Informacje

04.08.2014 07:25 Zmiany w organizacji ruchu

Nowy asfalt na rondzie ONZ.
"Ruch odbywa się normalnie"

SERWISY:

U zbiegu ulic Jana Pawła II, Prostej i Świętokrzyskiej kończy się budowa metra, a na powierzchni drogowcy odtwarzają rondo ONZ. W weekend wymieniali nawierzchnię na jezdni w kierunku Al. Jerozolimskich.

- Nawierzchnia jest nowa, a ruch odbywa się normalnie - relacjonuje w poniedziałek rano Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Drogowcy wymieniali w weekend nawierzchnię zachodniej jezdni al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Twardą a ul. Sienną. Ruch w obu kierunkach został przełożony na jezdnię wschodnią, na której były 2 pasy w kierunku al. Solidarności i jeden w stronę Dworca Centralnego.

Prace wykonywane były w ramach odbudowy ronda po budowie centralnego odcinka II linii metra.


Zamknięta Żelazna

Weekend drogowcy zajęli również ul. Żelazną na odcinku od ul. Siennej do ul. Pereca. Objazdy poprawdzono ulicami: Łucka – Wronia – Pańska – Miedziana – Sienna; Srebrna – Towarowa – al. Solidarności; al. Solidarności – al. Jana Pawła II – Al. Jerozolimskie, a swoją trasę zmienią autobusy linii 157.

Zmiany na Słodowcu

Nowa nawierzchnia układana była także na rondzie na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Sacharowa. Rondo zostało na ten czas zamknięte, możliwy jest tylko skręt w prawo z ul. Żeromskiego w ul. Sacharowa dla  jadących w kierunku al. Reymonta.

Objazdy będą wytyczone ulicami: Sacharowa – Kasprowicza – Podczaszyńskiego – Żeromskiego - Perzyńskiego – Broniewskiego – Duracza.

Także tutaj swoje trasy zmieniły autobusy - 110, 112, 116, 156, N02, N44. Natomiast w Wawrze ZDM kończył rozpoczęte w ubiegły weekend frezowanie al. Dzieci Polskich na odcinku od ul. Bielszowickiej do ul. Przedwiośnie. Na południowej stronie jezdni utrzymany będzie ruch po jednym pasie w każdym kierunku. Cały czas możliwy będzie dojazd do Centrum Zdrowia Dziecka.

Prace do środy

Na skrzyżowaniu ulic Surowieckiego i Romera na Ursynowie prace przy budowie ronda potrwają do środy. Objazdy zostaną wyznaczone przez ulice: Bartoka – al. Komisji Edukacji Narodowej – Herbsta – rtm. W. Pileckiego – Puławska. Trasy zmienią autobusy linii: 135, 179, 195 i N34.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.08.2014 00:26 ~xyz

  tylko ten stary asfalt był bardziej gladki od nowego szkoda kasy na takie remonty

 • Jasiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2014 14:56 ~Jasiek

  Oczywiście że nie przypadek, będzie z pewnością przecinanie wstęgi i wielki sukces HGW. To tak irytujące, że zagłosuję na Guziała, bo choć jest odrobinę szalony, to w pozytywnym tego słowa znaczeniu, ma pomysł na miasto i wizję jego rozwoju do 2044 roku, a u pani Hani pomysłów wszelakich brak.

 • Dorota

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2014 10:38 ~Dorota

  Metro oddane tak bardzo przed wyborami. Przypadek? Nie sądzę.

 • waldek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.08.2014 09:25 ~waldek

  Niestety ruch może i odbywa się normalnie za to przez zwężenie do jednego pasa wiaduktu nad dw. Centralnym korek w al. JP II ok godz. 7.30 zaczynał się przed al. Solidarności.

 • as28

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.08.2014 00:30 ~as28

  układarki do asfaltu użyją na wierzchnią warstwę ścierną. Na rondzie onz będzie ładnie wyglądało a na pradze tam gdzie stał pomnik czterech śpiących położyli tory tramwajowe a między nimi asfat, jakie było moje zdziwienie gdy po tygodniu asfat częściowo zniknął ustępując miejsca ziemi.Lecz i tak najlepsza fuszerka znajduje się na przejściach dla pieszych między katedrą prawosławną a budynkiem PKP w postaci połamanych i źle położonych płyt chodnikowych (chodzą pod naporem ciężaru stopy,puste przestrzenie między płytami-zabrakło piachu?) z któtych odpryskuje beton.

 • okok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2014 21:03 ~okok

  Brawo dal drogowców. Włączenie do ruchu Prostej i Ronda ONZ jest bardzo potrzebne. Trzymamy kciuki za postęp prac.

 • agentj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2014 20:38 ~agentj

  Zdarza się. Dobrze, że robią. Jak w Suwonie (koło Seulu) kończyli budowę przedłużenia linii metra to zasuwali przez kilka tygodni od rana do nocy, nieważne czy ciepło czy mróz. Co prawda było "zwężenie" do 2 pasów w każdą stronę ;)

  Joli Bord od pokoleńJoli Bord od pokoleń

  Trzymam kciuki, ale serdecznie też współczuję pracy przy gorącym asfalcie w takim słońcu i upale. To rzeczywiście koszmarne warunki pracy.

 • Oni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2014 18:20 ~Oni

  Znowu jacyś tajemniczy " Oni " kładą asfalt. Pozbądźcie się wreszcie tej maniery.

 • Paweł2014

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2014 17:00 ~Paweł2014

  Widzę, że znowu wygrała najtańsza firma i zamiast układarek asfaltu jest ładowarka i grabie... Znowu będzie niesłychanie równy asfalt, jak u ruskich...

 • Joli Bord od pokoleń

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.08.2014 15:47 Joli Bord…

  Trzymam kciuki, ale serdecznie też współczuję pracy przy gorącym asfalcie w takim słońcu i upale. To rzeczywiście koszmarne warunki pracy.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »