Informacje

27.08.2015 18:52 Sąd: istnieje obawa matactwa

Od ponad trzech lat siedzi
w areszcie i tak zostanie

SERWISY:


Sąd Apelacyjny w Warszawie zdecydował, że kibic Legii Warszawa oskarżony o udział w przemycie marihuany musi pozostać w areszcie - pisze "Gazeta Wyborcza". Maciej Dobrowolski spędził już za kratami trzy lata i trzy miesiące. Bez wyroku.

Maciej Dobrowolski ma 37 lat. Za kratami znajduje się już od 2012 roku. Został aresztowany w swoim mieszkaniu, tuż przed przed rozpoczęciem Euro 2012 i jest oskarżony o udział w przewożeniu z Holandii do Polski kilkuset kilogramów marihuany.

Obciążyły go zeznania świadka koronnego - Marka H., ps. "Hanior" - członka gangu "Szkatuły", dilera narkotykowego, uczestnika ustawek i bywalca Żylety, czyli trybuny dla najzagorzalszych fanów Legii. "Hanior" zeznał, że podczas narkotykowych transakcji Dobrowolski był tłumaczem, bo świetnie znał angielski.

Wcześniej Dobrowolski nigdy nie był karany. Zeznań Marka H. nie potwierdził żaden inny świadek, łącznie z innymi koronnymi występującymi w procesie.

Dobrowolski konsekwentnie twierdzi, że jest niewinny, m.in. dlatego zgadza się na publikację swojego nazwiska. Jak pisze "GW", nie zaprzecza, że zna "Haniora" i kilka razy był z nim w Holandii, ale nie ma w tym nic dziwnego, bo Maciej Dobrowolski w środowisku kibiców odpowiadał za kontakty z zaprzyjaźnionym z Legią klubem FC Den Haag.

W areszcie od 3 lat

Od trzech lat sąd przedłuża areszt dla Dobrowolskiego ze względu na "wieloetapowe śledztwo, możliwość mataczenia oraz wysoką możliwość kary". Także w czwartek sędzia nie podzielił argumentów obrony, która od dawna przekonywała, że Maciej Dobrowolski nie będzie utrudniał procesu, odpowiadając przed sądem z wolnej stopy.

Na Facebooku bliscy aresztowanego założyli profil "Uwolnić Maćka". Na stadionach w całej Polsce, także tych klubów, których kibice na co dzień nie lubią się z fanami Legii, pojawiały się transparenty z hasłem "#uwolnić Maćka". Kibice, ale nie tylko, wysyłali mu do aresztu kartki. Przyszło ich ponad 4 tysiące.

CZYTAJ TEŻ NA TVN24.PL

eos\mtom

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jeep

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 19:06 ~jeep

  krokietowieckrokietowiec

  I bardzo dobrze! Miejsce bydła jest za kratami!

  100% popieram!!!
  sami niewinni siedzą,a każdy wie że handlował prochami(mój kolega sam od niego kupował)

 • legia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 18:58 ~legia

  trzymać bydle za kratą a narzeczoną się już zajmiemy heh

 • krokietowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 14:44 krokietowiec

  I bardzo dobrze! Miejsce bydła jest za kratami!

 • matthew84

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 13:12 ~matthew84

  Ale jak powiedziałem, że milicja u nas nadaje się tylko do pchania karuzeli to zaraz życiowe ofiary żyjące pod kamieniem mnie zjechały. Następnie stanęły w obronie tej formacji paramilitarnych harcerzy o wypaczonych psychikach posiłkując się takimi argumentami jak znalezienie zgubionego na chlaniu telefoniku z funkcją GPS. Zresztą mamy już umowę o wzajemnej spółpracy z policją niemiecką (z możliwością użycia przez nich broni na terytotium RP w stosunku do naszych obywateli nie tylko w samoobronie). To tak w razie jak by nasza "firma" nie miała odwagi pałować swoich rodaków.

 • obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 11:45 ~obserwator

  Nie wypuszczą go bo to podważyłoby zasadność dotychczasowego przetrzymywania w areszcie, sąd nie może sobie na to pozwolić bo wtedy dopiero rozpętałaby się burza... no i koło się zamyka...

 • realista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 11:06 ~realista

  lol~lol

  bo to jest POlandia

  Nie martw się... Jeżeli PIS wygra, to wrocimy do czasów wszechwładzy służb i prokuratury. Wtedy jak posiedzisz 3 lata, to będziesz szczęśliwy że "tylko" tyle. Ale co tam - Polacy mają krótką pamięc...

 • kleryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 09:39 ~kleryk

  "narzeczona odeszła po 2 latach", z tego akurat powinien się cieszyć bo co to za miłość która nie może przetrwać takiej próby, jakby kochała go szczerze to kilka lat nie stanowiłby problemu.

 • tylko L

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 09:37 ~tylko L

  Masakra!!!!
  To już trzy lata za akie coś..........bandziory i złodzieje Takie jak nie jeden polityk chdzą po świecie a Polskie prawo trzyma niewinnego chłopaka już trzy lata.I NADAL DZIWI ŻE POLSKA MŁODZIEŻ WYJEŻDŻA Z KRAJU???!!!
  WSTYD DLA POLSKIEGO SĄDOWNICTWA.
  UWOLNIĆ MAĆKA!!!!!

 • majk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 07:29 ~majk

  Jeśli przez 3 lata śledztwo nic nie wykazało, to może oznacza to, że nie ma czego wykazać? eee? Najlepiej będzie jesli okaże się, że Maciek jest niewinny, siedział w areszcie 3 (albo i 5) lata, potem wygra proces z Państwem Polskim o niesłuszne uwięzienie, a za to wszystko zapłacimy my, czyli zwykli Polacy. Brawo polski wymiar (nie)sprawiedliwości!

 • HWDP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.08.2015 06:47 ~HWDP

  uwolnić Maćka !

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »