Informacje

29.09.2017 22:40 ruszyła nowa atrakcja

Nowe życie starej Gwardii

SERWISY:

Przez ostatnie miesiące zamknięta na cztery spusty, w piątek znów otworzyła drzwi dla klientów. Hala Gwardii w nowym gastronomiczno-handlowo-kulturalnym wydaniu rozpoczęła działalność.

- Cieszymy się, że możemy oddać z powrotem w ręce mieszkańców Halę Gwardii, handlowe serce stolicy. To miejsce ma swój wyjątkowy klimat. Pod jednym dachem łączy w sobie kilka ról - od targu z lokalną, zdrową żywnością, przez strefę kulinarną, aż po centrum kultury i miejsce integrujące mieszkańców. Mam nadzieję, że warszawiacy po 125 latach od pierwszego otwarcia obiektu, ponownie poczują ducha tego historycznego miejsca – powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

Zakupy i jedzenie

Firma CBR Events, która wygrała konkurs na zarządzanie halą przez najbliższe trzy lata, stworzyła przestrzeń dla pasjonatów dobrego jedzenia. W części targowej dominują produkty, które można kupić bezpośrednio od regionalnych wytwórców. Ich lista została pomyślana tak, aby uzupełniać ofertę straganów znajdujących się na pobliskim bazarze. W ofercie znajdziemy owoce i warzywa, grzyby, sery, wina, wyroby garmażeryjne, ryby, owoce morza, pieczywo, słodycze, lody, miody, przetwory czy oliwy. Straganów jest na razie ok. 70, ale niewykluczone, że pojawiają się kolejne. Miejsca jest na co najmniej 30 kolejnych.

Połowa hali to gastronomia, ponad 20 knajpek, które oferują kuchnię z różnych stron świata. Wśród egzotycznych restauracyjek znalazło się także miejsce na bar mleczny. Pod antresolą swoje miejsce znalazły sklepy specjalistyczne, np. z winem czy piwem rzemieślniczym. Lifting hali odbył się pod okiem architektów z pracowni Bulanda, Mucha.

Boks i kultura

Nowa Gwardia ma być przede wszystkim powrotem do pierwotnej funkcji tego miejsca, ale nawiązuje także do powojennego rozdziału, kiedy rządził tu sport, ze szczególną rolą boksu. O dniach chwały ekipy dowodzonej przez Feliksa "Papę" Stamma przypominają wielkoformatowe zdjęcia pod dachem budynku, ale przede wszystkim małe muzeum ulokowane w jednym z boksów. Prowadzi je Paula Stamm, prawnuczka legendarnego trenera. Stamm zapowiedziała także powstanie pomnika pradziadka na placu Mirowskim. Ma to nastąpić już w przyszłym roku.

Hala ma także ambicje kulturalne stad obecność sklepiku fundacji Bęc Zmiana. Planowane są także wydarzenia muzyczne i teatralne (już w najbliższy poniedziałek "Pożar w Burdelu"). Ruszyła też strefa zabawy – Mała Kwiaciarnia Grafiki, w której rodzice na czas robienia zakupów będą mogli zostawić swoje pociechy pod opieką animatorów.

Gwardia będzie otwarta od piątku do niedzieli.


b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • cosmos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2017 16:40 ~cosmos

  Byłem w piątek po południu. Krótko - ceny kosmiczne!

 • r2d2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.10.2017 13:40 ~r2d2

  "Boks i kultura" to coś jak bicie kulturalnej żony ;-) A tak na serio to sądzę, że to najgłupszy z możliwych pomysłów na to miejsce. Albo sport, albo kultura, albo handel - wszystko łącznie równa się PLAJTA!

 • jsg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2017 12:20 ~jsg

  "Gwardia będzie otwarta od piątku do niedzieli." - a co z resztą tygodnia ?

 • Papa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2017 11:26 ~Papa

  Błagam, przypilnujcie, żeby pomnik " Papy " Stamma nie był taki, jak ten koszmarek przedstawiający Gosiewskiego. A w ogóle, niech partia rządząca trzyma się jak najdalej od sportu, bo przynosi pecha.

 • waws

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2017 07:51 ~waws

  ech~ech

  Cieszę się,że Hala Gwardii w ogóle istnieje ale to co zastałem potwierdza smutną konstatacje: handlu tam tak naprawdę nie będzie a część barowa jak wszędzie.
  Dziwne to wszystko...

  Bo widzisz klient musi się powoli oduczyć z chodzenia do supermarketów czasami z lenistwa czasami z braku czasu.
  To powoli nastąpi, czym będzie miał więcej alternatyw tym lepiej

 • ech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.09.2017 06:23 ~ech

  Cieszę się,że Hala Gwardii w ogóle istnieje ale to co zastałem potwierdza smutną konstatacje: handlu tam tak naprawdę nie będzie a część barowa jak wszędzie.
  Dziwne to wszystko...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »