Informacje

15.01.2014 13:10 wybudują ponad 500 metrów wiaduktu nad torami PKP

Nowolazurowa do Połczyńskiej.
Umowa już w czwartek

SERWISY:

Dobra informacja dla kierowców. Kolejne połączenie Ursusa z Bemowem, może powstać już za niecałe dwa lata. Drogowcy prawdopodobnie podpiszą w czwartek umowę na kolejny odcinek ul. Nowolazurowej.

Chodzi o 950 metrowy odcinek od ul. Chrościckiego do ul. Połczyńskiej. - Umowa najprawdopodobniej zostanie podpisana w czwartek - potwierdza Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Wiadukt i rondo

W ramach prac wybudowany zostanie wiaduktu nad torami PKP. - Przeprawa będzie miała 550 metrów długości - informuje rzeczniczka. – Przebudowana zostanie również ul. Połczyńska na odcinku 600 metrów, a na skrzyżowaniu z ul. Nowolazurową powstanie rondo - dodaje.

Na wiadukcie do dyspozycji kierowców będą dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu. - Wybudowane zostaną także ścieżki rowerowe i chodniki- dodaje rzeczniczka.

21 miesięcy prac

Jeżeli w czwartek dojdzie do podpisania umowy, firma Skanska SA, która oficjalnie zostanie wykonawcą prac, będzie mogła od razu rozpocząć budowę. Termin jej zakończenia planowany jest na czwarty kwartał 2015 roku (21 miesięcy od podpisania umowy).

Początkowo prace miały ruszyć jeszcze w 2013 roku, jednak, jak tłumaczy rzeczniczka, na opóźnienia w podpisaniu umowy, wpłynęły kontrole przetargu na kolejny odcinek Nowolazurowej. - Kontrole przeprowadził Urząd Zamówień Publicznych - wyjaśnia Gajewska.

Koszt inwestycji wyniesie 78, 7 mln złotych.

To nie koniec

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej nie oznacza jednak, że to koniec prac przy budowie Nowolazurowej. Docelowo ma połączyć się z ul. Lazurową, a ta zostanie poszerzona do węzła z trasą S8.

Na razie nie wiadomo jednak, kiedy drogowcy ogłoszą przetarg. - Następny odcinek Nowolazurowej będzie wykonany w oddzielnym etapie, na który nie mamy na razie zarezerwowanych pieniędzy w wieloletniej prognozie finansowej miasta - tłumaczy rzeczniczka ZMID.

Obecnie do dyspozycji kierowców jest odcinek ulicy od Al. Jerozolimskich (węzeł Salomea) do ul. Chrościckiego. W sumie 2600 merów.

Dogodne połączenie

Budowa odcinka do ul. Połczyńskiej to bardzo dobra informacja dla kierowców. Ursus z Bemowem zyskają kolejne połączenie. Obecnie do dyspozycji jest mocno uczęszczana ulica Dźwigowa oraz wybudowany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wiadukt w ciągu ul. Gierdziejewskiego. Kierowcy mogą z niego korzystać od 23 grudnia 2013 roku.

Zobacz plany ZMID na 2014 rok

su

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »