Informacje

16.02.2017 19:58 MIAŁ TRAFIĆ DO ARESZTU

Obrońca "Hossa" o areszcie:
to łamanie konstytucji

SERWISY:

Obrońca zapowiada zażalenie w sprawie decyzji o areszcie Arkadiusza Ł. ps. Hoss, podejrzanego o wyłudzenia metodą na wnuczka. Według prawnika naruszona została konstytucja i kodeks postępowania karnego.

- W mojej ocenie zostały naruszone dyspozycje z artykułu 41. konstytucji, jak i również kodeksu postępowania karnego w zakresie czasu, kiedy można stosować tymczasowe aresztowanie. Sąd ma 24 godziny na zastosowanie tymczasowego aresztowania. Dzisiaj to orzeczenie zapadło w 269 godzinie - powiedział w rozmowie z TVN24 Aleksander Kowzan, obrońca "Hossa".

Obrońca Arkadiusza Ł. odniósł się także do zniknięcia jego klienta. Stwierdził, że "Hoss" cały czas przebywał w szpitalu MSWIA. - Również było to przedmiotem argumentacji, nie znalazło to jednak akceptacji ze strony sądu. Sąd odwoławczy będzie weryfikował zasadność tego rozstrzygnięcia - dodał Kowzan.

Sąd zastosował areszt

W czwartek warszawski sąd okręgowy uchylił decyzję sądu pierwszej instancji i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

- Zdecydował o trzymiesięcznym areszcie z powodu stwierdzenia obawy matactwa procesowego, prognozowanej wysokiej kary oraz faktu, że podejrzany nie ma w Polsce stałego miejsca zamieszkania – powiedział prokurator Szpringer.

Arkadiusz Ł. został zatrzymany na początku lutego na warszawskiej Woli. Według śledczych mężczyzna jest pomysłodawcą tzw. metody na wnuczka i liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się takimi oszustwami. Jej członkowie - jak wynika ze śledztwa - mają na swoich kontach wielomilionowe wyłudzenia. Przy jednorazowych oszustwach były to kwoty sięgające 40-50 tys. euro.

"Hoss" usłyszał zarzuty popełnienia, w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, czterech oszustw metodą "na wnuczka" na łączną kwotę ponad 1,4 mln złotych.

Miał stawiać się na komisariacie

Prokuratura wnioskowała o jego aresztowanie. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa zdecydował jednak o nieuwzględnieniu tego wniosku. Orzekł natomiast wobec "Hossa" poręczenie majątkowe w wysokości 300 tys. zł, dozór policji z obowiązkiem stawiennictwa pięć razy w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu.

Arkadiusz Ł. przestał zgłaszać się w komisariacie w Poznaniu, gdzie miał podpisywać dozór. Policja zawiadomiła o tym warszawski sąd. Pytany na początku tygodnia o niestawiennictwo Arkadiusza Ł. jego obrońca Aleksander Kowzan powiedział PAP, że jest to efekt stanu zdrowia jego klienta.

 

md/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mecenas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2017 03:19 ~mecenas

  To jest super prawnik, najlepszy obrońca , możemy być spokojni dostanie najwyższy wymiar kary.

 • belzebub

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 14:47 ~belzebub

  hoss powinien się cieszyć ze jeszcze jest cały i zdrowy

 • kirk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 12:16 ~kirk

  Tylko czemu w artykule nie ma nic o tym, ze Hossa juz kilka miesiecy temu zatrzymano, (nie)sad nie zdecydowal sie na areszt tylko 500tys. kaucji i Hoss nawial. Dlatego teraz wiesza sie psy na sadzie, ktory znow nie aresztowal Hossa i w dodatku wyznaczyl mniejsza niz poprzednio kaucje.

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 11:22 ~Toms


  SEBBAXSEBBAX

  a popełnianie przestępstw jest zgodne z konstytucją ???
  uważam, że przestępcy nie powinni mieć żadnych praw...
  facepalm~facepalm

  dopuki ktoś nie oskarży ciebie o bycie przestępcą


  Oczywiście SEBBAX przesadza, ale w tym przypadku to nie jest jakiś biedaczek w niejasny sposób oskarżony o jakieś niezbyt duże przestępstwo albo wykroczenie, ale kryminalista dużego kalibru poszukiwany w kilku krajach Europy który już raz się ukrywał. On nie powinien być wypuszczony za kaucją i tyle.

 • Budka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 09:16 ~Budka

  a gdzie jest Borys.B dlaczego jeszcze nie interweniował w sprawie BEZPRAWNEGO aresztowania Hossa? Gdzie konferencja prasowa BORYSA.B Przecież niewinny jest krzywdzony. Czy była już zrzutka internałtów na nowe Porche dla Hossa?

 • wujek dobra rada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 08:59 ~wujek dobra rada

  mecenasikowi polecam taka książkę Kodeks postępowania karnego-przeczytaj zanim zaczniesz głupoty do kamery gadać!!!!

 • Misza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 08:43 ~Misza

  SEBBAXSEBBAX

  a popełnianie przestępstw jest zgodne z konstytucją ???
  uważam, że przestępcy nie powinni mieć żadnych praw...


  Zapewne wolałbyś żyć w średniowieczu gdzie właśnie tak było.
  Przestępcy nie mieli żadnych praw a ludzi podejrzanych patroszono na placu ku uciesze gawiedzi.

 • Małe wredne

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 07:36 ~Małe wredne

  Rozchorował się biedaczek... a żeby go tak dopadły na raz wszystkie stresy, jakie odczuły jego ofiary przez niego!

 • g29

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 06:21 ~g29

  Przebywa w szpitalu MSWiA i pewnie leczy się tam za nasze pieniądze ponieważ on przecież nic nie ma !!!

 • piotron

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 01:53 ~piotron

  Łamaniem konstytucji jest to że poszkodowani ludzie oczekujący od wymiaru sprawiedliwości takiego działania do jakiego jest on powołany nie mogą na to liczyć. Łamaniem prawa jest fakt że wielokrotny bandyta który był poszukiwany nie tylko w Polsce ale i za granicą ,zagrożony wysokim wyrokiem i bez zameldowania, zostaje wypuszczony do sprawy na wolność a jego ofiary narażone są bezpośrednio na kontakt z nim zaś on sam ma możliwość mataczenia lub ukrywania się (co już kiedyś czynił). Łamaniem podstawowych zasad międzyludzkich i moralnych jest wręcz niewytłumaczalna tolerancja sądu wobec takiej osoby. Pan obrońca dobrze wie kto tu zawinił i dlaczego. Stąd swoje pretensje powinien kierować do sędziego zarzucając niekompetencje zawodowe. Natomiast zmiana środka zapobiegawczego nastąpiła wskutek proceduralnego zaskarżenia decyzji sędziego przez prokuratora. Taką zmianę zasądził zgodnie z prawem sąd wyższej instancji. Tym bardziej że oskarżony nie wypełniał warunków zasądzonych przez sąd pierwszej instancji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »