Informacje

16.09.2013 06:20 idą zmiany w Ursusie

Obronią linię 517?
Dzielnica robi konsultacje

SERWISY:

Mieszkańców Ursusa czekają zmiany w komunikacji miejskiej. Zniknąć ma popularna linia 517. Władze dzielnicy chcą w tej sprawie przeprowadzić konsultacje społeczne, a ZTM zapewnia, że głosy mieszkańców będą brane pod uwagę.

Powodem zmian są stopniowo oddawane do użytku nowe inwestycje. - W ciągu kilku miesięcy otwarte mają zostać między innymi wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego, który połączy dzielnicę z ul. Połczyńską oraz stacja PKP Ursus Niedźwiadek - tłumaczy Agnieszka Wall, rzeczniczka Ursusa.

Zlikwidują popularną linię?

W związku z tym Zarząd Transportu Miejskiego przymierza się między innymi do skrócenia lub zlikwidowania popularnej linii 517, która - jako jedyna - łączy Ursus z centrum Warszawy. Internauci alarmują, pisząc na skrzynkę warszawa@tvn.pl:

"Zabranie tej linii, bądź okrojenie do częstotliwości 30 min. (a takie są plany), w dni powszednie spowoduje kolejne już utrudnienia dla tysięcy pasażerów codziennie dojeżdżających do centrum" - tłumaczy internautka Agnieszka. Jak dodaje, "obecnie linia 517 to najpopularniejsza i najbardziej obłożona linia w dzielnicy. Jako jedyny środek komunikacji, daje w miarę szybkie, bezprzesiadkowe połączenie z centrum miasta. Już teraz dzielnica Ursus to jedna z najgorzej skomunikowanych dzielnic Warszawy. Autobusów jest mało, jeżdżą rzadko. A szykuje się jej mieszkańcom kolejne utrudnienia" - skarży się.

Wtóruje jej Małgorzata. "Znowu władze Ursusa, w porozumieniu z ZTM, planują zmiany na liniach autobusowych w dzielnicy po otwarciu stacji PKP Niedźwiadek. Osiedla Gawra i Niedźwiadek zostaną pozbawione kolejnego połączenia autobusowego w kierunku centrum. Po zabraniu E-5, 191, zostanie tylko 187. Oby nie. O punktualności i komforcie podróżowania koleją nie wspomnę" - napisała.

Jednak dzielnica zapewnia, że chce pozostawienia 517. - Najpierw linia miała zostać całkowicie zlikwidowana, teraz ma kursować najprawdopodobniej od połowy dzielnicy - mówi rzeczniczka Ursusa. - Bardzo byśmy chcieli, żeby została - dodaje.

W ZTM słyszymy, że nic jeszcze nie jest przesądzone. - Obecnie trwają prace nad koncepcją układu komunikacyjnego w dzielnicy po otwarciu stacji kolejowej Warszawa – Ursus Niedźwiadek. Współpracujemy w tym zakresie z Urzędem Dzielnicy - informuje Małgorzata Potocka, rzeczniczka ZTM.

Jak dodaje, zmiany zostaną wprowadzone najwcześniej w pierwszym kwartale 2014 roku, oczywiście po wcześniejszym uruchomieniu nowej stacji kolejowej w dzielnicy.

Ankieta wstępem do konsultacji

W związku z planowanymi przez ZTM zmianami w organizacji komunikacji miejskiej, na początku września opublikowana została na stronie internetowej dzielnicy elektroniczna ankieta.

- Pytamy w niej mieszkańców o zdanie w sprawie najważniejszych połączeń i kierunków komunikacyjnych. Ich zdanie będzie podstawą dla nas do określenia priorytetów w rozmowach z ZTM. Jest ona również wstępem do konsultacji społecznych, które chcemy ogłosić jeszcze we wrześniu - zapowiada Wall. - Komunikat w tej sprawie został opublikowany na dzielnicowym forum oraz rozesłany do domów kultury, bibliotek, ośrodków sportowych, szkół itp., jak również do stowarzyszeń działających na terenie Ursusa, w tym Uniwersytetu Trzeciego Wieku, klubów sportowych i innych - dodaje.

ZTM zapewnia, że będzie brać pod uwagę wyniki konsultacji.

Powodem zmian są stopniowo oddawane do użytku nowe inwestycje - m.in. wiadukt w ciągu ulicy Gierdziejewskiego:

TU ZNAJDZIESZ DZIELNICOWĄ ANKIETĘ.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Andrew

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.10.2013 09:00 ~Andrew

  Najwieksze osiedle Niedźwiadek bedzie polaczone z centrum koleją. Dzielnica Warszawy bez bezposredniego połączenia z centrum. To mozliwe tylko w Polsce. Apel do ztm- zlikwidujcie linie autobusowe i tramwajowe z Ursynowa i Bielan bo tam jest metro.

 • ivo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2013 23:09 ~ivo

  Wszyscy piszą o Ursusie i chodź sama w nim mieszkam pragnę zwrocić uwagę na to że w Alejach jest teraz wybudowanych mnóstwo biurowców i wiele osob uzywa 517 np; po to żeby dojechać do biur na Alejach. To czym maja jeździć? Pociagiem ze stacji Zachodni do Stacji Włochy a potem na nogach? W godzinach porannych czasami nie da się w niego szpilki wcisnąc i to w obu kierunkach.

 • magimed

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2013 17:50 ~magimed

  ZTM likwiduje linie bo jest kolej, a kolej zmniejsza liczbę połaczeń bo są autobusy!!! W dzien powszedni 517 jedzie wolniej, ale gdy o 5 rano jade na Prage, na Rondo Waszyngtona to nie ma lepszego połączenia! I nie mówcie o Gawrze, tam poszło 187,a co ze starym URSUSEM !!!!

 • otico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2013 00:41 ~otico

  A jak Gierdziejewskiego jak oddadzą w 2015 to będzie dobrze!

 • help

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.09.2013 00:39 ~help

  Wyników dzielnicowej ankiety nie było, tak nadal nie ma :(.
  To dzielnica obroni 517 , czy to wszystko ściema!
  Może Wy się czegoś dowiecie i poinformujecie mieszkańców.

 • ursus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.09.2013 18:52 ~ursus

  Wyników ankiety brak- można prosić redakcję o pomoc?

 • ursus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.09.2013 13:39 ~ursus

  Dzisiaj mija termin wypełnia a zmanipulowanej ankiety na stronie urzędu.
  Może po podaniu wyników wrócić do wyników sondy- o ile da się odtworzyć wyniki sprzed nabijania głosów -

 • Zośka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 13:40 ~Zośka

  może jeszcze bilety podwyższyć na 180 zł na miesiąc skasować większość lini w tym 517 przecież idzie zima i kolej napewno będzie niez\awodna :))) Najlepszym sposobem niech urzędnicy się przejada 517 w godzinnach porannych i zobaczą czy naprawdę trzeba skasować 517 albo zmienic mu trasę

 • ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 13:32 ~ania

  szaraczki mają chodzić z buta urzędnik jest najważniejszy !!! :))

 • Blondi13a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.09.2013 13:28 ~Blondi13a

  To niech Burmistrz wsiądzie sobie na Ul . Skoroszewskiej o godzinie 7 rano w 517 i przemyśli to ... jeżdzi sporo ludzi nie każdy jeżdzi SKM do centrum ale i SKM też rano pękają w szfach . Burmistrz to nie jeżdzi bo ma auto :)) Ale niestety powstaje tyle nowych bloków akurat skorosze to wogóle wielgarne osiedle i naprawdę dobre połaczenia są potrzebne a akurat 517 jest jedyną linią która naprawdę jedzie z Ursusa az na drógą stroną wisły .Ja to bym jeszcze chciała bezpośrednio w sronę ŻERAŃ FSO

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »