Informacje

16.10.2014 12:56 połączenie systemów informatycznych

"Odmiejscowione" urzędy
ułatwią zameldowanie


Od października warszawiacy mogą załatwić sprawy meldunkowe w dowolnym urzędzie. W planach jest też udostępnienie funkcji podglądu kolejki i umówienie wizyty przez internet we wszystkich urzędach dzielnic.

Jak informuje ratusz, urzędy dzielnic zostały "odmiejscowione". Co to znaczy? - Wszyscy mieszkańcy miasta będą mogli załatwić sprawy administracyjne w każdym urzędzie dzielnicy, niezależnie od miejsca zamieszkania. W konsekwencji warszawiacy będą mogli zaoszczędzić czas, a urzędnicy - usprawnić obsługę - tłumaczy Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Centralna baza danych umożliwia załatwienie w dowolnym urzędzie dzielnicy zameldowania na pobyt stały i czasowy, wymeldowania, przemeldowania w ramach stolicy oraz udostępniania danych z akt ewidencji ludności.

Plany na 2015 rok

- Warszawa bierze też udział w pracach nad wprowadzeniem ogólnopolskiej bazy danych i odmiejscowienia spraw związanych z wydawaniem dowód osobistych. W 2015 roku ma powstać krajowy system, który umożliwi m.in. wymianę dowodu tożsamości w dowolnym urzędzie gminy lub urzędzie miasta na terenie całego kraju – informują urzędnicy

– W 2015 roku chcemy również w stolicy utworzyć centralny, ogólnomiejski system Pojazd i Kierowca. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe byłoby załatwienie spraw z zakresu rejestracji pojazdów oraz praw jazdy na terenie całej Warszawy, niezależnie od dzielnicy, w której jest się zameldowanym – mówi o planach Marcin Wojdat, sekretarz Warszawy.

W planach jest też udostępnienie funkcji podglądu kolejki i umówienie wizyty przez Internet we wszystkich urzędach dzielnic w ogólnomiejskim serwisie.

Jak zaznacza urząd miasta, wprowadzenie tego systemu wymaga zakupu urządzeń systemu zarządzania kolejką w dzielnicach Rembertów, Ursus i Wesoła oraz wymiany przestarzałych rozwiązań w Śródmieściu i na Włochach.

Ułatwienia dla firm w rejestracji pojazdów

W maju 2014 r. odmiejscowiono również usługi związane z rejestracją pojazdów dla firm, dzięki czemu przedsiębiorcy mogą w delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na terenie dzielnic Bemowo, Praga-Północ i Żoliborz zarejestrować swoje pojazdy.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »