Dziwię się jak taki bezczelny, nieokrzesany, nie przebierający w słowach typek mógł sprawować funkcję wiceprzewodniczącego komisji kultury i promocji miasta. Pogratulować "mondrości" tym, którzy go wypromowali i wsadzili na to stanowisko. Na szczęście mamy go z głowy. Oby znalazł godne siebie zajęcie np. zamiatając ulice.

 • cc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 16:02 ~cc

  No i prawidłowo, bo z kulturą ten człowiek chyba miał niewiele wspólnego.

 • Kwiat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 12:14 ~Kwiat

  Olo, "karzą - od kara" pisowski matołku :-)

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 11:36 ~Olo

  Każą za prawdę? A więc jednak mamy Białoruś...

 • JacekWa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 11:02 ~JacekWa

  Facet powiedział prawdę i go odwołali? Ciekawe, że POwcy są tak zakłamani, że nie potrafią zobaczyć "belki w swoim oku". Sami wyzywali bez opamiętania Lecha Kaczyńskiego od sk... ch... itp. Stosując te same kryteria do polityków PO to trzebaby ich wszystkich odwołać.

 • Wyborca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 10:45 ~Wyborca

  Proponuję wystawić radnemu M. laurke w kolejnych wyborach. Ten Pan powinien być skończony politycznie a to pownna być jego scena kończąca karierę w "polityce".

 • chriswaw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.11.2011 10:43 ~chriswaw

  Facet udowodnił, że na funkcję szefa Komisji KULTURY ma wyjątkowo wysokie kwalifikacje. Decyzja Rady oczywiście słuszna. Ale dlaczego nie nastąpiła natychmiast po tej jego wypowiedzi?!...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »