Informacje

23.07.2013 16:00 działacze i politycy popierający odwołanie Gronkiewicz-Waltz

Od lewa do prawa przeciwko prezydent. Kto stoi za referendum?

SERWISY:


Twarzą referendum, które może zdecydować o odwołaniu Hanny Gronkiewicz-Waltz ze stanowiska prezydenta Warszawy jest lewicowy burmistrz Ursynowa Piotr Guział. Murem stanęli za nim przedstawiciele najróżniejszych partii. Nie brak wśród nich kontrowersyjnych polityków.

Gdyby nie wspólny cel - odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz - z pewnością nie zobaczylibyśmy ich zgdonie pozujących do wspólnego zdjęcia. Poznajcie warszawskich referendystów.

Lider z Ursynowa

Niekwestionowany lider akcji to Piotr Guział z Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej. Z lewicą związał się już w 1997 roku. Od 1998 roku był radnym Ursynowa, a trzy lata temu skorzystał z szansy i zasiadł na fotelu burmistrza dzielnicy już jako założyciel stowarzyszenia Nasz Ursynów.

Lubi podkreślać, że nie jest pupilkiem urzędującej prezydent, o czym miało świadczyć m.in. to, że nie dostał nagrody za I kwartał ubiegłego roku, jako jedyny ze wszystkich burmistrzów. Jego notowania w ratuszu  obniżyła koalicja - rządzi wspólnie z Prawem i Sprawiedliwością.

Ludzie z PiS

We wczorajszej konferencji prasowej przed ratuszem uczestniczył też Artur Górski, członek Prawa i Sprawiedliwości. To aktywny poseł z Warszawy, który był jednym z inicjatorów akcji, mającej na celu intronizację na króla Polski Chrystusa. Zasłynął też kontrowersyjnymi wypowiedziami o "czarnoskórym kryptokomuniście" i "końcu cywilizacji białego człowieka" - czyli o obecnym prezydencie USA.

Przemysław Wipler to kolejna osoba z pierwszego rzędu polityków popierających referendum. Współtworzył stowarzyszenie KoLiber, swego czasu był też szefem sztabu wyborczego kandydatki na prezydenta Warszawy - Julii Pitery. W ostatnich latach związał się z PiS, ale z szeregów partii odszedł na początku czerwca i zaczął grać w drużynie Republikanów. Ostatnio ogłosił, że chce kandydować na prezydenta Warszawy.

Znani samorządowcy

Drużynę uzupełniają także znani stołeczni samorządowcy, a wśród nich Marek Makuch. W ubiegłej kadencji Rady Warszawy przewodniczył klubowi Prawa i Sprawiedliwości, ale ze względu na wewnętrzne spory w partii trafił do samorządu dzielnicowego na Woli. Z PiS odszedł do Solidarnej Polski, aktualnie jest radnym z Wolskie Wspólnoty Samorządowej.

Do Wspólnoty Samorządowej odszedł Maciej Maciejowski. W Radzie Warszawy był związany z PiS, ale został z niego wyrzucony. Przeważyły jego kontrowersyjne wypowiedzi, gdy prezydenta Komorowskiego  "bydłem i pajacem" oraz komentarz  po bójkach przed meczem Polska - Rosja w czasie Euro 2012. Maciejowski stwierdził wówczas, że: "żałuję, że Policja nie zabroniła marszu Rosjan i honoru Polski musieli bronić kibole. Brawo dla nich. Nie dajmy sobie pluć w twarz". Teraz jest radnym miasta w ramach "Prawej Warszawy". Ostatnio apelował też do premiera Donalda Tuska o udział w referendum.

W całym towarzystwie nie brakuje osób z Ruchu Palikota. Wśród nich jest między innymi Grzegorz Walkiewicz, aktywny, lewicowy radny Śródmieścia. Na początku swojej kariery politycznej związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej, ale pod koniec 2011 roku przeszedł do RP.

ZŁOŻENIE PODPISÓW POD REFERENDUM:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • długi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2013 13:54 ~długi

  A ten Guział mi się nie podoba. Ta sprawa śmierdzi i może być jeszcze gorzej, niż za bufetowej.

 • klukowias

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.08.2013 23:11 ~klukowias

  Guzioł i jemu podobni nie mają pojęcia o zadnej ekonomii i szanowaniu publicznych pieniędzy, myślę że W A R S Z A W I A C Y to mądrzy ludzie i nie dadza się podpuścię ani PiS-owi ani R.P.Moim zdaniem to wyrzucenie publicznych pieniędzy w imię własnych partykularnych interesów. Wszkrze wybory samorządowe za rok.

 • ferfi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 23:56 ~ferfi

  Won od referendum!!!!!!!!!! nie manipulować!!!!!!!!!! dosyć tej 6 letniej obłudy i żenady, dosyś PO!!!

 • marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 18:25 ~marek

  też nie jestem jej zwolennikiem i na nią nie głosowałem ale wywalanie teraz pieniędzy, które można wydać lepiej, żeby mieć innego pajaca to gruba przesada

 • detka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 15:44 ~detka


  [cytat_1606727]
  Jasne... Ten Guział następny miłośnik demokracji, ale gdy ta go winduje do władzy i kasy. Nie przekonuje mnie ten cwaniaczek w ogóle!
  [/cytat_1606727]deficytiusz~deficytiusz

  Wolisz rudych cwaniaczków?


  sama bieda~sama bieda

  Jestem przeciwko Hance ale skoro w tym cyrku bierze udział Guział i PiS to na referendum zdecydowanie nie pójdę!


  Brawo! Czysty przykład socjotechniki! Jestem ciekaw ile osób liczy sztab pracujący na rzecz bojkotu referendum i kto za to płaci. ciekawe też, jak nazywają się te koszty - obsługa marketingowa???

  LUDZIE APEL!!! ZACHOWAJCIE SWÓJ ROZUM!!!

 • hwdhgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 15:38 ~hwdhgw

  dyzio~dyzio

  A pan Guział tak może sobie spacerować w godzinach pracy? To on bierze pensje za spacery po Warszawie? Dziwię się, że jeszcze żaden Warszawiak nie złożył doniesienia do prokuratury.

  Uważaj bo lekarze się tobą zainteresują a kaftan jest niewygodny.

 • karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 14:34 ~karol

  gąska~gąska

  Odkadając na bok sympatie i antypatie, wystarczy popatrzeć na tą zbieraninę i zadać sobie pytanie, czy to są właściwi kandydaci do zarządzania jednym z największych miast Europy. A Pana Burmistrza Ursynowa zapraszam na ulicę Gąski, tą na której prawie mieszkał w trakcie kampanii wyborczej w 2010, posłucha sobie co o jego pracy sądzą mieszkańcy dzielnicy.

  przestan klamac, z burmistrzem wilanowa sobie dyskutuj bo to ich inwestycja.

 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 13:30 ~anna

  Guział cwaniaczku, nigdy nie będziesz prezydentem tego miasta :)

 • hgw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 11:28 ~hgw

  wow jaka cenzura! wybaczcie,ze nie napisalem po waszej mysli

 • facepalm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2013 11:23 ~facepalm


  Glock~Glock

  A ja się pytam kto zapłaci za referendum, wybory (na rok) i zmianę urzędasów (na rok)?

  Nie lepiej to wydać na drogi albo na dzieciaki?
  Jerzy~Jerzy


  A nauczka prezydentowej? Bezcenna!!!


  dokładnie, może w końcu się nauczą że jest nad nimi jakiś bat a nie że nic przez całą kadencję im nie grozi. Tylko ze względu na funkcję edukacyjną dla naszych "polityków" chciałbym żeby HGW przegrała.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »