Informacje

11.09.2013 10:36 dyrektor biura bezpieczeństwa o protestach

"O jedną rzecz się boję,
dojazd służb ratowniczych"

SERWISY:

- Myślę, że chcą zwrócić uwagę na swój cel, stąd marsz gwiaździsty, cztery dni utrudnień i tak duża liczba uczestników – skomentowała protesty związkowców Ewa Gawor, dyrektor stołecznego biura bezpieczeństwa.


Jej zdaniem ciężko jest zorganizować życie w mieście, gdy na ulice ma wyjść nawet kilkadziesiąt tysięcy manifestujących. – To jest bardzo trudne. Proponowałam mieszkańcom, by pozostawili samochody, ale mam wrażenie, że wyjechało ich jeszcze więcej – stwierdziła Gawor.

Informacje o utrudnieniach

Zaznacza, że jazda autem będzie mocno utrudniona, szczególnie w centrum, gdzie w środę będą manifestować związkowcy. - Samochody będą też utrudniały wyjazd autokarów – zaznaczyła dyrektor.

Służby będą też sterować ruchem. - Jeżeli ze względów bezpieczeństwa będziemy musieli wyłączyć ruch z drogi to natychmiast będą proponowane objazdy komunikacji miejskiej. Będziemy informowali jak najszybciej o utrudnieniach – zapewnia Gawor. – O jedną rzecz się boję - dojazd służb ratowniczych, ktoś może potrzebować pogotowia. To jest zawsze taka moja duża obawa, uprzedziliśmy pogotowie ratunkowe. Wszystkie służby wiedzą, w jakich miejscach będą się manifestacje odbywały - dodaje.

Dyrektor tłumaczyła również, że tych manifestacji nie można było zakazać. – Wydać odmowę można tylko w jednym przypadku, kiedy są dwa zgromadzenia w tym samym czasie i tym samym miejscu nastawione do siebie antagonistycznie. W tym przypadku mamy zgromadzenie, kiedy organizatorzy ze sobą współpracują – tłumaczy Gawor.

CZYTAJ WIĘCEJ O ŚRODOWYCH MANIFESTACJACH

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • archi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:55 ~archi

  Niech się pani bardziej boi ,żeby i panią nie zapakowali na taczkę i nie wywieżli zreszta nieudolnych działaczy PO

 • powiślanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 15:06 ~powiślanin

  Zgadzam się z autorami wpisów: oddać klucze do miasta organizatorom manifestacji i niech oni będą odpowiedzialni za życie naszego miasta, skoro aktualna ekipa się do tego nie nadaje!

 • karbid

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:51 ~karbid

  Jak widzem tom paniom to mie sie nie dobrze robi

 • teodor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:40 ~teodor


  Anty PiSAnty PiS

  Chciałbym żeby przez nich doszło do najgorszego i żeby dzięki nim karetka nie zdążyła.
  Chcialbym też, żeby organizatorzy tego pierdzielnika odpowiedzieli za to przez najbliższe kilka lat w celi.
  Czytacz postów~Czytacz postów

  A pamiętasz, że już mi brakuje przecinków, by ciebie określić, jak to błękitna hołota zorganizowała błękitny marsz w 2006 r.? Ciekawe, do ilu wtedy chorych karetki nie mogły dojechać, bo już o homoparadach to nie wspomnę. Może organizatorzy jednego i drugiego też powinni iść do pierdla, co?


  nikt z Nich do pierdla nie pójdzie, ewentualnie ze stanowiskiem pożegna się jakis Komendant bo "nieudolnie zabezpieczył"

 • Pilanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:21 Pilanin

  jakiś facet płakał? że nie będzie mógł wziąć ślubu chłopie ten strajk uratował ci życie

 • niezadowolony z protestów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:07 ~niezadowol…

  a ja następnym razem jak zechą do nas przyjechać to proponuję zrobić protest w miejscach, z których autokarami będą wyjeżdżać o godzinie kiedy będą mieli wyjeżdżać...zrozumieliby wtedy?
  pewnie nie ale za to jakaś satysfakcja by była ;)

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 13:04 ~Czytacz postów

  Anty PiSAnty PiS

  Chciałbym żeby przez nich doszło do najgorszego i żeby dzięki nim karetka nie zdążyła.
  Chcialbym też, żeby organizatorzy tego pierdzielnika odpowiedzieli za to przez najbliższe kilka lat w celi.

  A pamiętasz, że już mi brakuje przecinków, by ciebie określić, jak to błękitna hołota zorganizowała błękitny marsz w 2006 r.? Ciekawe, do ilu wtedy chorych karetki nie mogły dojechać, bo już o homoparadach to nie wspomnę. Może organizatorzy jednego i drugiego też powinni iść do pierdla, co?

 • Czytacz postów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 12:59 ~Czytacz postów

  Ciekawe, czy jak ratusz rozkopuje pół Warszawy, powodując gigantyczne spiętrzenia ruchu, to również przejmuje się dojazdem służb ratowniczych.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 12:51 ~jaro

  Pani Gawor interesuję się teraz bezpieczeństwem Warszawiaków boi się, że karetka nie dojedzie do potrzebujących, jakie karetki, co robiła do tej pory nie interesuje się, jakie większości karetki jeżdżą po Warszawie zdezelowane nie sprawne nawet nie wie albo nie chce wiedzieć, że kierowcy są zmuszani do jazdy nie sprawnymi karetkami, że w większości jeżdżą nimi ludzie pana dyrektora nie z naszego miasta, bo pan dyrektor polityk z PSL miejscowych nie przyjmuje tylko swoich, dlaczego w nowym centrum zarządzania kryzysowemu są policjanci straż pożarna straż miejska, ale dyspozytorów z pogotowia ratunkowego nie ma, dlaczego tego pani Gawor nie wiedziała ze Stołecznego Biura Bezpieczeństwa miasta darmozjady Biorą pieniądze za nie wiedzę i brak kompetencji a tu wielka troska o nas jak trzeba będzie miejscowi znajdą objazd trzeba martwić się o ludzi pana dyrektora, bo GPS może sobie nie poradzić nie chodzi tylko o kierowców, ale o dyspozytorów, którzy w większości są z daleka nie z naszego miasta a pani Gawor mówi o bezpieczeństwie pytam czy im

 • myslacy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2013 12:44 ~myslacy

  na Alei Krakowskiej były ogromne korki z powodu źle ustawionych świateł na skrzyżowaniu z fragmentem obwodnicy, a urzędas z ratusza powiedział, że kierowcy "muszą się przyzwyczaić". nagle pojawia się troska, czy chodzi tylko o to że HGW, Tusk i cała PO próbują za wszelką cenę utrzymać się przy stołkach aby jak najwięcej zagarnąć?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »