Informacje

08.12.2017 10:59 Od niedzieli 10 grudnia

Nowy rozkład jazdy pociągów. Sprawdź zmiany

SERWISY:

Od niedzieli pasażerowie pociągów muszą przygotować się na zmiany w rozkładzie jazdy. - Będą dotyczyć wszystkich przewoźników, w tym Szybkiej Kolei Miejskiej - zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego.

Zmiany dotyczące połączeń SKM są związane z pracami na torach, prowadzonymi na terenie Warszawskiego Węzła Kolejowego, na przykład remontem linii grodziskiej. W związku z nim zmienia się rozkład linii S1.

W dni powszednie pociągi te nadal będą kursowały w relacji Otwock - Warszawa Służewiec, a w dni wolne od pracy w relacji Otwock - Warszawa Zachodnia. Nowością będzie zaś uruchomienie dodatkowych dwóch pociągów, umożliwiających przejazd na trasie łączącej Otwock ze stolicą w późnych godzinach wieczornych.

Większe zmiany dla S1 planowane są w lutym, w związku z kolejnym etapem prac kolejarzy. Spowoduje to zamknięcie jednego z torów na odcinku Świder - Otwock i znaczne ograniczenie ruchu. Przez to 19 lutego co najmniej do końca marca 2018 roku, część pociągów linii S1 będzie kursowała na skróconej trasie, do przystanku Świder lub stacji Warszawa Falenica. Na pozostałym odcinku, do Otwocka, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi zastępczą komunikację autobusową.

Zmiany dla linii S2

Niewielkie zmiany planowane są także w rozkładzie linii S2. "Z powodu zmian w połączeniach Kolei Mazowieckich na linii siedleckiej, ostatni bezpośredni pociąg linii S2 do Sulejówka Miłosny odjedzie z Lotniska Chopina o godz. 23:09" - informuje w komunikacie Zarząd Transportu Miejskiego.

"Ponadto z powodu prac modernizacyjnych prowadzonych przez PKP PLK w wybrane dni lutego (12-15 lutego, 19-22 lutego) i marca (5-6 marca) 2018 roku ostatnie dwa pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny i jeden w kierunku Warszawy nie zatrzymają się na stacji Warszawa Rembertów" - dodają urzędnicy.

Linia S3 i S9

Jeśli chodzi o linię S3, tu liczba pociągów i ramowe godziny ich odjazdów pozostaną bez większych zmian. Pomiędzy Lotniskiem Chopina a Wieliszewem w dni powszednie pojedzie 12, a w dni wolne od pracy 7 par pociągów. Natomiast pozostałe będą kursowały do stacji Legionowo Piaski.

Utrzymane zostaną zaś utrudnienia dla pasażerów linii S9, w związku z trwającą modernizacją linii obwodowej. Pociągi w dalszym ciągu będą kursowały tylko do stacji Warszawa Gdańska. Cały czas zamknięty jest również jeden z torów na moście Gdańskim. Z tego powodu część pociągów będzie miała przesunięte godziny kursowania, a niektóre skończą bieg na przystanku Warszawa ZOO.

Nowy rozkład jazdy ma obowiązywać do 10 marca. Szczegóły dotyczące konkretnych kursów SKM obowiązujących od 10 grudnia można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego.

 

Remont linii do Grodziska ruszył we wrześniu >> Czytaj więcej o tej inwestycji <<

 

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »