Informacje

27.03.2012 21:56 PO OTWARCIU MOSTU

Nowy most zablokował
tramwaje w zajezdni

SERWISY:

Jeśli w poniedziałek rano jechaliście tramwajem linii 17 ściśnięci jak sardynki lub zastanawialiście się, czemu składy już o 7 rano mają 30 minut spóźnienia i jadą stadami - oto odpowiedź "z pierwszej ręki".

Dla pasażerów czekających na 17-tkę poniedziałkowy poranek nie był lekki. Składy jadące w kierunku Mokotowa miały opóźnienia i jechały stadami. Opisał nam to... nie, tym razem nie wściekły pasażer, lecz motorniczy.

Okazuje się, że wszystkiemu winny może być nowy most przez Wisłę. A raczej uruchomiona właśnie sygnalizacja świetlna przy wjeździe do zajezdni tramwajowej Żoliborz (znajdującej się - dla niepoznaki - na dalekich Bielanach).

"Priorytet po warszawsku"

Od naszego czytelnika, motorniczego dostaliśmy film, który właściwie nie wymaga komentarza - wyjaśnia wszystko choć, by poznać sekret trzeba obejrzeć całe 15-minutowe nagranie. Dla tych, którzy mają już na dziś dość czekania, wyjaśnienie autora filmu:

- Zapewne wiele osób dziś o poranku zadawało sobie pytanie: Gdzie jest tramwaj? Niestety większość wozów utknęła w zajezdni Żoliborz z powodu nowej sygnalizacji. Opóźnienia były znaczne, ja sam na linii 17 miałem po 30 minut na minusie, ciągnąłem za sobą inne siedemnastki a ludzi na przystankach było bardzo dużo. Chyba za dużo narzekam, światła są, "priorytet" też, pieniądze ktoś za to dostał więc chyba nie ma się czym przejmować  a to, że ktoś czekał 30 minut na tramwaj a później jechał do pracy ściśnięty jak sardynka w puszce to jest sprawa drugorzędna. Z nudów, czekając 15 minut aż w końcu nasze nowe inteligentne światła zechcą mnie wypuścić w miasto popełniłem taki oto filmik - pisze do nas motorniczy.

W nagraniu akcji jest niewiele. Raz na kilka minut tramwaj naszego czytelnika posuwa się kawałek do przodu. W oddali majaczy brama prowadząca z zajezdni na tory przy nowo otwartej Trasie Mostu Północnego. I właśnie brama, a raczej stojące tuż za nią światła okazują się wąskim gardłem. Tak wąskim, że gdy tramwaj naszego czytelnika dojeżdża do bramy, ma już ponad 10 minut opóźnienia, a na "zielone" czeka kilka kolejnych minut.

Co jeszcze bardziej irytujące, w poprzek nie ma prawie żadnego ruchu. Przed godziną 7 ulicą Zgrupowania AK "Kampinos" przejeżdżają tylko pojedyncze samochody. I tramwaje, które powinny jechać za składem motorniczego, który przysłał nam film.

Rzecznik Tramwajów Warszawskich Michał Powałka obiecał, że w środę sprawdzi, czy sytuacja uległa poprawie. Jak donoszą nasi czytelnicy, we wtorek sygnalizacja została wyłączona.

roody//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »