Informacje

15.09.2013 12:16 obsypią uczestników proszkiem

Obrzucali się proszkiem. Szalony bieg na moście

SERWISY:

Kolorowy proszek w niedzielę unosił się nad mostem Świętokrzyskim. Kilka tysięcy biegaczy, oprócz walki o dobrą formę fizyczną, walczyło ze sobą rzucając się kolorowym proszkiem. Wszystko w atmosferze rodzinnego pikniku.

W niedzielę na moście Świętokrzyskim pojawiło się kilka tysięcy osób. - Było bardzo dużo rodzin z dziećmi. Panowała atmosfera pikowego spotkania - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Regularna bitwa

Skąd tak wielu spacerowiczów na moście? Przyszli na  imprezę Color Fun. Oprócz klasycznego biegania, każdy z uczestników mógł zmierzyć się z przeciwnikami, rzucając w nich kolorowym proszkiem.

- Młodzież świetnie się bawiła. Niektórzy mieli maski na twarzach, by nie wdychać proszku. Pojedynek był bardzo efektowny. Każdy, kto przebiegał przez most, został obsypany przez hostessy. Później już wszyscy rzucali się nawzajem - mówi Zieliński i potwierdza, że na czas zabawy most Świętokrzyski został zamknięty dla ruchu samochodowego, a na samym końcu zabawy doszło do regularnej "bitwy".

Trasa wyścigu:

Wybrzeże Szczecińskie (przy bramie Stadionu Narodowego) – błonia Stadionu Narodowego – Sokola – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Wybrzeże Kościuszkowskie – most Świętokrzyski – Wybrzeże Szczecińskie – Stadion Narodowy.

Utrudnienia od rana

W związku z imprezą zamknięty został most Świętokrzyski, a także Wybrzeże Szczecińskie. Na objazdy zostały skierowane autobusy linii 102, 162 i 444.

102:

w obu kierunkach od ronda Waszyngtona: most Poniatowskiego – Wioślarska – Ludna – Solec – Dobra – Tamka – Kruczkowskiego i dalej swoją trasą;

162:

w kierunku pętli TARGÓWEK od skrzyżowania Tamka/Dobra: Dobra – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Przejazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności i dalej swoją trasą;

w kierunku pętli EC SIEKIERKI od skrzyżowania al. Solidarności/Jagiellońska: al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka – Kruczkowskiego i dalej swoją trasą;

444:

w kierunku ZOO od skrzyżowania Tamka/Dobra: Dobra – Solec – Ludna – Wybrzeże Kościuszkowskie – Nowy Przejazd – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – Sierakowskiego – Kłopotowskiego – Wybrzeże Szczecińskie i dalej swoją trasą;

w kierunku krańca DW.CENTRALNEGO od skrzyżowania Wybrzeże Szczecińskie/Okrzei: Okrzei – Jagiellońska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Grodzka – Wybrzeże Kościuszkowskie – Karowa – Dobra – Tamka – Kruczkowskiego i dalej swoją trasą.

 

ran/mz/lata/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.09.2013 10:42 ~ona


  S_U_K_A_B_US_U_K_A_B_U

  Jest taka choroba "pylica".
  Póżniej nie dziwcie się, że do szpitala was nie przyjmą.
  Radosna zabawa~Radosna zabawa

  Pylicy mogliby dostać, gdyby dzień w dzień, przez kilkanaście lat wdychali to pomarańczowe świństwo. Tu raczej zagrożenie jest niewielkie.

  to "świństwo" to mąka z barwnikiem...

 • BidazNedza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 14:23 ~BidazNedza

  Miało byc obsypywanie kolorowym proszkiem a ze zdjęć widzę tylko mieloną cegłe. Jakoś biedne wyszło. Widział foty z innych imprzez tego typu i na prawdę było kolorowo.

 • coś tam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 10:29 ~coś tam

  AntySłoik~AntySłoik

  Czekamy aż wojewoda przyjdzie dzisiaj do pracy i da zakazy wszystkim zidentyfikowanym uczestnikom tej hucpy, a tażke zamknie Most Świętokrzyski na 2 dni...Blokowanie mostu to stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców Stolicy (m.in. brak możliwości przejazdu służb ratunkowych). Czekam na ukaranie winnych.

  Tak. Niech zamknie most, jak sugerujesz. To służby ratunkowe z pewnością będą miały możliwość przejazdu :)) Zastanów się o co ci chodzi. Bo na razie to piszesz aby pisać.

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 08:50 ~ktoś

  Rodowity warszawiak~Rodowity warszawiak

  Czy będzie tu kiedyś komentarz, bez wspomnienia o słoikach?

  Jestem rodowitym Warszawiakiem, rodzicie i dziadkowie też. I bardzo mnie cieszy, że ludzie tak pozytywnie spędzają czas.


  Widać, kto mimo tego, że mieszka w Warszawie ledwo 30-40 lat uważa się za wielkiego miastowego i musi pokazać jak to nie lubi przyjezdnych.

  Najgorszy rodzaj wieśniaków to takie, które myślą, że są już miastowymi. Takie szczelnie zamknięte słoiki. :)

  IRECZEK czarnybez, jaro. Wracajcie tam skąd naprawdę pochodzicie. Na pole. :)

  Dobrze napisane. Dziwny podział. W każdym mieście są przyjezdni, ale chyba tylko w stolicy robi się takie podziały.
  Przecież prawdziwych Warszawiaków jest mało, większość kiedyś przyjechała z mniejszej lub większej miejscowości. Dzięki temu w-wa tak się rozrosła.
  Czy nikt z Was nie ma kogoś znajomego, który przyjechał do Wawy i został?

 • AntySłoik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 08:36 ~AntySłoik

  Czekamy aż wojewoda przyjdzie dzisiaj do pracy i da zakazy wszystkim zidentyfikowanym uczestnikom tej hucpy, a tażke zamknie Most Świętokrzyski na 2 dni...Blokowanie mostu to stwarzanie zagrożenia dla zdrowia i życia mieszkańców Stolicy (m.in. brak możliwości przejazdu służb ratunkowych). Czekam na ukaranie winnych.

 • eli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 08:20 ~eli

  PANIE WOJEWODO. APELUJĘ O ZAMKNIĘCIE MOSTU

 • Bolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 05:49 ~Bolt

  asd~asd

  Co Wrocław wymyśli to Wsiawka zaraz skopiuje... śmieszne miasto, śmieszni ludzie...


  Może Ci zrujnuję światopogląd ale ten rodzaj biegu z proszkiem nie wymyślił Wrocław tylko na świecie od lat są tego typu imprezy. Wrocław jako pierwszy skopiował - gratulacje - śmieszne miasto, smieszni ludzie :) Zresztą trzeba mieć niezłe kompleksy aby przesiadywać na stronie innego miasta i wypisywać takie durnoty, pozdro!

 • wek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.09.2013 04:44 ~wek

  Warszafka zupełnie już zdurniała.

 • WARSZAWIAK 29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2013 23:47 ~WARSZAWIAK 29

  TAKA NOWA ŚWIECKA TRADYCJA ??? STARZEJE SIĘ CHYBA....

 • Gdynianin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.09.2013 23:46 ~Gdynianin

  WTF? :|
  Mało rozgranięta, ta zabawa...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »