Informacje

10.10.2012 21:52 co dalej z placówką?

Nowy właściciel Emilii
rozwiązał umowę z MSN

SERWISY:

Właściciel spółki Meble Emilia rozwiązał umowę na wynajem budynku, w którym w piątek ma odbyć się inauguracja tymczasowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej – informuje PAP.

- To oświadczenie o rozwiązaniu umowy bez jej wypowiedzenia. Uzasadniają to niedostarczeniem spółce przez muzeum oświadczenia o poddaniu się egzekucji w trybie art. 777 Kodeksu Postępowania Cywilnego – powiedziała Agnieszka Kłąb, z biura prasowego ratusza.

Jak dodała chodzi o to, że w przypadku zaistnienia jakichś okoliczności typu niepłacenie, rozwiązania umowy, muzeum poddaje się egzekucji, czyli krótko mówiąc, opuszcza pawilon.

Kłąb podkreśliła, że dostarczenie dokumentu to tylko formalność. - Mamy nadzieję, że oświadczenie o rozwiązaniu umowy to nieporozumienie i, że sytuacja się wyjaśni, aczkolwiek jeżeli trzeba będzie, to wykorzystamy wszelkie nasze moce i siły prawników, ponieważ dużo wysiłku kosztowało nas wynegocjowanie tej umowy, znalezienie tymczasowej siedziby dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej - zapowiedziała Kłąb.

Jak oceniła, muzeum jest wiarygodnym najemcą pawilonu, a miasto płaci za wynajem obiektu dla muzeum prawie 310 tysięcy złotych netto.

Także Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie potwierdziło PAP informację o otrzymaniu w środę pisma od prezesa zarządu firmy Meble Emilia Sp. z o.o. Muzeum analizuje stan prawny, jednak uważa w chwili obecnej, że rozwiązanie umowy z podanego powodu jest bezpodstawne. - Mimo zaistniałej sytuacji, Muzeum podejmie z właścicielem rozmowy mające na celu przywrócenie poprawnej współpracy pomiędzy stronami - napisała w oświadczeniu dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Joanna Mytkowska.

Kilka dni przed otwarciem

Tymczasem ratusz przygotowuje się do rozpisania - na początku 2013 r. - nowego konkursu na gmach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Trwają rozmowy z Muzeum i z resortem kultury.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej do tej pory działało przy ul. Pańskiej. W piątek ma zainaugurować działalność w tymczasowej siedzibie, dawnym pawilonie meblowym Emilia, które miasto wynajęło dla muzeum. Do rozwiązania umowy doszło na kilka dni przed uruchomieniem wystawy w ramach festiwalu "Warszawa w budowie".

"Gazeta Stołeczna" sugeruje tymczasem, że decyzja właściciela może być odpowiedzią na działania ratusza, który doprowadził do wpisania pawilonu do ewidencji zabytków, co może uniemożliwić jego rozbiórkę, z myślą o nowej inwestycji w tym miejscu. Właścicielem Emilii jest firma deweloperska Griffin, która od niedawna jest też właścicielem Hali na Koszykach.

PAP/bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zbizar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.11.2012 00:07 ~zbizar

  Powinni wpias tez Rotunde do rejestru zabytkow ! I zalozenie sciany wschodniej w centrum wlacznie z Kimen Atlantic i Relax ... czkoda ze nie ma juz Zodiaku . zz

 • Oburzony najemca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2012 11:27 ~Oburzony najemca

  Witam
  Jestem najemcą kilku lokali użytkowych z zasobów M. St. Warszawy. Pani Rzeczniki powiedziała, że dostarczenie aktu notarialnego wg. art 777 to formalność. Otóż sprawa wygląda tak, że jeżeli zwycięzca przetargu na najem lokalu nie dostarczy tego aktu to z automatu jest wyrzucany z lokalu.
  Drodzy urzędnicy: Równe standardy dla wszystkich obywateli.

 • ona

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.10.2012 02:31 ~ona

  11.10.2012 14:56 ~nono
  A czym właściwie różni się MSN od CSW, nie można było połączyć tych placówek?

  dobre pytanie! no właśnie czym ?

 • Abecede

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 23:41 ~Abecede

  Jeśli to odzew na wcześniejszą sprawę to brawo właściciel! Wielki szacun i uznanie za odwagę! Wreszcie ktoś przytarł nosa tej bezkarnej bandzie.

  Urzędasy! NAUCZCIE SIĘ SZACUNKU DO CZŁOWIEKA I PRAWA WŁASNOŚCI!

 • olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 23:08 ~olo

  Donio górą, więcej muzeów niż szpitali i żłobków. Oby tak dalej panie premierze.
  Świetlana przyszłość naszego kraju.
  Zagłada.
  Dziękujemy.
  Czekamy na pana expose.

 • UrzędasyDoD

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 21:34 ~UrzędasyDoD

  To ratusz pokazał KLASĘ !!!

 • jaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 19:58 ~jaaa

  Nie rozumiem tych, którzy bronią muzeum - jeśli uważacie, że taka instytucja jest pożyteczna i co najważniejsze społeczeństwo będzie korzystać z jej usług, to z pewnością znajdzie się ktoś, kto założy takie prywatne muzeum, biznes jest biznes.

  Ale prawda jest taka, że skoro zajmuje się tym miasto, to jest to nieopłacalna zabawka dla kilkunastu zblazowanych "koneserów", którzy też przyjdą tam góra raz na rok, lecz na wszystkich forach będą głośno krzyczeć jak ważna i potrzebna jest to instytucja oraz że trzeba wydawać z publicznych pieniędzy 300 tysięcy miesięcznie.

 • emu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 19:35 ~emu

  JKM~JKM

  A dlaczego nie ma obowiązku składania takiego oświadczenia o poddaniu się egzekucji (cokolwiek by to oznaczało) przez właściciela/wynajmującego w przypadku ewentualnego niespełnienia warunków umowy?

  By był, jakbt się znalazł w umowie, a o tym, co w umowie, decydują strony.

 • robi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 18:01 ~robi

  a co to za zabytek zwykle pudlo do rozwalenia

 • JKM

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.10.2012 15:24 ~JKM

  A dlaczego nie ma obowiązku składania takiego oświadczenia o poddaniu się egzekucji (cokolwiek by to oznaczało) przez właściciela/wynajmującego w przypadku ewentualnego niespełnienia warunków umowy?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »