Informacje

14.10.2012 07:49 informacje dla pasażerów

Nowy rozkład SKM.
Mniej kursów na lotnisko

SERWISY:

Od wtorku Szybka Kolej Miejska pojedzie według nowego rozkładu jazdy. Ze względu na małe zainteresowanie pasażerów, ograniczona będzie liczba połączeń na Lotnisko Chopina.

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 8 grudnia włącznie.

Prace w tunelu

Zmiany czekają między innymi pasażerów linii S1 i S2, którzy korzystają z linii średnicowej. Po godzinie 22.30 pociągi będą kursowały wyłącznie przez Dworzec Centralny, czyli nie zatrzymają się na stacjach: Stadion, Powiśle, Śródmieście i Ochota.

Utrudnienia związane są z nocnymi pracami prowadzonymi w tunelu, które mają na celu przystosowania go do kursowania taboru piętrowego.

Nocne prace trwają od początku wakacji, ale od poniedziałku przerwa technologiczna będzie rozpoczynać się o godzinę wcześniej.

Dodatkowe zmiany

Ponadto w piątek, 2 listopada pociągi SKM będą kursowały według rozkładu świątecznego.

Ze względu na niewielkie zainteresowanie pasażerów dojazdem na Służewiec i do Lotniska Chopina przed godz. 6.00 i po godz. 22.00 ograniczona zostanie liczba "lotniskowych" połączeń SKM w tych godzinach.

O tym, że pociągi na lotnisko jeżdża niemal puste, pisaliśmy pod koniec września. Mimo, że ELF-y oddelegowane do przewożenia pasażerów do portu na Okęciu mogą zabierać blisko tysiąc osób, to do ostatniej stacji dociera ich czasem tylko kilkudziesięciu. Władze Szybkiej Kolei Miejskiej oficjalnych statystyk jeszcze nie udostępniają, ale przypominają, że linia na lotnisko działa zaledwie od czterech miesięcy.

Szczegółowe informacje dotyczące nowego rozkładu jazdy SKM znajdziesz tutaj.

ZTM/su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Julia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2012 12:34 ~Julia

  Może po modernizacji trasy do Radomia ruszy SKM do południowej części aglomeracji - już teraz na stacji Czachówek jest możliwość zawracania składów pociągów. Bo jak na razie o tym kierunku zapomniano... Wtedy i nowe pociągi SKM na więcej się przydadzą.

 • DKO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 21:11 ~DKO

  w piatek postanowilem wrocic z lotniska do domu SKM'ka jednak ku mojemu zdziwieniu wejscie bylo zagrodzone plotem, ostatecznie sie udalo ale bylo to wyzwanie. Dodam ze nie byla to moja pierwsza podroz. Wcale sie niedziwie, ze jest male zainteresowanie jak wejscia nie mozna znalezc.

 • Rob

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 14:41 ~Rob

  WarsawStreet~WarsawStreet

  ale ja wogóle by rozwalił śródmieście i przeniósł cały peron na centralny, jest obok centralnego miejsce:).


  Gdzie Ty widzisz miejsce obok Centralnego ?
  A nie pomyślałeś ile by to kłopotu zrobiło (zamknięcie co najmniej na kilka lat ścisłego centrum miasta, dodatkowa odległość od metra (teraz Śródmieście jest główną stacją przesiadkową dla Żoliborza, Bielan, Mokotowa i Ursynowa)..

 • bolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 13:58 ~bolo

  skm są po to aby ludzie z poza Wawy dojechali szybko do pracy,a wy matołki z ursusa czy włoch zapierdzielacje komunikacją naziemna jak nie mieścicie sie do torowej;)ja tam wsiadam w ''Prószkowie''(jak to napisał jeden matoł)i siedze sobie wygodnie;)

 • SP1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 13:10 ~SP1

  A czy ktoś się zastanowił ile osób wysiada/wsiada na stacjach przed lotniskiem? czasami aż trudno wejśc do SKM.... najlpeiej zmniejszyć liczbę kursów podajc powód, ze do ostatniej stacji za mało pasażerów dociera...takim tokiem rozumowania zmniejszmy częstotliwość wszystkiego....koljeny film Barei. Żenada

 • WarsawStreet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 13:00 ~WarsawStreet

  mmm to zwykły burek, z brakiej szacunku nawet do swojej matki z poza Warszawy.

 • WarsawStreet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 12:58 ~WarsawStreet

  www a jest np. w Górze Kalwarii:) jest w Warsce jest w Czachówku:), czyli 4-5 stacji dalej:)
  "pasażer" wg mnie masz rację, ale ja wogóle by rozwalił śródmieście i przeniósł cały peron na centralny, jest obok centralnego miejsce:).
  jest tylko jeden problem potoki ludzi. Wówczas całość w tym rejonie by stanęła:(

 • hsgvskiv

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 12:19 ~hsgvskiv  mmm~mmm

  SKM powinna jeździć tylko po Warszawie. Mogłaby wtedy kursować znacznie częściej.
  Pasażerowie w Ursusie ledwo się mieszczą, bo słoje z Prószkowa, niepłacące tu podatków muszą dojechać do roboty. A u was pracy nie ma?
  Lado~Lado

  SKM ma za zadanie dojeżdżanie do centrum z poza Warszawy, a to że pasażerowie w Ursusie ledwo się mieszczą to już problem KM, która ma nierównomierne rozkłady. W Pruszkowie nie mieszkają żadne słoje (a już na pewno mniej niż w Ursusie) i powiat płaci ogromne pieniądze za linię S1 i wspólny bilet, nie mówiąc już o mieszkańcach kupujących bilety na II strefę.

  John~John


  Dokładnie. Tak jak każdy powiat/gmina w 2. strefie - znakomita większosć kosztów jest pokrywana przez sopłaty powiatu i wyższą cenę za bilet w 2. strefie.


  @mmm miałem się oburzyć na twój wpis, ale po doczytaniu do końca gdzie znalazłem, cytuję "Prószków" zrezygnowałem. Ogarnął mnie śmiech, aż mało z kibla nie spadłem. "Ócz siem lepij", a nie głupoty wypisujesz.

 • pasażer komunikacji miejskiej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 10:49 ~pasażer…

  SKM powinna służyć jak metro naziemne, czyli odpowiednik niemieckiego S-Bahn. Po drugie powinna kursować przez ŚRÓDMIEŚCIE, w ten sposób obsługiwałaby wszystkie miejskie przystanki, a tym samym stanowiłaby fantastyczne uzupełnienie komunikacji wielkiej Warszawy. Przejazd przez Centralną nie ma najmniejszego sensu, bo ! I sprawa trzecia - trzeba fachowca od marketingu, aby dotrzeć do wszystkich potencjalnych pasażerów. Najlepiej widać to na lotnisku, gdzie informacja o SKM jest niewidoczna. Nie ma szybszej i lepszej alternatywy niż SKM na trasie Lotnisko - Centrum, ale lotnisko to nie wszystko! Wzdłuż trasy jest sporo osiedli oraz biur. NIE WYLEWAJMY DZIECKA Z KĄPIELĄ, BO KOMUŚ NIE CHCE PRZEZ MOMENT SIĘ POMYŚLEĆ. Łatwo zlikwidować coś, na co czekaliśmy kilkanaście lat!

 • wwww

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2012 10:04 ~wwww

  Po modernizacji linii kolejowej do Radomia. Na razie na tej trasie nie ma peronu postojowego gdzie pociągi SKM mogły by kończyć trasę i zmieniać tor na ten w przeciwnym kierunku. Teraz blokowały by czynny tor w jednym kierunku. Najbliższa stacja s taką możliwością za Warszawą jest w Czachówku.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »