Informacje

15.10.2015 15:50 POŁĄCZENIE BEMOWA Z URSUSEM i WŁOCHAMI

Nowolazurowa już otwarta

SERWISY:


Przed godziną 13.00 otwarty został odcinek ulicy Nowolazurowej pomiędzy Chrościckiego a Połczyńską. Już w środę władze miasta zapowiedziały jego udostępnienie kierowcom. W czwartek rano drogowcy otrzymali ostatnie pozwolenie na użytkowanie.

- Dokładnie przed 13.00 na jezdnię wjechali pierwsi kierowcy - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Teraz wiaduktem nad torami PKP mogą dostać się do ul. Połczyńskiej - dodaje.

Informację o planowanym otwarciu przekazał w środę Jacek Wojciechowicz, wiceprezydent miasta, pomimo że dopiero w czwartek drogowcy otrzymali pozwolenie od Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.

"Jutro (czwartek - red.) otwieramy kolejny fragment Nowolazurowej do ul. Połczyńskiej. Kolejna zrealizowana inwestycja" - napisał w środę w nocy na Twitterze.

 

Czekali na pozwolenia

Na początku września pisaliśmy, że Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych wystąpił z wnioskami o pozwolenia. Wydały je dwie instytucje: Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (odpowiada za fragment Połczyńskiej i część wiaduktu) i Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego (odpowiada za wiadukt - część nad torami PKP).

O tym, że kolejny fragment Nowolazurowej wciąż czeka na otwarcie, pisaliśmy na początku października.

W czwartek rano oba pozwolenia trafiły w ręce drogowców.

Wiadukt z rondem

Nowy odcinek Nowolazurowej ma długość ok. 950 m, z czego ok. 550 m to wiadukt nad torami stacji PKP.

Ulica ma dwie jezdnie o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, są obustronne chodniki i drogi rowerowe. Przebudowana została również ul. Połczyńska na długości ok. 600 m – na skrzyżowaniu z Nowolazurową powstało rondo.

"Ten odcinek nowej ulicy łączy się z oddaną do ruchu w 2013 r. al. 4 Czerwca 1989 r. (tak oficjalnie będzie się nazywać Nowolazurowa - red.) o długości ok. 2600 m od Alej Jerozolimskich do ul. ks. J. Chrościckiego, która krzyżuje się z ul. Ryżową i Traktorzystów oraz w dwóch miejscach - po wiadukcie i w tunelu przecina dwie linie kolejowe a także poprzez Węzeł Salomea i Opacz komunikuje się z Południową Obwodnicą Warszawy i drogami S7 i S8" - przypomina urząd miasta.

Na razie nie pojadą nią jednak autobusy. - W tej chwili nie planujemy puszczenie otwartym odcinkiem ulicy Nowolazurowej autobusów. Wynika to między innymi z braku taboru. Być może taka linia zostanie uruchomiona w przyszłym roku - mówi tvnwarszawa.pl Magdalena Potocka z biura prasowego Zarządu Transportu Miejskiego.

Wykonawcą ulicy była firma Skanska, a jej koszt to ok. 78,7 mln zł.

Budują fragmentami

W tym roku gotowy ma być także odcinek od ul. Połczyńskiej do Lazurowej. W lipcu została podpisana umowa, w której wyłoniony wykonawca - firma Strabag, zobowiązał się do wybudowania do końca 2015 roku tego 400-metrowego fragmentu.

Ulica, tak jak poprzednie jej odcinki, będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu każdy, chodniki i ścieżki rowerowe. Prace pochłoną 8,6 mln złotych.

Docelowo poszerzona ulica ma połączyć się z trasą S8.

Połączenie Ursusa z Bemowem

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek Nowolazurowej (obecnie al. 4 czerwca 1989 roku) od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 metrów.

Otwarcie odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców podróżujących między Ursusem a Bemowem. Obecnie do ich dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od grudnia 2013 roku.

su/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • WŁOCHY

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 17:18 ~WŁOCHY

  WITAM A GDZIE SĄ ŚWIATŁA OD STRONY WŁOCH GRANDA ZARAZ BĘDĄ WYOADKI I CO WTEDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Akarm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 14:46 ~Akarm


  sello~sello

  Rządy PiS w Warszawie były dawno, ale pamiętam [...] wiadukty nad rondem Starzyńskiego
  ZgrzytekZgrzytek  Ja też to pamiętam. Kilka miesięcy po zrobieniu ulicy Starzyńskiego, ulica Starzyńskiego została rozebrana i wybudowana od nowa na odcinku między rondem Starzyńskiego a Namysłowską. Albowiem Kaczory z Marcinkiewiczem były pewne, że za takie marnowanie naszych pieniędzy nic im nie grozi.

 • Ursusiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 13:20 ~Ursusiak

  No to teraz Ursus zapcha sie calkowicie. Raz, ze wpuscili samochody z gierkowki i z siodemki na Al. Jerozolimskie, to dodatkowo dostaniemy w spadku tranzyt Bemowo-Mokotow. Pozostaje wrocic do drog alternatywnych (nie pisze z przekory o jakie skroty chodzi).

 • Ania

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 10:24 ~Ania

  Dziś rano już pierwsza stłuczka na skrzyżowaniu z Chrościckiego. Kiedy zostanie uruchomiona tam sygnalizacja świetlna?

 • Rychu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 10:13 ~Rychu

  A kiedy światła uruchomią? Już pierwszy dzwon dziś był przez jazdę na pamięć.

 • kierowca

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 10:13 ~kierowca

  Proponuję wyregulować światła, bo na połczyńskiej korki dzieki temu "nowemu ułatwieniu" dla kierowców.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 09:54 ~Tomek

  Ciekawe kiedy pierwszy dzwon na Połczyńskiej. Tam teraz na rondzie pierwszeństwo... :-)

 • James

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.10.2015 07:38 ~James

  Panie viceprezydencie, tylko 3 lata za późno...

 • towgier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2015 21:24 ~towgier

  jakos tam pusto doscy bylo nie widac jakis tłumów ogromnych wiec moze nie bedzie tak zle jednak jak tu wieszczycie a sprzedawali wszyscy tzn prywatyzowali do tego konkurencja wolny rynek i silniejsi sa gora tak to juz jest

 • Zgrzytek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.10.2015 20:25 Zgrzytek

  sello~sello


  PO rządzi w Warszawie od 2006 roku. W tym PO-wskim hejcie mylicie nawet podstawowe fakty. Przypomnę również że PO w postacie wspaniałej HGW rządzi trzecią kadencję. Za czasów PiS nie było dotacji z UE. Rządy PiS w Warszawie były dawno, ale pamiętam dokończenie Trasy Siekierkowskiej, poszerzenie Wału Miedzeszyńskiego, wiadukty nad rondem Starzyńskiego, Krakowskie Przedmieście, oddanie metra od Pl. Politechniki do Żoliborza. Poproszę zatem o wykaz dokonań HGW z pierwszych 5 lat rządów. Mimo dotacji UE nie wygląda to chyba lepiej...?  Dlaczego żądasz pierwszych lat? Za nim się coś zbuduje, to mija czasem wiele lat. Skoro w pierwszych latach HGW nic nie było, to znaczy, że poprzednicy nic nie robili.
  Poprzednicy nie mieli dotacji, ale za to dosłownie dziesięć razy niższe ceny. Pamiętam jak się dziwiłem, dlaczego nic nie robią, dlaczego marnują chwilę kiedy wszystko jest tanie. Dziś dostajemy dotacje, a mimo to jest znacznie drożej niż wtedy, oczywiście ty tego nie widzisz.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »