Informacje

31.05.2012 19:39 20-lecie Państwowej Straży Pożarnej

Nowy sprzęt dla strażaków,
a dla prezydent - order

SERWISY:

Łódź, samochód, który podniesie 40 ton i bezprzewodowe narzędzia do cięcia wraków to tylko część sprzętu, który stołeczni strażacy otrzymali z rąk prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz dostała natomiast order.

Uroczystość odbyła się w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr. 2 przy ulicy Chrościckiego. Oprócz Hanny Gronkiewicz-Waltz w przekazaniu sprzętu brała udział również Ewa Gawor, dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Łódź oraz samochód, który podniesie 40 ton

Przekazany sprzęt strażacy będą mogli wykorzystać nie tylko na lądzie, ale rownież na wodzie. - Dostaliśmy łódź ratownictwa wodnego, która będzie nam służyć między innymi podczas rozstawania zapór chroniących przed rozprzestrzenianiem się substancji ropopochodnych - informuje Grzegorz Mszyca z warszawskiej straży pożarnej.

- Jest również samochód ciężki ratownictwa technicznego, który może podnieść inny pojazd, ważący nawet 40 ton oraz samochód ciężki ratownictwa medycznego, w którym opiekę medyczną można udzielić czterem osobom jednocześnie - dodaje.

Kontener, drabina, narzędzia

To nie cały przekazany sprzęt. - Do naszej dyspozycji oddana została drabina Magirus oraz narzędzia hydrauliczne - bezprzewodowy rozpieracz kolumnowy, który podczas wypadków służy do rozdarcia dwóch stykających się elementów i bezprzewodowe nożyce - wymienia Mszyca.

Strażacy otrzymali również kontener dekontaminacyjny. - Służy on do odkażania osób z różnych niebezpiecznych substancji - wyjaśnia Mszyca.

Już rozdysponowali

- Część sprzętu już została rozdysponowana - jednostka nr 1 przy ul. Modlińskiej 15 otrzymała łódź oraz drabinę; jednostka nr. 6 przy ul. Marymonckiej 89/91 otrzymała kontener; jednostka nr 8 przy ul. Majdańskiej 38/40 otrzymała samochód ciężki ratownictwa medycznego, a samochód techniczny otrzymała jednostka nr 10 przy ul. Czarodzieja 19 - dodaje.

Choć dzisiaj odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu, już wcześniej strażacy mogli go przetestować w różnych akcjach. -  Kontener dekontaminacyjny był używany podczas nocnych ćwiczeń na Dworcu Śródmieście- informuje strażak.

20-lecie powołania PSP

Podczas uroczystości wręczone zostały również awanse, medale od prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, odznaczenia ministra spraw wewnętrznych oraz medale komendanta PSP z okazji 20- lecia powołania PSP.

Medale okolicznościowe z okazdji 20-lecia powołania PSP dostały od komendanta wojewódzkiego Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz Ewa Gawor.

as/su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KOSTEK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 19:04 ~KOSTEK

  Powodzenia życzę z tą łodzią z napędem ze śrubą na Naszej rzece Wiśle!!! BRawo, kolejny trafny wybór...

 • tak obiektywnie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 13:48 ~tak obiektywnie

  jar~jar

  nie jestem za HGW, ale tak na nią narzekacie, a za jej rządów najwięcej się dzieje.Nie pojmuje waszego toku myślenia.To kiedy byłaby ok,jak nic by się nie działo jak za poprzednich rządów.O CO KAMAN?


  Czy rzeczywiście najwięcej się dzieje?

 • Luśka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 12:33 ~Luśka

  Ale z Was Marudy :P Fajnie, że sprzęt jest.
  Miałam napisać jeszcze kilka słów, ale przeczytałam komentarze z godz. 11:02 i 11:05 i ręce mi opadły :\

 • ratownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 12:29 ~ratownik

  Teraz już wszystko jasne dlaczego na imprezy organizowane przez ratusz karetki obstawia zagraniczna firma medyczna FALCK dlatego to oni zabezpieczają na stadionie karetkami EURO pani HGW woli pieniądze dać zagranicznej firmie a Warszawskie pogotowie ratunkowe ma w ramach kontraktu z NFZ obsługiwać strefy kibica chyba coś nie tak nawet pani prezydent HGW dyma Warszawiaków bo dyrektor pogotowia ratunkowego też obstawy dodatkowe powierzył swoim ziomkom ratownikom i kierowcom z Siedlec i okolic my mieszkający w Warszawie i okolic nie dostaliśmy takiej propozycji do cholery czy ktoś w końcu zrobi z tym porządek i pokarze gdzie jest miejsce polityków PSL w szyku mieli tyle czasu żeby kupić karetki na EURO ale oni woleli przebimbać nasze pieniądze i naszą stolicę będzie reprezentowało zagraniczne pogotowie ratunkowe Hańba

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:59 ~jar

  nie jestem za HGW, ale tak na nią narzekacie, a za jej rządów najwięcej się dzieje.Nie pojmuje waszego toku myślenia.To kiedy byłaby ok,jak nic by się nie działo jak za poprzednich rządów.O CO KAMAN?

 • Sander

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:05 ~Sander

  PRECZ Z BUFETOWą !!!!!

 • jurek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 11:02 ~jurek

  Dlaczego pani prezydent Warszawy HGW nie interesuje się Warszawskim pogotowiem ratunkowym nowe radiowozy policji nowe autobusy miejskie nowy sprzęt dla straży pożarnej to bardzo dobrze tylko, dlaczego pogotowie ratunkowe w stolicy takie zaniedbane karetki stare zdezelowane poobijane i w większości niesprawne jest kilka nowych ambulansów, ale już poobijanych brudnych jak taki tabor może poruszać się po naszym mieście czy ratusza nie interesuje, czym wozi się pacjentów w stolicy problemem jest powierzenie dyrekcji pogotowia ratunkowego politykowi z PSL, który nie mieszka w naszym mieście nie płaci w naszym mieście podatków dotyczy to również pracowników tej instytucji 94 %pracowników pogotowia ratunkowego to ludzie? Pana dyrektora z okolic Siedlec Warszawiaków i mieszkających w okolicy pan dyrektor nie przyjmuje nawet robi wszystko żeby się ich pozbyć kierowcy też z tamtych okolic nie dbają o sprzęt tylko go dewastują nie interesują ich chorzy tylko kasa i żeby pojeździć po stolicy na sygnale żeby muc się chwalić potem na wiosce czy pani HGW dobro pacjenta w naszym mieście jest obojętne czy pani Pitera Warszawiance też jest to obojętne wystarczyłaby zwykła kontrola a wrzód, jaki się zbiera od kilku lat by w końcu pęki na pewno uzdrowiłby Warszawskie pogotowie ratunkowe

 • QWERTYx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 09:13 ~QWERTYx

  Order! Za co? Wodą zimną pod ciśnieniem ją potraktować!

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 08:38 ~jar

  strażak-jak coś sie dzieje to RADA W-WY a jak coś sie sp...li to HGW.brawo za sprawiedliwość!
  morek-nie raz,a non stop coś się dzieje,np:zakup autobusów(nie wspomnę o budowach)ale tylko krytykować każdy potrafi,jak opozycja bo GÓL IM SKACZE ŻE COŚ SIĘ DZIEJE a sami nic nie robili!!!!!!

 • strażak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.06.2012 00:07 ~strażak

  te samochody zostały zakupione w grudniu ale propaganda musi być oczywiscie ,a jesli chodzi o jrg 2 to nic niedostała. I nie Hania kupuje sprzęt tylko cała rada Warszawy

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »