Informacje

24.01.2018 09:22 na Jana Kazimierza

Odolany: zamontowali wagę,
już sprawdzają ciężarówki

SERWISY:

Na ulicy Jana Kazimierza, w środę rano drogowcy zamontowali wagę dla pojazdów ciężarowych. Razem z policją prowadzą już pierwsze kontrole.

- Sprzęt pojawił się na parkingu, przed budową osiedla w rejonie skrzyżowania Jana Kazimierza z Boguszewską - powiedział Mateusz Szmelter z tvnwarszawa.pl. - Waga jest przenośna. Obsługa prowadzi już kontrole. Kierują tu ciężarówki, które przejeżdżają ulicą Jana Kazimierza i sprawdzają ich masę - dodaje.

O nowym urządzeniu rozmawialiśmy z Karoliną Gałecką z Zarządu Dróg Miejskich we wtorek po południu. - Mamy już gotowe stanowisko i teren. Jutro w godzinach porannych planowany jest montaż, a potem również pierwsze kontrole, oczywiście przy udziale policji - mówiła.

Gałecka potwierdziła też, że waga jest zamontowana "na pewien czas". Na razie nie wiadomo jednak, na jak długo.

Uciążliwe ciężarówki

Pomiary to jedna z kilku zmian, jaką zapowiadały pod koniec ubiegłego roku władze Woli. Wszystko po to, aby zniwelować uciążliwy dla mieszkańców ruch dużych pojazdów, które przejeżdżają przez Odolany do znajdujących się w pobliżu zakładów przemysłowych.

Mieszkańcy odolańskich osiedli skarżą się w pierwszej kolejności na hałas i pył. W drugiej - na kiepską jakość tamtejszych ulic. Organizowali w tej sprawie protesty, pisali petycje. Ich starania nie poszły na marne. Oprócz ważenia ciężarówek, burmistrz dzielnicy zapowiedział ograniczenie ich ruchu w nocy (między 20 a 8 rano) i wprowadzenie strefy Tempo 30.

Zmiany mają dotyczyć terenu ograniczonego ulicami: Połczyńską, Wolską, aleją Prymasa Tysiąclecia, Gniewkowską, Potrzebną i Dźwigową.

kw/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Wolański

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 23:26 ~Wolański

  Mieszkam niedaleko tego miejsca od lat i jakoś nigdy mi nie przeszkadzało to wszystko.
  Jest to trochę uciążliwe, ale taki zawsze był urok tego miejsca.
  Nabudowali teraz tam nowoczesnych osiedli, a ludzie się nasprowadzali i zaczynają marudzić. Chyba wiedzieli na co się piszą kupując mieszkanie. I teraz firmy które są tam od lat muszą się dostosowywać do słoików którzy dopiero co się tam sprowadzili. Paranoja.

 • Bielańczyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 23:17 ~Bielańczyk

  W ramach walki ze smogiem proponuję jeszcze postawić ekipę z analizatorem spalin. W ten sposób można wyeliminować pojazdy z usuniętym filtrem cząstek stałych. Pewnie mieszkańcy Odolan się ucieszą:)) Na pewno ich TeDeIki są w pełni sprawne.

 • Łucja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 22:53 ~Łucja

  symboliczna~symboliczna

  hehehe ale kompromitacja!
  pomoc dla odolan hehehe
  śmiech na sali! co to ma zmienić?

  Jeszcze policja i staż miejska bierze udział w tej szopce za pieniądze podatnika!!

  A po co tam ta srasz miejska ?? po co oni sie tam plontali co sprzątali coś? ja widziałam, że stał jeden z drugim i za nasze pieniadze obijali sie! zwolnić ich i całą tą żenade

 • mAT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 22:38 ~mAT

  asd~asd

  Fakt, można przecież fabryki betonu zaopatrujące budowy w Warszawie zrobić pod Płockiem czy inną Ostrołęką. I niech dojeżdża toto na sygnale aby beton nie stwardniał...
  A tak na serio, takie okolice jak Odolany do zdecydowanie większy przekręt niż ta cała reprywatyzacja. Kto pozwolił stawiać budynki na ternie skażonym chemicznie? Dlaczego paru krzykaczy znaczy więcej niż 1,5 mln miasto? Po co w ogóle nowe mieszkania w Warszawie budować, skoro liczba mieszkańców nie wzrosła od 30 (słownie: trzydziestu lat). Może lepiej zacząć wykorzystywać to co jest, wystarczy zbudować parkingi dla mieszkańców w Śródmieściu i najbliższych dzielnicach a nie wielkie osiedla typu Tarchomin czy inne Skorosze, skąd bydło trzeba do miasta dowieść. Wtedy może dało by się odtworzyć komunikację publiczną to co się stało po otwarciu bezsensownego metra, to jest po prostu kryminał...  100% racja! To są tereny, na których nie powinno być budownictwa mieszkaniowego! Z tą chemią w gruncie spuszczaną tam jeszcze od czasów przedwojennych za 10-20 lat zaczną się tam u ludzi epidemie nowotworów.

 • Amigo85

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 22:26 ~Amigo85

  Z całym szacunkiem bądź też i nie... Widziały gały co brały ;) A wydanie zgody na budowę osiedli na tych terenach bez żadnej infrastruktury to mega PRZEKRĘT !!!!

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 21:25 ~asd

  Fakt, można przecież fabryki betonu zaopatrujące budowy w Warszawie zrobić pod Płockiem czy inną Ostrołęką. I niech dojeżdża toto na sygnale aby beton nie stwardniał...
  A tak na serio, takie okolice jak Odolany do zdecydowanie większy przekręt niż ta cała reprywatyzacja. Kto pozwolił stawiać budynki na ternie skażonym chemicznie? Dlaczego paru krzykaczy znaczy więcej niż 1,5 mln miasto? Po co w ogóle nowe mieszkania w Warszawie budować, skoro liczba mieszkańców nie wzrosła od 30 (słownie: trzydziestu lat). Może lepiej zacząć wykorzystywać to co jest, wystarczy zbudować parkingi dla mieszkańców w Śródmieściu i najbliższych dzielnicach a nie wielkie osiedla typu Tarchomin czy inne Skorosze, skąd bydło trzeba do miasta dowieść. Wtedy może dało by się odtworzyć komunikację publiczną to co się stało po otwarciu bezsensownego metra, to jest po prostu kryminał...

 • shtt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 21:21 ~shtt

  URODZONY WARSZAWIAK~URODZONY WARSZAWIAK

  Od tego zacznijmy że Odolany to dzielnica przemysłowa ze deweloperzy budują gdzie popadnie to już widzieliśmy ale oczywiście przyjeżdżają słoiki ze wsi których nie ma na mapie i wszystko im przeszkadza po co tu przyjeżdżacie jak macie cięgle jakieś ale
  a swoje samochody macie rejestrowane na tych wsiach zamiast w warszawie bo co za drogo ubezpieczyć auto w warszawie ?

  Za dużo się wam pozwoliło za czasów HGW i teraz szalejecie


  A Ty wiesz, że to nie rejestracja, tylko deklarowane miejsce użytkowania decyduje o wysokości składki OC/AC? Nie ma za co.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 20:42 ~iza

  Nie rozumiem tych przepychanek słownych ludzie z Warszawy,z prowincji.Były zakłady czy ich nie było.Ktoś pozwolił budować.To HGW ponosi odpowiedzialność bo to za jej kadencji wybudowano tu najwięcej.Każdy kto kupuje mieszkanie czy coś innego chce kupić towar nie obciążony wadami,może należy podać ludzi pracujących przy wydawaniu pozwoleń na budowę na terenach przemysłowych.

 • Dorota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 19:57 ~Dorota

  Stary Mieszkańcu mam do Ciebie pytanie, w którym miejscu była jednostka wojskowa? Gdzie były ogródki na Jana Kazimierza? Ja nie mam o tym pojęcia choć mieszkałam w budynku jeszcze stojącym, czyli na Jana Kazimierza 18A w latach 1966 - 2000. Pamiętam zakłady takie jak Waryński, PZL, Hefra, Zurt, Polskie Nagrania, Platery, Minol i wiele jeszcze innych, ale np. jednostki nie potrafię umiejscowić. Pamiętam jak "jezdnia" tej ulicy była pokryta kocimi łbami. Czytam i myślę, czy Tę ulicę opisujesz?

 • STOLICA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 18:53 ~STOLICA

  widać że z pod jakiejś wiochy większości ludki piszą nie pasuje to wypad do siebie na te ugory do ojców.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »