Informacje

17.05.2016 14:20 "SŁUPKOMANIA"

Ochota powołała speckomisję.
Radni będą... liczyć słupki

SERWISY:

Radni z Ochoty pozazdrościli kolegom z Sejmu i powołali własną speckomisję. Jej zadaniem nie będzie jednak badanie żadnej afery, lecz liczenie... słupków. Zdaniem radnych, jest ich za dużo.

Ochota od dawna ma problem z parkowaniem. Szczególnie ciężko jest na wąskich ulicach w starej części dzielnicy, ale na problemy narażeni są też mieszkańcy bloków w okolicy budynków Uniwersytetu Medycznego i szpitali - Klinicznego i Dziecięcego.

Z dzikim parkowaniem drogowcy radzą sobie głównie za pomocą słupków. Szczególnie dużo przybyło ich w starej części, gdy wprowadzano tam strefę płatnego parkowania. Zdaniem radnych, nie rozwiązały one problemów. Przeciwnie - w wielu miejscach przysporzyły nowych. - Mamy liczne głosy mieszkańców i własne odczucia, że trochę przesadziliśmy - zauważył podczas sesji rady dzielnicy radny Wiesław Figiel (PiS).

Komisja do przeglądu zasadności

Radni - nomen omen - ochoczo zabrali się do rozwiązywania problemu i powołali... "doraźną komisję do spraw przeglądu zasadności stawiania słupków drogowych przy ulicach Dzielnicy Ochota".

Pierwsze zdanie? Policzyć słupki! Ale nie tylko - komisja sprawdzi też znaki zakazu zatrzymywania. Te ostatnie - według radnych - uniemożliwiają bowiem postój na wysadzenie czy zabranie pasażera m.in. przy kościele na pl. Narutowicza. Z kolei na osłupkowanym skrzyżowaniu Mołdawskiej z Racławicką samochody dostawcze parkują na pasie drogowym, zasłaniając przejście dla pieszych.

Sprawa nie jest jednak jednoznaczna - w czasie dyskusji podzieliła radnych. - Mam nadzieję, że nie przechylimy szali w drugą stronę i efektem pracy nie będą pozastawiane przez samochody chodniki – skomentował radny Łukasz Gawryś z Ochocian.

Policzą do września

Na - modny ostatnio - audyt radni dali sobie czas do końca września (z możliwością przedłużenia terminu, gdyby liczba słupków okazała się zbyt wielka). W czasie zeszłotygodniowej sesji słychać było głosy mieszkańców, zdaniem których powołanie komisji ociera się o absurd.

- Idea jest słuszna - ocenił były radny, a dziś po prostu mieszkaniec Ochoty Karol Wiszniewski. - Ale mam obawę. Kilka lat temu w Sejmie powstała podkomisja, ds. zlikwidowania instytucji zameldowania. Doszła do wniosku, że najlepiej... zameldowania nie likwidować. Mam nadzieję, że po pracy tej komisji i konsultacjach z ZDM nie okaże się, że trzeba jeszcze dosłupkować nasze ulice - dodał.

Za powołaniem komisji głosowało 18 radnych, troje się wstrzymało.

kw/skw

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • FunDM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2016 22:28 ~FunDM

  W końcu ktoś może się tym zajmie. Ilość słupków, które w ostatnim czasie pojawiła się w W-wie jest przerażająca! I to w miejscach tak bezsensownych jak np. środek ścieżki rowerowej Bródno ul. Wysockiego róg Bartniczej - GŁUPOTA (wymienić? po co?)! Jak mogła W-wa wygrać jako Zielona stolica Europy jak "posadziła" kilka tysięcy słupków, a drzew? Od zakazu parkowania są znaki, a nie słupki, utrudniające dojazd Straży itp. Ogólnie ktoś zrobił na tym niezłą kasę!

 • waw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2016 09:35 ~waw


  księgowy~księgowy

  50 zł za "policzenie" jednego słupka. I już wiadomo czym HGW jest zajęta :)
  Karol~Karol


  Podpisujesz się "księgowy", więc z liczeniem mam nadzieję lepiej Ci idzie niż z czytaniem...

  Radni Ochoty, a nie HGW.

  No tak, HGW nie rządzi w tym mieście :)
  Napisz jeszcze, że Puchalski jest niezależny i realizuje własne pomysły :)))

 • Karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 12:36 ~Karol

  księgowy~księgowy

  50 zł za "policzenie" jednego słupka. I już wiadomo czym HGW jest zajęta :)


  Podpisujesz się "księgowy", więc z liczeniem mam nadzieję lepiej Ci idzie niż z czytaniem...

  Radni Ochoty, a nie HGW.

 • mlody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 11:15 ~mlody

  Gdyby Sm działała jak należy słupkoza w wielu miejscach nie była by potrzeba.

  Ale łatwiej jest dac zarobić firmie słupkarskiej niż dbać o wpływy do budżetowu miasta waląc mandaty niepokornym.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 11:13 ~stonka

  Karol~Karol

  ale jak widać to jedyny w miarę skuteczny sposób na opanowanie rozpasania parkingowego kierowców, którzy rzecz jasna "przecież MUSZĄ gdzieś parkować!"
  A jak dostawczaki zajmują pas ruchu - to należy powiadamiać odpowiednie służby miejskie, a nie likwidować słupki (samochody powyżej 2,5 tony przecież tak czy inaczej nie mają prawa wjeżdżać na chodniki...)

  Codziennie około 7 (+/- 15 minut) jeżdżę Grójecką w stronę Centrum i codziennie widzę, w jaki sposób odbywa się dostawa towarów.
  Po pierwsze: nie ma wydzielonych miejsc wyłącznie do rozładunku. Przy Wawelskiej jest co prawda zakaz zatrzymywania, który nie dotyczy w godzinach 19-7, ale jest obstawiony osobówkami. Część dostawczaków zatrzymuje się na prawym pasie (na zakazie zatrzymywania) ale jest kilku specjalistów, i robią to codziennie, którzy podjeżdżają po chodniku pod same drzwi sklepów, a dokładnie w miejsce gdzie postawiono słupki. Chodzi o dostawę do Putka/Wierzejki przy Grójeckiej 20, albo róg Białobrzeskiej i OPaczewskiej. Co ciekawe, specjaliści Ci niezależnie czy w okolicy są wolne miejsca czy nie, co dzień robią to samo. Czyli wiedzą, że jest problem z miejscem, wiedzą, że trzeba by skorzystać z wózka, a mimo to z premedytacją łamią przepisy (przy okazji łamią chodnik - po deszczu woda stoi w koleinach).
  Rozwiązanie: Ameryki nikt nie musi odkrywać, wystarczy działać jak to robią na zachodzie.
  Dać możliwość parkowania (wcale nie za darmo), dać możliwość rozładunku (wcale nie pod same drzwi) i uporządkować parkowanie przez jednoznaczne wskazanie gdzie parkować wolno, następnie skutecznie egzekwować przyjęte zasady.

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 09:50 ~mieszkaniec

  anka~anka

  Jak ktoś nie ma co robic to słupki liczy. Mam tylko jedna uwagę aby wysłano osoby które potrafią zliczyc chociaż do dziesięciu. Nie rozumiem po co liczyc coś co powinno znajdowac się w inwentarzu. Ile postawiono na wstepie, ile uszkodzono, ile wymieniono, ile zdemontowano. Do tego służą rejestry.

  Nie wymagaj od niewykształconego cyklisty, "dyrektora" ZDM, myślenia.

 • ukrainiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 08:25 ~ukrainiec

  Obok tego białego busa parkował też urzędnik ZGN Ochota swój prywatny kemping oczywiście za darmo przez dwa letnie sezony.Przeciw wiceburmistrzowi (SLD) który jest odpowiedzialny też za to targowisko toczy się postępowanie w łódzkiej prokuraturze.Pozostali burmistrzowie(PO i OWS) przywiezieni w "teczce" więc na Ochocie hulaj dusza piekła nie ma.

 • anka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 08:25 ~anka

  Jak ktoś nie ma co robic to słupki liczy. Mam tylko jedna uwagę aby wysłano osoby które potrafią zliczyc chociaż do dziesięciu. Nie rozumiem po co liczyc coś co powinno znajdowac się w inwentarzu. Ile postawiono na wstepie, ile uszkodzono, ile wymieniono, ile zdemontowano. Do tego służą rejestry.

 • księgowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 08:22 ~księgowy

  50 zł za "policzenie" jednego słupka. I już wiadomo czym HGW jest zajęta :)

 • ochocianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.05.2016 07:32 ~ochocianin

  O tym szambie to już w lokalnej gazecie pisali-nic się nie zmieniło.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »