Informacje

17.08.2018 12:28 trzy dni czekania na sprawny samolot

"Obóz przetrwania" zamiast wakacji na Dominikanie. Nie polecą

SERWISY:


Około 260 turystów od środy czeka na wylot na Dominikanę.  Po czwartkowym "strajku" pasażerów na płycie lotniska, b
iuro podróży obiecało, że samolot będzie gotowy do wylotu następnego dnia o godzinie 14. W piątek dotarli już na odprawę, po czym rejs został odwołany.

- Cierpliwość powoli się kończy, niektórzy myślą już o tym, żeby zrezygnować – relacjonowała przed południem reporterka TVN24 Anna Borkowska-Minko.

Miała być wycieczka...

Przypomnijmy, jeszcze w czwartek wieczorem TUI zapewniało, że samolot odleci w piątek o godzinie 14. W piątek biuro podróży nie było już tego tak pewne. Turyści udostępnili nam SMS-y, które otrzymali od biura TUI:

"Informujemy, iż godzina odlotu z Warszawy do Punta Cana nadal jest nieznana. Wszyscy Klienci TUI, którzy nie zdecydują się na oczekiwanie na wznowienie rejsu, mają prawo do rezygnacji z imprezy turystycznej. Prosimy Państwa o udanie się do biura podroży, w którym zakupiona została impreza, celem zwrotu wpłaconych środków. Wszyscy z Państwa którzy chcą kontynuować podróż, prosimy o oczekiwanie na dalsze informacje. Doby hotelowe zostaną przedłużone".

Jak przekazała reporterka TVN24, około godziny 12 turyści zostali jednak zaproszeni do odprawy. Ale ta po chwili została wstrzymana. Zapanowało zamieszanie. - Klienci biura podróży stoją przy odprawie - podawała Borkowska-Minko.

Jasny komunikat przyszedł niedługo później. Nie był dobry. "W zawiązku z wielogodzinnym opóźnieniem lotu z Warszawy do Punta Cana spowodowanym przyczyną techniczną samolotu Boeing 767-300, TUI zdecydowało o odwołaniu rejsu. Przepraszamy za utrudnienia. Pragniemy jednocześnie zapewnić, że Pasażerowie otrzymają zwrot pełnej kwoty zapłaconej za imprezę turystyczną oraz informację o przysługujących im prawach" - czytamy w oświadczeniu firmy.

... są nerwy i oczekiwanie

- Oczekujemy na jakiekolwiek informacje. Przestaje to być atrakcyjna wycieczka. To nie jest wypoczynek, to obóz przetrwania dla całej naszej rodziny. Straciliśmy jedno, co jest najważniejsze w takich przelotach, zaufanie – żali się wcześniej jeden z podróżnych w rozmowie z TVN24.

- Boimy się wsiąść do tego samolotu, jeśli biuro turystyczne zapewni nam nowy samolot, sprawny, bo ten jest prawdopodobnie zepsuty. Nie będziemy absolutnie narażać naszego zdrowia lub życia, żeby wylecieć na Dominikanę – dodawała inna turystka.

Wszystko zaczęło się w środę, przed południem, kiedy grupa prawie 300 osób miała lecieć na Dominikanę. Dostali jednak informację o usterce w silniku samolotu, zostali w Warszawie. Biuro podróży zagwarantowało hotel.

Sytuacja powtórzyła się w czwartek. Wtedy turyści siedzieli nawet w samolocie, ale ponownie doszło do awarii i musieli opuścić pokład.

Na znak protestu duża grupa nie chciała opuścić płyty lotniska. Interweniowała policja.

kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • wesoły diabeł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2018 11:55 ~wesoły diabeł

  Niech złożą pozew zbiorowy i wydoją TUI. Albo wniosek o upadłość biura.

 • sru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2018 09:00 ~sru

  ggdw3~ggdw3

  Jak zwykle burza w szklance wody, biuro widze wszystko oplaca, koszty zwraca, nie chce ludzi narazac i wsadzac w wadliwy samolot a tu i tak jakis problem. Ja problemu nie widze sorryyyy:)


  na razie to "obiecuje ze zwróci", a to zasadnicza różnica.

 • ggdw3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2018 08:36 ~ggdw3

  Jak zwykle burza w szklance wody, biuro widze wszystko oplaca, koszty zwraca, nie chce ludzi narazac i wsadzac w wadliwy samolot a tu i tak jakis problem. Ja problemu nie widze sorryyyy:)

 • jan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.08.2018 08:33 ~jan

  TUI dla burżuji.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2018 19:50 ~Nick

  Obóz przetrwania? Powinni dopłacić biurze podróży za dodatkowe "atrakcje.

 • Rotar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2018 12:07 ~Rotar


  haiti~haiti

  Do Dominikany a nie na Dominikanę - Dominikana to kraj na Wyspie Haiti, jest tam również kraj Haiti tzn lecimy na Haiti do Haiti - ludzie uczcie się nigdy nie jest zbyt późno - miłych wakacji na Haiti w Dominikanie
  pan Japa~pan Japa


  Gościu co Ty za głupoty piszesz :)mówi się: NA Dominikanę, NA Litwę, NA Ukrainę, NA Słowację itp. Język polski ma kilka zawiłości i nie jest to wcale jakaś ujma dla kraju, że mówimy "na" zamiast "do". Pozdrawiam!


  Pewnie. Mowimy: na wies i do miasta.

 • Tom75

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2018 11:47 ~Tom75

  Bo mówimy "do" jeżeli podróżujemy do krajów innych niż dawne kolonie Polskie. A mówimy "na" jeżeli jedziemy do siebie. Do Niemiec, do Czech, do Szwecji, do Rosji.. - to nie nasze. Na Ukraine, na Słowacje, na Litwę, Łotwę (Estonia już nie, bo do Estonii), na Węgry... - czyli jedziemy do siebie w granicach I Rzeczpospolitej ;)

 • Obywatel Świata

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2018 10:20 ~Obywatel Świata  kilovolt~kilovolt

  Skoro biuro oferuje rezygnację i zwrot kosztów to po co bawić się w ten obóz przetrwania? Widać niektórzy mają zacięcie. Przecież można na szybko znaleźć jakąś fajną wycieczkę last minute.
  Obywatel Świata~Obywatel Świata


  Tylko kasę to zwrócą nie wiadomo kiedy - ja z liniami lotniczymi walczę już drugi miesiąc za czerwcowe opóźnienie o 22 godziny na Zakynthos... Myślisz że każdy z kieszeni wyjmie kolejne kilka tysięcy na lasta???
  kilovolt~kilovolt

  Przecież dostali informację, że zapraszają do biura po zwrot pieniędzy, nic nie muszą walczyć.


  Mówię o ODSZKODOWANIU - dodatkowym, o nie trzeba walczyć :) A zwrotu środków za daną wycieczkę też nikt nie wypłaca spod lady... widać że kolega nieobyty wyjazdach zagranicznych...

 • sru

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.08.2018 08:26 ~sru


  Marta~Marta

  Tylko że wakacje w Polsce są dużo droższe a warunki fatalne od zagranicznych , centy nad naszym morzem są chore , nie wspomnę już o Zakopanem - padł rekord cen w 2018 .
  ohihiohiohio~ohihiohiohio


  Właśnie nigdy nie mogłem tego zrozumieć. Biuro podróży to samo w obu krajach (niemieckie), oferta podobna. W Polsce cena 20% droższa, a standard i warunki gorsze.
  Przecież utrzymywanie dwóch rodzajów usługi dla firmy która i tak działa paneuropejsko to dodatkowy koszt. Trzeba dodatkowo kontraktować hotele, warunki i wreszcie pilnować dwa razy bardziej wszystkiego.
  Jeszcze bym zrozumiał gdyby oferta była dokładnie ta sama ale cena w Polsce wyższa. Ale utrzymywanie dodatkowej oferty tylko po to, żeby usługa była gorsza to zakrawa na bezsens.


  bo Polak ma znać swoje miejsce w szeregu.

  Swoja droga mozna te wycieczki kupic w niemieckim TUI, ALE: trzeba mówić po niemiecku.

 • pan Japa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.08.2018 22:40 ~pan Japa

  haiti~haiti

  Do Dominikany a nie na Dominikanę - Dominikana to kraj na Wyspie Haiti, jest tam również kraj Haiti tzn lecimy na Haiti do Haiti - ludzie uczcie się nigdy nie jest zbyt późno - miłych wakacji na Haiti w Dominikanie


  Gościu co Ty za głupoty piszesz :)mówi się: NA Dominikanę, NA Litwę, NA Ukrainę, NA Słowację itp. Język polski ma kilka zawiłości i nie jest to wcale jakaś ujma dla kraju, że mówimy "na" zamiast "do". Pozdrawiam!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »