Informacje

01.01.2014 10:14 sprawdź ile zapłacisz

Nowy rok, nowe ceny biletów. Sprawdź, ile zapłacisz

SERWISY:

1 stycznia zaczęły obowiązywać nowe ceny biletów komunikacji miejskiej. Wprowadzone podwyżki łagodzi Karta Warszawiaka. Dodatkowe zmiany to zastąpienie biletu jednorazowego. W jego miejsce pojawiły się bilety czasowe. Nowością są również bilety roczne dla dzieci z rodzin wielodzietnych.

Podwyżki odczują przede wszystkim pasażerowie spoza stolicy. Dla tych, którzy wyrobią Kartę Warszawiaka ceny zmienią się tylko nieznacznie.

Za bilet 30-dniowy, który dotychczas kosztował 100 zł, od 1 stycznia trzeba zapłacić 110 zł. Karta  jednak uprawnia warszawiaków do zniżki. Ci, którzy ją mają, zapłacą nawet mniej niż dotychczas, bo 98 zł.

Bilety kwartalne podrożały z kolei z 250 do 280 zł. Posiadacze karty zapłacą za nie tyle samo, co dotychczas. Zniżki obejmą też tych, którzy kupują bilet dwustrefowy ważny w strefie pierwszej (miejskiej) i drugiej (podmiejskiej).  Kosztuje on warszawskich podatników 196 zł, tj. tyle, co obecnie. Cena dla pozostałych osób to 210 zł. Dwustrefowy bilet 90-dniowy kosztował 474 zł. Od 1 stycznia cena ta wzrosła do 536 zł, a cena takiego samego "biletu warszawiaka" - do 482 zł.

 

>>SPRAWDŹ JAK WYROBIĆ KARTĘ WARSZAWIAKA<<

 

Znika bilet jednorazowy

Od 2014 roku ze sprzedaży wycofany został bilet jednorazowy. Zastąpił go bilet 75-minutowy w pierwszej strefie (4,40u zł, ulgowy 2,20 zł) a w drugiej strefie 90-minutowy (7 zł, ulgowy 3,50 zł).

Nie zmieniła się cena popularnego biletu 20-minutowego, który kosztuje 3,40 zł. Znikają jednak bilety 40- i 60-minutowe. Bilet dobowy kosztuje 15 zł (7,50 zł ulgowy). Dobowy ważny również w podmiejskiej strefie, 26 zł (ulgowy 13 zł).

Nowością są bilety weekendowe, ważny w obu strefach za 28 zł oraz 40 zł dla grup do 5 osób.

 

Zmienili kolor biletów

Na biletach kartonikowych, zamiast logo Zarządu Transportu Miejskiego pojawiła się syrenka. Zmienił się również kolor. Bilet 75- i 90-minutowy jest zielony, a 20-minutowy czerwony. Oprócz informacji o tym, w których strefach bilet jest ważny, na kartoniku jest również białe kółko z czasem jego ważności.

Nowe bilety weekendowe są fioletowe - indywidualne (normalny i ulgowy) są jasnofioletowe, zaś weekendowy grupowy – ciemnofioletowy. Kolory dobowych nie zmienił się. W dalszym ciągu są błękitne.

 

DYREKTOR ZTM MÓW,I JAK WYROBIĆ KARTĘ WARSZAWIAKA:

bf//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jarek38

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.01.2014 10:55 ~jarek38

  Przedstawiona tabela z cenami biletów okresowych wprowadza ludzi w błąd - karta warszawiaka nie uprawnia do zniżek do biletu ulgowego (ta ulga jest tylko dla karty młodego warszawiaka). Śmieszne, bo np. mi ulga nie przysługuje, bo korzystam już z 50% zniżki... ale student który nie płaci podatków dodatkową zniżkę dostaje :)
  Od 14 lat płaciłem podatki w Warszawie, ale teraz chyba jednak zacznę płacić je w swoim miejscu zameldowania, jeśli miasto w którym je płacę tak mnie dyskryminuje.

 • rom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.01.2014 21:01 ~rom

  To wyprowadź się z warszawiki do innej miejscowości. Będzie taniej

 • HT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.01.2014 11:28 ~HT

  Nie martwcie się o Słoiki oni sobie świetnie poradzą - wynajmą pokój/mieszkanie 5-20 minut drogi piechotą/rowerem od pracy a opłaty za komunikację i tak uderzą w Warszawiaków dojeżdżających do pracy przez pół miasta ;D

  Dzięki Warszawiacy, że dotujecie lodowisko bezpłatne na Rynku Starego Miasta, aby Słoiki mogły sobie pojeździć.

 • no masakra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 21:02 ~no masakra

  a gdzie do diaska podział się bilet 3 dniowy? jak ktoś przyjeżdza 2 x w miesiącu od środy do piątku wyda 90 zł na bilety?

 • Kuba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 14:07 ~Kuba

  Komunikacja miejska tylko dla bogaczy? 4,40 za bilet? za tyle to ja dwa chleby mogę kupić. Nie każdy zarabia 3 4 tysiące bo tyle trzeba chyba zarabiać żeby pozwolić sobie na korzystanie z komunikacji miejskiej. Na co idą pieniądze z biletów? Czy ludzie odpowiedzialni za takie ceny biletów pomyśleli chodź przez chwilę że nie każdego stać na taki luksus jakim stała się komunikacja miejska?

 • pablosox123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 13:52 ~pablosox123

  zapłace :D ?

 • Cath

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 11:58 ~Cath

  Porazka...

 • Nożownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.01.2014 09:27 ~Nożownik

  Nie ma czegoś takiego jak bilet ulgowy na KW. ulga podchodzi TYLKO pod KMW!
  Jeżeli masz KW i jesteś studentem - płacisz za bilet tyle samo co osoba nierozliczająca się w Warszawie!

 • krecik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 22:46 ~krecik

  Witam,i kto tu zachęca jazdą komunikacjią miejsk.Przykład,jadąc z Sulejówka miłosne j do Srudmieści kupowałem bilet 40 min za 4,80zł I i II dwu strefowy,a teraz mam zapłacić za 90 min 7,00zł.Jadąc tylko SKM 31mintu,to w poważaniu z taką zachętą,wole jechać autem.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.01.2014 16:47 ~jar

  KODO~KODO

  "...nie zapłacę, bo od pierwszej z tych chamskich podwyżek jeżdżę na rowerze. Zyskuję finansowo, czasowo i zdrowotnie. Nie stoję w korkach, nie sterczę na przystankach, nie wsiadam do zaparowanej puszki, kierowca nie zamyka mi drzwi przed nosem i nie zasmradza papierosem, oszczędzam kilkaset złotych rocznie, nie choruję. ..."

  Ja też jeżdżę na rowerze i stoję w korkach w myśl zasady: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie. Nie mogę od kogoś wymagać więcej niż od siebie. Jeżdżę zawsze zgodnie z przepisami.

  Wracając do biletów to zawsze były tylko bilety czasowe. Bilet tzw. normalny uprawniał do jazdy jedynie przez 120 minut. Reasumując, bilet normalny został skrócony ze 120 do 75 minut, ale chyba też zyskał na możliwości przesiadek.

  Podjęte działanie ma sens, bo trudno jest jechać 120 minut jednym środkiem komunikacji bez przesiadki np. z Wawra na Bemowo lub Tarchomina na Ursynów.

  Nie pracuję w budżetówce, nie jestem z PO, nie jestem majętny. Nie narzekam.

  to ty nie jesteś Polak?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »