Informacje

09.07.2017 12:02 10 lipca już nieaktualny

Obozowa będzie otwarta w poniedziałek. Niestety nie w ten, w który planowano

SERWISY:

Nici z zapowiadanego otwarcia Obozowej. Kolejarze nadal prowadzą prace, w związku z czym otwarcie przejazdu przełożono. Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej jeszcze przez dwa tygodnie muszą korzystać z objazdów.

Remonty na Obozowej związane są z przebudową obwodowej linii kolejowej z Dworca Zachodniego do Gdańskiego i wyburzaniem wiaduktów kolejowych. Przejazd ważną wolską arterią został zamknięty 25 czerwca. Dotyczy to odcinka od Prymasa Tysiąclecia do Wawrzyszewskiej.

Jadący od centrum kierowcy mogą dojechać tylko do Wawrzyszewskiej i tu muszą zawrócić przed placem budowy. Natomiast jadący od strony Bemowa skręcają w Prymasa Tysiąclecia. Objazd jest poprowadzony ulicami Młynarską i Wolską do Prymasa Tysiąclecia.

Jeszcze w czerwcu, przed rozpoczęciem prac urząd miasta informował: "Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do 10 lipca. Potem rozpoczną się roboty związane z budową nowej konstrukcji, a ruch samochodów i pieszych w ciągu ul. Obozowej zostanie przywrócony".

W piątek poinformowano jednak, że zamknięcie Obozowej zostaje przedłużone do poniedziałku 24 lipca.

Nowe torowisko

Tę przerwę wykorzystują Tramwaje Warszawskie, które remontują torowisko na odcinku od Płockiej do Wawrzyszewskiej. Tramwajarze zrobią tu kolejne w Warszawie zielone torowisko i wyremontują przystanki. Prace te wiążą się w wyłączeniem z ruchu pasów sąsiadujących z torowiskiem.

Kumulacja remontów przyniosła pasażerom szereg zmian w komunikacji miejskiej. Zawieszono kursowanie linii 23 i 44. Natomiast 20, 24, 28 i 35 jeżdżą objazdami.

Linie zastępcze

W związku z utrudnieniami ratuszu uruchomił dwie zastępcze linie autobusowe (Z-3 i Z-4) oraz dwie tramwajowe (70 i 71):

Z-3: WAWRZYSZEWSKA - Obozowa - Młynarska -"Solidarności" - most Śląsko-Dąbrowski - "Solidarności" - Targowa - Kijowska - DW. WSCHODNI (KIJOWSKA),

Z-4: NOWE BEMOWO - Powstańców Śląskich - Radiowa - Dywizjonu 303 - Obozowa - Prymasa Tysiąclecia - Wolska - OS. WOLSKA - Wolska - Elekcyjna - Deotymy - Obozowa - Dywizjonu 303 - Radiowa - Powstańców Śląskich - NOWE BEMOWO.

70: CM. WOLSKI - Wolska - Skierniewicka - Kasprzaka - Prosta - Chałubińskiego - Niepodległości - Rakowiecka - KIELECKA,

71 (która zastąpiła linie 4 i 23): WYŚCIGI - Puławska - plac Unii Lubelskiej - Marszałkowska - plac Bankowy - "Solidarności" - Wolska - Połczyńska - Powstańców Śląskich - NOWE BEMOWO.

Nieudany wpis rejestru

Prace na Obozowej próbowała wstrzymać Fundacja Thesaurus. Jej przedstawiciele przekonywali, że znajdujący się tam wiadukt kolejowy ma wyjątkowe wartości historyczne i architektoniczne. Powstał jeszcze w latach 20. XX wieku, przetrwał wojnę i Powstanie Warszawskie. Domagali się wpisania go do rejestru zabytków i tym samym - objęcie ochroną konserwatora zabytków. Ten na wpis się jednak nie zgodził.

"Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków (…) nie może kierować się założeniem o nadrzędności interesu społecznego, jakim jest ochrona przedmiotowych wiaduktów poprzez wpis do rejestru zabytków nad interesem społecznym, jakim jest terminowa modernizacja linii kolejowej i usprawnienie komunikacji publicznej" - stwierdził Jakub Lewicki, wojewódzki konserwator zabytków.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

kw/pm

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Haga_gaga

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2017 09:03 Haga_gaga

  Wiadomo cos kiedy ruszy Obozowa? W ogole tam widac, ze robota idzie do przodu ?
  Nie cierplwa mieszkanka Woli ;)

 • NIKA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 13:48 ~NIKA

  Dramat jest z autobusem Z3. Jeździ w godzinach szczytu co 7 minut. Co 7 minut jeden autobus, a tramwaje jeździły o wiele częściej i to 4 linie. Jak można puścić jeden autobus co 7 minut ??? A i tak co drugi nie przyjeżdża i na dodatek niezgodnie z rozkładem.

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2017 09:10 ~Krzysztof

  WAW~WAW

  Bardzo Dobrze .. :) Brawo HGW ja bym jeszcze do Września nie otwierał Obozowej :)

  Akurat koleje podlegają Ministrowi Infrastruktury i Rozwoju.

 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 20:04 ~Olek

  Pewnie zima zaskoczyła kolejarzy :)

 • Adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 18:31 ~Adam

  skandal, skandal

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 14:20 ~WAW

  Bardzo Dobrze .. :) Brawo HGW ja bym jeszcze do Września nie otwierał Obozowej :)

 • Iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 12:48 ~Iza

  To jest jeden wieki skandal i ignorancja w stosunku do mieszkańców Koła i Bemowa.A wiaduktu szkoda na Pradze jakoś umieli ochronić tak zaprojektowano rondo Żaba. Chyba ludzie który wydali wyrok na wiadukt na Obozowej to nie Warszawiacy

 • tutejszy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2017 12:41 ~tutejszy

  I etap rozwoju świadomości społecznej, to ochrona zabytków przez odpowiednie służby, nawet wbrew silnej presji inwestorów, deweloperów itp. II etap rozwoju, to zrozumienie i współpraca inwestorów ze służbami konserwatorskimi. III etap, to inicjatywa własna inwestorów i deweloperów w zakresie obiektów zabytkowych na placu budowy, poszukiwanie sposobów optymalnego i atrakcyjnego włączenia tych elementów w nowe struktury i wyeksponowanie zabytku. Przeważnie prowadzi to także do podniesienia wartości i nadania unikalnego charakteru inwestycji. Nietrudno zauważyć, że jesteśmy gdzieś pomiędzy etapami I a II.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »