Informacje

03.07.2017 19:14 WIZYTA PREZYDENTA USA

Obozowisko na placu Krasińskich:
płot z Trumpem i barykada z opon

SERWISY:

W czwartek na placu Krasińskich przemawiać ma Donald Trump. Protestujący z "miasteczka namiotowego" przed pobliskim sądem szykują się na powitanie prezydenta USA. Barykada z opon i metalowy płot wskazują, że boją się też próby usunięcia. Ani policja, ani ratusz nie kwapią się jednak do zrobienia porządku na placu.

Przed sądem na placu Krasińskich od wielu miesięcy funkcjonuje miasteczko namiotowe. A raczej regularny kemping, bo poza namiotami jest tam nawet przyczepa. Teren zajmumją protestujący przeciwko temu, jak działa wymiar sprawiedliwości.

- Wygląda to jak jakiś slums. Dechy, łóżka, koczujący jak bezdomni - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl Tomasz Zieliński. Ale zastrzega: - W tej chwili jest tam około 15 - 20 osób, ale panuje spokój.

"Zgodnie z właściwością urzędu"

Tymczasem już w czwartek obozowisko znajdzie się w centrum uwagi, która skupiona będzie na przemawiającym tuż obok prezydencie USA Donaldzie Trumpie. W poniedziałek mieszkańcy, wspierani przez byłego posła Adama Słomkę zaczęli intensywne przygotowania. Z jednej strony postawili płot, na którym wywiesili zdjęcie Trumpa z napisem "We welcome US President". Z drugiej strony pojawiła się barykada z opon. Jak relacjonuje jeden z mieszkańców Muranowa, przechodząc obok usłyszał, jak budujący ją mężczyźni mówili o ich podpalaniu.

Plac Krasińskich, jak każde miejsce, które ma odwiedzić Trump, jest pod czujnym okiem służb. Sprawdzają je policjanci, funkcjonariusze BOR i przedstawiciele ochrony amerykańskiego prezydenta. Czy miasteczko nie wzbudza ich niepokoju?

Zapytaliśmy o to Biuro Ochrony Rządu czy obozowisko zostanie usunięte i kto może podjąć taką decyzję. Po tygodniu dostaliśmy odpowiedź: "Właściwym do udzielenia odpowiedzi na przedmiotowe pytania jest Urząd m. st. Warszawa. Biuro Ochrony Rządu nie jest podmiotem uprawnionym do podejmowania tego typu decyzji."

W poniedziałek zadzwoniliśmy więc do rzecznika ratusza. Bartosz Milczarczyk stwierdził, że... sprawą powinien zająć się BOR i Policja. Zapowiedział jednak, że jeszcze to sprawdzi i oddzwoni. Nie oddzwonił.

Tego samego dnia wysłaliśmy Policji identyczne pytania, jak te zadane wcześniej BOR. "Uprzejmie informuję, że sprawą, o której pisze Pan w mailu zgodnie z właściwością zajmuje się Urząd m.st. Warszawy, poprzez podległy mu wydział zarządzający terenem" - odpisał rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji, Sylwester Marczak.

Wygląda więc na to, że mieszkańcy miasteczka nie będą musieli podpalać opon, a przemówienie Trumpa obejrzą z własnego "sektora".

md/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Artur

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 23:25 ~Artur

  Bez względu na to czy sie komuś to podoba czy nie Słomka i jego ekipa są niesamowici!!!!
  Konsekwencja i upór, niezwykła dzielność i przywiązanie do ideałów Marszałka Piłsudskiego są niespotykane w dzisiejszym swiecie komercji i ogłupienia mediami.
  Napawdę podziwiam tych Gości bez wzgledu na to czy się zgadzam z nimi czy nie. Słomka to koleś z jajami. Prawdziwy facet, który nie odpuszcza bez względu na skalę trudności i wielkość przeszkód. Podziwiam tego Gościa!!1
  Opluwany, upokarzany idzie do przodu bez strachu. Myślę , ze wygra i osiagnie to co sobie zamierzył. Jestem tego pewien!!!

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 19:48 ~waws

  BRAWO~BRAWO

  Bardzo dobrze. Niech świat wie co to jest "Nadzwyczajna Kasta"

  Piszesz o Kaście aktualnie rządzącej. Swat już się dowiedział dawno jak podeptaną Konstytucje RP, jak doprowadzoną do rozwalenia filarów Państwa. Nie ma Premier/Premiera. Nie ma Trybunału. Nie ma Prezydenta. Jest tylko mały człowiek z żółcią do swojego narodu. Tu masz racje w dwa lata zniszczoną wszystko co ten naród osiągnął po 90 roku. Dwa lata wystarczyły

 • Marian Paździoch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 16:49 ~Marian Paździoch

  Polec to można na polu walki, w Smoleńsku to była zwykła katastrofa lotnicza

  Koziol~Koziol

  a kwiaty składane poległym w Katastrofie Smoleńskiej tak szybko usuwali... Nielegalnie parkujące samochody Straż Miejska tak szybko usuwa....
  Widać - JEST PRZYZWOLENIE WŁADZ MIASTA

 • Marek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 14:55 ~Marek

  Koziol~Koziol

  a kwiaty składane poległym w Katastrofie Smoleńskiej tak szybko usuwali... Nielegalnie parkujące samochody Straż Miejska tak szybko usuwa....
  Widać - JEST PRZYZWOLENIE WŁADZ MIASTA

  Kto poległ? Proponuję zakup słownika języka polskiego i zaznajomienie się ze znaczeniem używanych słów.

 • botojestPolaczkowo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 13:41 ~botojestPolaczkowo

  Skutecznej działalności Policji i Państwa w stosunku do takich demokratycznych tworów, w przypadku do agresywnych imigrantów w przyszłości, których tak niektórzy zapraszają nie widzę.

 • Jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:20 ~Jan

  Mamy się czym pochwalić tym państwem w państwie.

 • Koziol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:18 ~Koziol

  a kwiaty składane poległym w Katastrofie Smoleńskiej tak szybko usuwali... Nielegalnie parkujące samochody Straż Miejska tak szybko usuwa....
  Widać - JEST PRZYZWOLENIE WŁADZ MIASTA

 • aga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 11:04 ~aga

  Nikt nie zrezygnuje z przebywania w obozowisku za 70 złotych za dobę i całodobową ochronę policji. Wszyscy za to płacimy, a starsi panowie dobrze się bawią, dostają za to kasę, a rodziny mają spokój, bo pozbyły się sfiksowanych dziadków.

 • BRAWO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 10:26 ~BRAWO

  Bardzo dobrze. Niech świat wie co to jest "Nadzwyczajna Kasta"

 • Dosia125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2017 09:38 ~Dosia125

  ciekawa jestem, kiedy tych pachołków pisowskich usuną z Pl. Krasińskich. Oni niby chcą dekomunizacji sądów, ale w ogóle im nie przeszkadza, że komunistyczny prokurator jest w rządzie. Któregoś dnia jeden z tych "protestujących" zaczepił mnie. Gdy zapytałam o Piotrowicza to zrobił wielkie oczy i głupią minę. I to cała jego reakcja.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »