Informacje

29.03.2013 06:45 decyzje po konsultacjach

Nowości na placu Grzybowskim.
Deskorolkarze na Zielnej

SERWISY:

Mogła być długa listą zakazów, ale mieszkańcy powiedzieli "nie". Na placu Grzybowskim życie będzie toczyło się bez regulaminu. Ma być za to więcej miejsc parkingowych i koszy na śmieci, a deskorolkarze mogą liczyć na tor przy ul. Zielnej.

- Nie będziemy wprowadzać regulaminu, bo większość mieszkańców stwierdziła, że nie jest to rozwiązanie, które pomoże uporządkować sytuację na placu Grzybowskim - mówi tvnwarszawa.pl Urszula Majewska, rzeczniczka Śródmieścia.

Więcej miejsc parkingowych

To wniosek z konsultacji społecznych, które przez kilka ostatnich tygodni toczyły się w dzielnicy. Wprowadzenie regulaminu z zakazami i pozwoleniami w miejscu, które nie raz było dewastowane proponowali właśnie urzędnicy w odpowiedzi na skargi. Takie rozwiązanie się nie spodobało, ale pomysłów na regulację i zmiany na placu nie brakowało. Niektóre zostaną wprowadzone w życie.

- Mieszkańcy pytali o dodatkowe miejsca parkingowe. Zostaną przywrócone na ul. Próżnej po stronie wyremontowanej kamienicy. Skonsultujemy też z projektantami placu Grzybowskiego pomysł, by przesunąć donice, które znajdują się w jego wschodniej części, by było więcej miejsc parkingowych - zaznacza Majewska.

Ożywią Zielną?

Niewykluczone, że znajdzie się miejsce do pozostawiania samochodów przy budynku znajdującym się pod adresem plac Grzybowski 10. Urzędnicy planują też wprowadzenie zakazu wjazdu autokarów na plac, by uniknąć ewentualnych dewastacji.

Chcą zająć się także deskorolkarzami. - Chcielibyśmy wypracować społeczne porozumienie pomiędzy mieszkańcami i tym środowiskiem. Chodzi o to, żeby wprowadzić na próbę możliwość jazdy po części placu. A później ocenić, czy to rozwiązanie się sprawdza – wyjaśnia Majewska.

Ale zaraz dodaje, że młodzi sportowcy mogliby się realizować też nieopodal – na terenie przy ul. Zielnej, gdzie do niedawna stały pawilony.

W ostatnich latach powstał nawet projekt budowy w tym miejscu Skweru Sportów Miejskich, ale na razie nie udało się go zbudować.

Więcej ławek przy oczku?

- Nie możemy zapewnić tu prawdziwego skateparku, ale za to proponujemy rozwiązanie niskokosztowe z podstawowymi urządzeniami do jazdy. Powstałoby po porozumieniu ze środowiskiem deskorolkarzy. Jest szansa na jego realizację jeszcze w tym roku - dodaje urzędniczka.

Zarządca zapewnia, że przy placu dostawi więcej koszy na śmieci, niewykluczone, że przy oczku wodnym powstaną też dodatkowe ławki.

SKWER SPORTÓW MIEJSKICH WYSTARTOWAŁ NA RAZIE W EMILII:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • vonHGW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2013 15:30 ~vonHGW

  Regulaminy bądź ich brak nic nie pomoże.
  Jak był chlew na PG tak i jest dalej.
  Kosze /śmiesznie małe/ zniknęły.
  Auta pobliskiej budowy metra i cosmo ustawicznie zajmują miejsca postojowe i staja w miejscach niedozwolonych.
  Jakiś mądrala na Bagnie postawił zakaz postoju.
  W niedziółkę samochody parkują pod schodami kościoła.
  Tam by się przydał patrol chodzący tylko dookoła placu.
  Gwarancja wystawienia mandaciku przy każdym kółku dookoła gwarantowana.

 • JaK

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2013 13:13 ~JaK

  SUPER !!!!, brawa dla podjętych decyzji.
  Pozostaje tylko pytanie kiedy te planowane decyzje wejdą w życie ?
  Oczekiwania są ogromne, oby jak najszybciej.

 • aaaaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2013 10:25 ~aaaaa

  ..dodatkowe miejsca parkingowe?! Skandal! gdzie jest wyborcza i rowery????

 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.03.2013 07:54 ~nick

  Super, super, super! Mieszkańcy chcą i mogą. Nie będzie regulaminów. Ci, którym w głowie regulaminy niech pomyślą o nazwyklejszej gospodarności. Lokal po dawnej Menorze stał pusty parę lat. Był konkurs. Konkurs wypadł nie po myśli wielbicieli regulaminów. Podobno "mieli coś za uszami" i dlatego nie wynajęli lokalu zwycięzcy. Nie wynajeli, bo mogli. Mogli, bo w Warszawie mamy uznaniowe i korupcjogenne prawo miejscowe. Lokal nadal stoi pusty. To niegospodarność. W sprawie niegospodarności są już ustawy, uchwały, zarządzenia i co? I nic. Pusty lokal przez lata nie przynosi miastu ( czytaj: mieszkańcom) żadnych dochodów. Za to generuje straty. Tym się prosimy zająć a nie regulaminami dla miejskich skwerków. Mam w moim mieście prawo siedzieć na ławce. Od 6 miesiąca życia robię to bardzo regulaminowo. Jest w tej sprawie wpis lekarza w mojej książeczce zdrowia dziecka.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »