Informacje

08.02.2011 17:15 Uroczystości w czwartek

Odsłonią tablicę ku czci zamordowanego policjanta

SERWISY:

W czwartek o godz. 9.30, w pobliżu przystanku tramwajowego Fort Wola zostanie odsłonięta pamiątkowa tablica poświęcona funkcjonariuszowi Komendy Stołecznej Policji podkom. Andrzejowi Strujowi.

Odsłonięcie tablicy odbędzie się w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci policjanta.

W uroczystości, która odbędzie się przy kapliczce przy skrzyżowaniu ul. Fort Wola i Wolskiej,  weźmie udział min. rodzina funkcjonariusza, przedstawiciele władz miasta Warszawy, Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zarządu Spółki Tramwaje Warszawskie i Komendy Stołecznej Policji.

Zginął bo interweniował

Do tragedii doszło 10 lutego tuż przy CH Fort Wola. Andrzej Struj, który wtedy był na urlopie, zwrócił dwóm młodym chłopakom uwagę, bo demolowali tramwaj. Jeden z nich wyciągnął nóż i w biały dzień na przystanku tramwajowym zadał kilka ciosów. Drugi przytrzymywał Struja.

Jeden z ciosów okazał się śmiertelny.

Zabójcy czekają na wyrok

Już wkrótce wyrok mają usłyszeć zabójcy policjanta. 11 lutego wygłoszone będą mowy końcowe, prawdopodobnie wtedy też Piotr R. i Mateusz N. usłyszą wyrok. Obu grozi do 25 lat więzienia.

15 lat pracy

Struj służył w policji 15 lat. Pracował w wydziale wywiadowczo-patrolowym stołecznej komendy. Osierocił dwie córki. W chwili, gdy został zamordowany, był na urlopie. Pośmiertnie został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Krzyżem Zasługi za Dzielność. Został też awansowany na stopień podkomisarza.

mjc/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 20:52 ~Mścisław

  To jest sytuacja wielopłaszczyznowa. O ile tablica się należy to obłudą jest , że uczestniczy w tym Biuro Bezpieczeństwa i policja gdzie nikt za tą sytuację nie został ukarany. A przecież to oni za takie sytuacje są odpowiedzialni . To nie pierwszy przypadek w Warszawie gdy ginie w ten sposób człowiek. Pan Struj nie był w mundurze-to mógł być każdy z nas. Mimo ogromnego szacunku dla p.Struja tę tablicę wystawiają mu ci którzy pośrednio za tę śmierć są odpowiedzialni. To ,że p.Struj był wyjątkowym policjantem wszyscy wiedzą-ale co z pozostałymi-gdzie ich sumienie? Gdzie patrole ,gdzie prewencja ? Premie i nagrody wzięte?

 • PiratTramwajowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 20:43 PiratTramwajowy

  Ale czy z jego poświęcenie coś dało? Bo mnie się wydaje, że jest dokładnie tak samo jak było - dopóki w wagonie nie tną się nożami a po schodach nie leje się krew, nikt nie kiwnie palcem.

  A przecież ten policjant zginął, bo zareagował na zwyczajny akt wandalizmu, do którego nikt normalny nie wzywałby nawet policji! Bo przecież zanim pojawi się jakikolwiek patrol to już nie będzie ani sprawców ani świadków (że o niskiej szkodliwości społecznej nie wspomnę). Za to będzie zatrzymanie ruchu i wysokie kary umowne.

  Babcia wspominała, że przed wojną jak ktoś rzucił papierek na ulicę, to spod ziemi zaraz wyrastał policjant z mandatem. No, ale II RP była ponoć państwem policyjnym ;)

 • Jakub

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2011 17:30 ~Jakub

  Nie, no! To już lekka przesada. Wiadomo, ten człowiek zginął w bestialskim ataku, ale upamiętniać to zdarzenie tablicą pamiątkową uważam za zły pomysł. Przecież w ten sposób nie zlikwiduje się bandytyzmu w mieście!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »