Informacje

21.01.2018 19:42 mieszkańcy kontra straż miejska

Odholowali auta przed biegiem.
"Skandaliczna sytuacja"

SERWISY:


Straż miejska odholowała kilkanaście aut z bocznej drogi ulicy Conrada w związku z niedzielnym Biegiem Chomiczówki. - To skandal - oburzają się mieszkańcy. I przekonują, że ich auta usunięto bezpodstawnie.

O problemie zaalarmowała Kontakt 24 jedna z mieszkanek, której samochód usunięto w dniu biegu.

- Około godziny 1 w nocy odholowano moje auto z ciągu pieszo-jezdnego, czyli jezdni bocznej ulicy Conrada na wysokości numeru 18. Byłam w niedzielę wspólnie z innymi osobami, które spotkało to samo, w siedzibie straży miejskiej przy Szegedyńskiej - mówi nam pani Katarzyna.

Relacjonuje, że wszyscy nie przyjęli mandatów i mają zamiar zwrócić się do Zarządu Dróg Miejskich o zwrot kosztów holowania.

Nazywa również całą sytuację skandaliczną. - Po pierwsze dlatego, że usunięto auta z bocznej ulicy, a na głównej jezdni Conrada stały inne zaparkowane, których nie odholowano. Po drugie znaki informujące o zakazie zatrzymywania i odholowaniu stanęły tylko przy niektórych wjazdach na ciąg pieszo-jezdny. Nie było ich między innymi na wysokości Conrada 16 czy 18 - wyjaśnia nasza czytelniczka.

"Znaki na początku tygodnia"

Straż miejska potwierdza, że w nocy odholowano łącznie 16 samochodów z jezdni bocznej. - Ponieważ tamtędy poprowadzona była trasa biegu. Z kolei na ulicach wyznaczono miejsca, gdzie można parkować samochody - tłumaczy Katarzyna Dobrowolska z biura prasowego straży miejskiej. - Znaki ustawiono już na początku tego tygodnia, żeby mieszkańcy mogli się zapoznać z nową organizacją ruchu i do niej przyzwyczaić - zaznacza strażniczka.

- Zgodnie z wprowadzoną przez Zarząd Dróg Miejskich organizacją ruchu, znak B-36 z tabliczką T-24 był usytuowany przy krawędzi jezdni ul. Conrada na wysokości budynku Conrada 16 i obowiązywał również wzdłuż budynku Conrada 18, aż do skrzyżowania z ulica Nerudy - dodaje.

Jak zaznacza, znalazł się po prawej stronie drogi i dotyczył jezdni bocznej. - Znak ten obowiązywał po prawej stronie drogi i dotyczył  również chodnika nazwanego prze mieszkańców "boczną jezdnią" lub "ciągiem pieszo-jezdnym". Jest to jednak chodnik na którym, nawet bez usytuowanego znaku B-36 postój pojazdów i jazda wzdłuż po nim jest zabroniona przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym. Zgodnie z obowiązującymi przepisami cytowanej ustawy wjazdy na teren osiedla do utworzonej na nim strefy zamieszkania nie są skrzyżowaniami - precyzuje Dobrowolska.

Strażniczka dodaje, że nie usuwano pojazdów zaparkowanych na pasie postojowym wyznaczonym na jezdni ulicy Conrada, gdyż wprowadzona organizacja ruchu tego nie zabraniała. - Brak było pod znakiem B-36 tabliczki "dotyczy także wyznaczonych miejsc postojowych" - wyjaśnia Dobrowolska.

Mieszkańcy z kolei przypuszczają, że doszło do pomyłki i auta zostały usunięte też z fragmentu, którym nie wiodła trasa biegu.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁ O ZDEMOLOWANYCH AUTACH NA PRADZE POŁUDNIE:


ran/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.01.2018 11:03 ~wwa

  Ale to był zwykły chodnik, oddzielony od jezdni więc na nim nigdy nie można parkować.

  SM powinna zawsze wywozić z takich miejsc, a nie tylko od święta jak tu, to by się kierowcy nauczyli.

 • współczuję

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2018 08:40 ~współczuję

  MIŚ~MIŚ

  I o czym tu to próżne gadanie, plucie sobie w twarz. Co niektórzy powinni ruszyć opasłe tyłki zza komputera. Poznać trochę świata, a byle przekroczenie za tzw. granica zapłacić kilka tys. dolarów i wtedy chore pojęcie demokracji z głowy by wywietrzało. I zero dyskusji płacisz albo wio auto na lawecie jedzie.  A nie można ruszyć na basen? Na narty pojechać? Ponurkować pod lodem? Wyjechać na desce popływać?

  Jedynym sportem który znasz, jest dreptanie po jezdniach???

 • wolność dla wybranych

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2018 08:38 ~wolność…

  MIŚ~MIŚ

  I o czym tu to próżne gadanie, plucie sobie w twarz. Co niektórzy powinni ruszyć opasłe tyłki zza komputera. Poznać trochę świata, a byle przekroczenie za tzw. granica zapłacić kilka tys. dolarów i wtedy chore pojęcie demokracji z głowy by wywietrzało. I zero dyskusji płacisz albo wio auto na lawecie jedzie.  Albo zakaz wychodzenia z domu po 18.
  Wyszedłeś - wio, parę pał i na dołek jedziesz by zapłacić parę tysięcy kary!
  W końcu musi być posłuch dla władzy urzędnika dzielnicy.

  Mamy "piękne" tradycje, organizowania pochodów i spędów, by jedynie pokazać obywatelom, gdzie ich miejsce i że nic nie znaczą, przed urzędniczym obliczem.

 • mieszkańcy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2018 08:33 ~mieszkańcy

  Miś~Miś

  Żyjecie w dużej aglomeracji to trzeba by było zainteresować się tym co w niej się dzieje. A nie tylko widzieć czubek własnego nosa i ubolewać że jesteście skrzywdzeni jako mieszkańcy. Nie jesteśmy w Ożarowie Mazowieckim gdzie burmistrz urządza biegi po lasach. Bo i gdzie ma urządzać. 5 ulic na krzyż? Posiadanie prawa jazdy drodzy Państwo do czegoś Was zobowiązuje.

  A branie pensji przez urzędnika, nie zobowiązuje go do dbania o mieszkańców, którzy go zatrudnili? A nie jedynie o garstkę pasjonatów?

 • Miś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2018 00:47 ~Miś

  Żyjecie w dużej aglomeracji to trzeba by było zainteresować się tym co w niej się dzieje. A nie tylko widzieć czubek własnego nosa i ubolewać że jesteście skrzywdzeni jako mieszkańcy. Nie jesteśmy w Ożarowie Mazowieckim gdzie burmistrz urządza biegi po lasach. Bo i gdzie ma urządzać. 5 ulic na krzyż? Posiadanie prawa jazdy drodzy Państwo do czegoś Was zobowiązuje.

 • MIŚ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.01.2018 00:34 ~MIŚ

  I o czym tu to próżne gadanie, plucie sobie w twarz. Co niektórzy powinni ruszyć opasłe tyłki zza komputera. Poznać trochę świata, a byle przekroczenie za tzw. granica zapłacić kilka tys. dolarów i wtedy chore pojęcie demokracji z głowy by wywietrzało. I zero dyskusji płacisz albo wio auto na lawecie jedzie.

 • seba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2018 21:39 ~seba

  lakiernik~lakiernik

  właściciele odholowanych aut powinni teraz dokładnie obejrzeć swoje auta i wytknąć wszystkie rysy i zadrapania na lakierze. Do tego zdjęcie auta w stanie idealnym i niech teraz Straż Miejska płaci za zniszczenie aut... Od razu odechce im się odholowywania pod byle pretekstem... Banda darmozjadów na naszym utrzymaniu...

  SM przed usunięciem robi bardzo dużo zdjęć,a w momencie jak auto dotyka holownik z automatu przejmuje za nie odpowiedzialność i SM za nie nie odpowiada więc nie wiem co ma się im odechcieć.Twoje myślenie jest bardzo płytkie.Ciekawi mnie jak byś nie mógł wyjechać z garażu co byś zrobił szukał byle pretekstu darmozjadzie ??

 • mama

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2018 20:58 ~mama


  drażak~drażak

  "Mądry inaczej" daje rady małego Kazia. "Czasami ktoś chce z tego wspólnego dobra skorzystać inaczej" - to zdanie jest kwintesencją jego myślenia. Otóż nie. Jezdnia jest do jazdy, parking do parkowania, a bieżnia do biegania. Zrozumiałeś, czy powtórzyć?
  Gollum~Gollum

  Tak, a chodnik do chodzenia (czyli poruszania się na piechotę) a nie jeżdżenia czy parkowania.

  Zwłaszcza rowerami!
  Rowery wynocha z chodników!

  Kiedy wreszcie policja przestanie być ślepa i przestanie ochraniać rowerowych chamów?

 • Gollum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2018 19:08 ~Gollum

  drażak~drażak

  "Mądry inaczej" daje rady małego Kazia. "Czasami ktoś chce z tego wspólnego dobra skorzystać inaczej" - to zdanie jest kwintesencją jego myślenia. Otóż nie. Jezdnia jest do jazdy, parking do parkowania, a bieżnia do biegania. Zrozumiałeś, czy powtórzyć?

  Tak, a chodnik do chodzenia (czyli poruszania się na piechotę) a nie jeżdżenia czy parkowania.

 • kubat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.01.2018 18:08 kubat
  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz~Co mi zrobisz jak mnie złapiesz

  Gdzie jest napisane, że każdy kawałek miejsca w mieście gdzie auto jest w stanie wjechać jest dla niego przeznaczony? Gdzie jest zapisane, z czego wynika roszczenie, że jak mam samochód, to przecież oczywiste jest, że muszę mieć zapewnione miejsce do jego zaparkowania? Nie ma takiego prawa. Kupiliście sobie samochody, to się o nie i miejsce dla nich martwcie, a nie, w imię nie wiadomo czego zawłaszczacie kolejne fragmenty przestrzeni.
  Pytek~Pytek

  Gdzie jest napisane, że można sobie urządzać biegi i utrudniać życie mieszkańcom? Gdzie jest napisane, że biegi mogą blokować nie tylko samochody prywatne, ale i komunikację miejską?
  Nilk~Nilk

  A jakby było napisane, to co? Napisać można wszystko. Chodzi o to, żeby nie krzywdzić ludzi, bo ktoś chce się zabawić albo zarobić.
  Co mi zrobisz jak mnie złapiesz~Co mi zrobisz jak mnie złapiesz


  Jaka u licha krzywda? Wykupcie sobie miejsca parkingowe i wtedy będziecie mogli płakać, jak ktoś Wam uniemożliwi korzystanie z nich. Do czasu jak parkujecie w miejscu, na które nie macie aktu własności nie miejcie pretensji, że czasami ktoś chce z tego wspólnego dobra skorzystsać inaczej, niż do tego w swoich ciasnych głowach przywykliście.


  A gdzie wyczytałeś, że pobocze jezdni czy ciąg pieszo - jezdny na osiedlu służy do biegania a nie do parkowania, bo że do parkowania to wynika z przepisów PoRD.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »