Informacje

09.11.2017 12:44 wyniki z października

Nowy rekord straży miejskiej w usuwaniu wraków

SERWISY:

Tych 300 walczyło dzielnie o swój byt. Ale nie pod Termopilami, tylko na ulicach Warszawy. Spalony smart, zdewastowany volkswagen, powypadkowy opel. Straż miejska usunęła w październiku niemal 300 aut, które szpeciły, straszyły i zajmowały miejsca postojowe. To rekord.

Pokryty graffiti volkswagen z Podskarbińskiej, spalony smart z Kuflewskiej, powypadkowy opel z Matuszewskiej, BMW porzucone na Lotaryńskiej, niekompletny i skorodowany mercedes z Abramowskiego to tylko kilka ze zdewastowanych samochodów, które przestaną szpecić ulice i zagrażać mieszkańcom oraz środowisku - przekazała straż miejska.

Pojazdy stały otwarte i bez tablic rejestracyjnych. W październiku z ulic zniknęło niemal 300 aut. To, jak informuje straż, o 33 procent więcej w porównaniu do września i aż o 78 procent więcej w porównaniu do stycznia tego roku.

Obserwacja ulic i zgłoszenia

O wrakach na ulicach funkcjonariusze dowiadują się z różnych źródeł. - Działania strażników realizowane są po pierwsze na podstawie własnych obserwacji - tłumaczy Elżbieta Olak, kierowniczka referatu do spraw pojazdów straży miejskiej. - Funkcjonariusze podczas codziennego patrolowania stolicy typują miejsca, w których znajdują się porzucone pojazdy. Po drugie, w oparciu o zgłoszenia mieszkańców, którzy wskazują miejsca, gdzie znajdują się wraki. W październiku było sporo takich zgłoszeń. Aktywność warszawiaków wynika między innymi z rosnącej świadomości - tłumaczyła Olak.

Prawie 2,5 tysiąca wraków w 2017

Jak przekazuje straż miejska, czynności podjęte przez funkcjonariuszy od początku 2017 roku doprowadziły do usunięcia z ulic stolicy już niemal 2300 wraków: spalonych, zdekompletowanych, porośniętych roślinnością, wrośniętych w ziemię, skorodowanych. I dodaje, że po interwencjach strażników ponad 1000 z nich usunęli sami właściciele.


 

mp/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • bródno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.11.2017 11:55 ~bródno

  Co Wy wiecie o wrakach :D Na Chodeckiej za ulicą przed komisariatem - na parkingu stoją obok siebie 4 wraki, gdzie 3 służą za magazyn a 4 za zadaszenie stoiska, które prwoadzi jakiś złodziej z kwiatami i innymi rzeczami, a pod ladą sprzedaje spirytus i szlugi. To jest wyczyn. Robi to od około roku.

 • myśleć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2017 14:07 ~myśleć

  Żeby tak nie w 100% wprost. Żeby SM działała musi mieć podstawę prawną i spełnione pewne warunki. Poczytać jakie to są warunki i pomóc SM, żeby wrak je spełniał (niestety SM za Was tego nie zrobi, ale Wy możecie pomóc losowi). Zapewniam, że działa.

 • WrakiNieDlaKazdego

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.11.2017 10:54 ~WrakiNieDlaKazdego

  U mnie pod blokiem jakiś kretyn postawił sobie auto, które służy mu za magazyn - są tam zabawki po dzieciach, stare kartony, stare ciuchy, naczynia, garnki i inne duperele, które zalegały w domowych szafach. Stoi tak już od roku i nawet o 1cm nikt go nie przeparkował. Obecnie ma pourywane lusterka, chyba jedną oponę przebitą ale właściciel "korzysta jak z szafy". Straż Miejska odmawia interwencji, Policja kieruje sprawy do Straży i tak wszystko zatacza koło. Spółdzielnia też ma to gdzieś, a auto zabrało 1,5 miejsca parkingowego pod blokiem na prężnie rozwijającej się ulicy na Bemowie.

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 23:45 ~fonderal

  wiktor~wiktor

  [...] W tym mieście jest tyle roboty, a chętnych do pracy w Policji czy Straży Miejskiej, którzy spełnialiby minimalne kryteria jak na lekarstwo.

  1. Policja do parkowania i wraków zasadniczo nie przyjeżdża.
  2. Straż Miejska wypracowała sobie takie poważanie wśród mieszkańców, że nikt, kto ma choćby odrobinę szacunku dla własnej osoby nie pójdzie tam do pracy.

 • K8u3c3

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 22:34 ~K8u3c3

  Szkoda że niema Straży w Markach koło Warszawy. Tu są samo żądny. Oj brak. A Gmina ma to głęboko w nosie.

 • miejscowy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 17:09 ~miejscowy

  A na Łukowskiej pod 16 nadal stoi Toyota i Opel, jeden obok drugiego, a zbędna formacja ich nie widzi pomimo zgłoszeń. Tak że no...

 • Elektryczny Pastuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 17:02 ~Elektryczn…

  Straz Miejska nic nie robi hejt, sciagaja wraki i sprzataja Warszawe z cebulakow na blachach LRY LZA LLU tez nie dobrze :-) Okrobne spoleczenstwo wiecznie szukajace podstepu niezadowolone, to wasze pojazdy robaki z POLSKI B przyjezdzajace z ojcowizny wypelnione po brzegi, wasze SEJCZENTA, LANOSY i TICO wypchane wekami i worami ziemniakow blokuja to miasto. Brawo mundurowi, doceniam prace

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 16:51 ~Piękny Roman


  realista~realista

  A ile w tym czasie usunęli źle zaparkowanych pojazdów typu SUV parkujących po chamsku pod wiatami przystankowymi, na skrzyżowaniach, na pasach, na zakreskowanych strefach wyłączonych z ruchu i innych takich miejscach zagrażających bezpieczeństwu drogowemu?
  wiktor~wiktor


  Spokojnie na wszystkich przyjdzie pora. Ważne, że dzieje się postęp. W tym mieście jest tyle roboty, a chętnych do pracy w Policji czy Straży Miejskiej, którzy spełnialiby minimalne kryteria jak na lekarstwo.

  To nagle podnieśli wymagania do SM? Bo spotykałem tam takich "siłom oderwanych od pługa", że strach.
  Ta formacja miała szansę jak powstawała i wielu ludzi w nią wierzyło, niestety przerobili ją w maszynkę do produkcji kasy, więc wątpię aby szybko byli w stanie odbudować swoją opinię wśród ludzi.

 • Majkel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 16:41 ~Majkel

  W sumie ciekawa sprawa. Jak pamiętam 15-20 lat temu to jak stał taki totalny wrak to namierzali go mili panowie złomiarze którzy w ciągu kilku dni (a raczej nocy) demontowali na części cały taki samochód. Teraz chyba za dużo kamer bo inaczej tego wytłumaczyć się nie da.

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.11.2017 15:56 ~ech

  Chwała im za to, niech nie ustają w swoich wysiłkach. Problem tylko w tym, ze w stolicy jest kilkaset osiedli (różnej wielkości). Na każdym stoi od kilku do kilkunastu złomowozów, co daje w sumie zastraszającą ilość samochodów porzuconych. To jest praca nieustanna ale niezbędna. Sprzątać i jeszcze raz sprzątać. Brawo Straż Miejska!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »