Informacje

27.05.2011 07:14 piątkowe utrudnienia w stolicy

Obama zablokuje Warszawę

SERWISY:

 

Warszawa przygotowuje się na wizytę Baracka Obamy, a warszawiacy na ogromne utrudnienia w stolicy. Choć prezydent Stanów Zjednoczonych spodziewany jest dopiero w piątek o godzinie 18, to ulice mogą być zamykane nawet trzy godziny wcześniej.

Air Force One z Obamą na pokładzie ma wylądować na Okęciu o godz. 18. Stamtąd prezydent pojedzie do centrum miasta. Na czas jego przejazdu oraz przejazdów innych prezydentów przybywających na szczyt szefów państw Europy Środkowej wyłączane z ruchu będą ulice dojazdowe na lotnisko.

Przejazd do centrum

Czasowe wyłączenia mają dotyczyć m.in. ul. Żwirki i Wigury (od lotniska do pomnika Lotnika), Trasy Łazienkowskiej (od pomnika Lotnika do placu na Rozdrożu), Traktu Królewskiego (od ul. Belwederskiej do Zamku Królewskiego, a całkowicie w przypadku odcinka od ronda de Gaulle'a do placu Zamkowego - od piątku do niedzieli).

ZAMKNĄ ŻWIRKI I WIGURY - CZYTAJ WIĘCEJ

Po wylądowaniu Obama pojedzie oddać hołd przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Stamtąd prezydent pojedzie na Muranów złożyć kwiaty przed Pomnikiem Bohaterów Getta. Kolumna prezydencka przejedzie Krakowskim Przedmieściem, dalej ul. Miodową, Świętojerską i Anielewicza - one również zostaną zamknięte.

Obiad w Pałacu

Następnie prezydent USA pojedzie z powrotem tą samą drogą - do Pałacu Prezydenckiego. Tam będzie gościem specjalnym roboczego obiadu w ramach XVII szczytu Europy Środkowej organizowanego przez Bronisława Komorowskiego. Udział w nim weźmie 20 przywódców państw naszego regionu. Swą obecność zapowiedzieli m.in. prezydenci: Niemiec, Włoch, Austrii, Czech, Węgier, Chorwacji, Ukrainy, Słowenii, Litwy, Łotwy i Estonii.

Z Pałacu Prezydenckiego Obama przejedzie Krakowskim Przedmieściem i Alejami Jerozolimskimi do hotelu Marriott, gdzie najprawdopodobniej zatrzyma się na noc.

WARSZAWIACY W LABIRYNCIE OBJAZDÓW - CZYTAJ WIĘCEJ

Policjanci zapewniają, że będą robić wszystko, by utrudnienia były jak najmniej dotkliwe, wiadomo jednak, że trasy przejazdów VIP-ów mogą być wyłączane nawet na trzy godziny przed takim przejazdem, a drogi dojazdowe do nich - na ok. pół godziny przed przejazdem. Dodatkowo ze względów bezpieczeństwa służby nie chcą podawać na razie szczegółów dotyczących godzin wyłączeń ulic.

Mieszkańcy Warszawy muszą być też przygotowani na zakazy parkowania zarówno wzdłuż wymienionych ulic, jak i w rejonie hoteli: Hyatt, Sheraton, Marriott oraz Pałacu Prezydenckiego, Zamku Królewskiego, placu Piłsudskiego i Kancelarii Premiera.

KOMUNIKACJA MIEJSKA W CZASIE WIZYTY OBAMY - CZYTAJ WIĘCEJ

14 MANIFESTACJI W DWA DNI - CZYTAJ WIĘCEJ

Czytaj także na tvn24.pl

tvn24.pl//rs/fac/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cywila

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 14:56 ~cywila

  do plr - bo Polska mesjaszem narodow, tak? nie jestesmy pepkiem swiata, oswoj sie z tym a unikniesz rozczarowan

 • wx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 14:54 ~wx

  -ss A czy ty rodowity warszawiaczku juz wyjechałeś na weekend na wieś? na mazury, Kazimierza czy w inne wiejskie tereny? Czy całe życie spędzasz na swojej ulicy bo inna dzielnica to wiocha w przedwojennej kamienicy którą pra pradziadek budował by wnuczki miały gdzie mieszkać? Bo jak twierdzicie wszystkie nowe osiedla to przyjezdni. A teraz się wyśmiewasz ze wszystkich bo warszawiak no i co z tego że warszawiak??? Ważna jest inteligencja a nie kto skąd jest Co widać np na Białołęce wszyscy uśmiechnięci młodzi ludzie sympatyczni nikt się nie wywyższa nie cwaniakuje:)

 • a

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 14:14 ~a

  Mr. Obama, you are not Wellcome in Warszaw! Go back to you country. Yours people are awaiting.

 • WTF?!

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 13:47 ~WTF?!

  12:48 ~ktoś

  Popieram całkowicie.

 • asasasasa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 13:47 ~asasasasa

  szczerze całą wizyte obamy mam w nosie, głupota naszego miasta, państwa to blokowanie miasta bo gwiazda przyjezdza, mam nadzieje ostatni raz jak mają pól miasta zamknąć to w d.. mam takie wiyty!

 • Antyburak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 13:45 ~Antyburak

  Fajny masz ten podpis "ss".
  Nosisz juz opaske ze swastyka i naklejasz napisy na tramwajach "Tylko dla warszawiakow"?

 • ss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 13:01 ~ss

  A czy słoiki już wyjechały?

 • ktoś

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 12:48 ~ktoś

  Po co zamykać kilka najwazniejszych arterii miasta? Skoro punktem docelowym jest plac Piłsudskiego, to nie moga Obamy z Okęcia przewieźć rządowym helikopterem?? Miejsca do lądowania wystarczy. Po drugie po co blokowac centrum miasta i kwaterowac go w Mariocie skoro mamy w kraju kilkanaście rządowych ośrodków i centrów wyoczynkowo-konferencyjnych. Nie moznaby tam go przyjąć i ludzim problemu nie robić??

 • max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 12:19 ~max

  Chciałbym wyjaśnić jedną rzecz. Przez cały weekend zamknięty jest Nowy Świat i Krakowskie na odcinku od palmy od Zamku. Z pewnością przy samym pałacu zabroniony będzie ruch pieszy, ale czy po przejeździe Obamy będzie można chodzić po Nowym Świecie albo przedostać się na dół, na Powiśle, na Tamkę? Bo jak oni sobie to wyobrażają, ktoś z dołu będzie się chciał dostać i trafi na barierę? Jedna droga do góry na Starówce, druga na Solcu...już się nie mogę ogarnąć w tym, co będzie zamknięte dla aut, a co dla pieszych...

 • Agatka79

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2011 11:07 ~Agatka79

  Politycy mają Boże Narodzenie, Św. Mikołaj przyjeżdża :D A tu same rózgi wiezie:D

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »