Informacje

09.03.2013 09:04 zobacz wizualizacje

Nowe zagłębie biurowców w okolicach huty. Plan na 15 lat

SERWISY:

Na Bielanach, w sąsiedztwie metra Młociny, szykuje się ogromna inwestycja. Portal tvnwarszawa.pl dotarł do wizualizacji przedstawiających koncepcję architektów dla tego miejsca.

Centrum handlowe ma powstać na pięciohektarowej działce pomiędzy metrem Młociny a zajezdnią tramwajową Żoliborz, wzdłuż trasy mostu Północnego. Galeria handlowa będzie miała w sumie 67 tys. mkw., znajdą się tam sklepy, restauracje, a także kino – to wszystko na pięciu piętrach. Kierowcy będą mieli do dyspozycji trójpoziomowy parking podziemny.

Dach galerii będzie tworzył otwartą przestrzeń. Pośród zieleni klienci będą mogli spędzić czas na specjalnie przeznaczonym do tego placu.

To właśnie z niego będzie można dojść do czterech budynków biurowych o łącznej powierzchni 22 tys. mkw.

W miejscu planowanego centrum, oprócz licznych drzew, były budynki dawnego technikum oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Częściowo zostały wyburzone.

Szklana spirala i park

Wielkie centrum handlowe z biurowcami to jeden z pięciu etapów ogromnej inwestycji planowanej na terenach wokół Huty ArcelorMittal Warszawa.

Drugi etap przewiduje 85 tys. mkw. biur na ponad trzech hektarach w narożniku ulicy Rokokowej i Nocznickiego.

Trzeci etap to również biura - o powierzchni 30 tys. mkw.

W ramach czwartego i piątego etapu przewidziane są również biura o łącznej powierzchni 68 tys. mkw.

Jeden z budynków będzie miał kilkanaście pięter, a jego bryła będzie pokryta szkłem i tworzyła lekką spiralę.

Ponad 12 hektarów zajmą tereny zielone.

Jak przekonują przedstawiciele inwestora, całość mogłaby być gotowa w ciągu 15 lat.

Miało być też osiedle

Cały kompleks zaprojektowała pracownia Kuryłowicz&Associates. Inwestorem jest spółka Coimpex. Udziały w niej mają cztery inne spółki, między innymi Pirelli Pekao Real Estate. To właśnie Pirelli w 2008 roku od rodziny ówczesnych właścicieli Huty Warszawa, kupiło tereny wokół zakładu.

Pirelli ma też działkę na tyłach huty. Miało tam powstać ogromne osiedle mieszkaniowe. Ostatecznie jednak ten pomysł upadł. Powodem była bliskość hal produkcyjnych huty.

Radni podyskutują o planach

Jak dowiedział się portal tvnwarszawa.pl, Coimpex w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska złożył już raport wpływu inwestycji na środowisko. Ponadto na rozstrzygnięcie czeka też kwestia zmian w studium zagospodarowania miasta. Wniesione poprawki dopuszczają budowę m.in. wspomnianej galerii handlowej.

W poniedziałek plany inwestora poznają radni z komisji architektury dzielnicy Bielany. - Chcemy dowiedzieć się, jak inwestor zaplanował dojazdy i całą komunikację wokół zabudowań - mówi Ilona Soja-Kozłowska, przewodnicząca komisji.

Bartłomiej Frymus/b.frymus@tvn.pl // roody/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Hrabia Lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.08.2013 12:30 ~Hrabia Lolo

  Wszyscy kombinują jak koń pod górę, może zrealizowaliby na Belanach projekt skzyżowania Marymonckej, Żeromskiego i Kasprowicza była nawet kiedyś wystawiona na Potockiej makietka tego kompleksu uwzględniająca nawet metro. Wszyscy by na tym skorzystali , może warto byłoby do tego powrócić i pokazać przynajmniej makietkę współczesnym mieszkańcom. Taki kompleks bardziej by się przydał warszawiakom niż pozbawione sensu Muzeum Sztuki Nowoczesnej mające na celu jedynie zasłonięcie Komunistycznego Pałacu Kultury i do którego jak do stadionu będziemy dokładać z naszy podatków-Paranoja.

 • paja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.06.2013 07:39 ~paja

  Obawiasz się czegoś, z czego zapewne nie korzystasz. A ja lubię bazarki, nie wstydzę się ich i chcę, aby wybór gdzie będę kupował pozostawiono mnie. Idąc na taki bazarek lub do małego zaprzyjaźnionego sklepiku zawsze wdaję się w krótką pogawędkę ze sprzedawcą lub właścicielem. Jest miło, sympatycznie, mam poczucie nawiązania więzi z drugim człowiekiem. Jedna z najlepiej rozwiniętych metropolii świata - Hongkong - potrafi połączyć nowoczesne biurowce i galerie z handlem bazarowo-sklepikowym, nie wspominając o małej gastronomii. Funkcjonuje to kapitalnie.
  Podróże kształcą, polecam.

 • inzynier_wwa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2013 19:35 ~inzynier_wwa

  Niby nie do końca a temacie (bardziej to ad vocem artykułu), ale prawda. Niestety. Powiedziałem to ja, inżynier z wykształcenia, humanista z zamiłowania.

  ~happy nobody

  YES! YES! YES! Molto biurovco! Morgen ganze Welt... Niech rozwijaja skrzydła marketingi, pi-ary, niezależni doradcy finansowi, banki, konsultanci, twórcy prezentacji w pałer-pojncie! Cudownie to wyglada,kiedy wieczorem jadę rowerem na browara i widzę te biedne istotki w szklanej pułapce. Jeszcze sieedzo, jeszcze szlifujo tabelki-ekselki. Ze SAP-a wyciągaja niezbedne dane za uszy i rozważają wzrost sprzedaży w ujęciu poziomym, pionowym i skośnym. Rownocześnie majluja do centali i skrobia pazurkiem po smarkfonach, bo nowe meldunki od merczendajzeruff nadeszli. Taka to poważna praca. A tu jeszcze szef-bóg-gromowładny na brejnstorm wztwa, bo plan sie nie dopina i jak jakis Niemiec, Koreańczyk, Francuz przyjedzie, to zjeba i czołganie po szkle tłuczonym. I jeszcze istotki nie maja swiadomości, że to wszystko to matrix, że jak Sam Główny Srul ( Tuwim:)) się znudzi, to w 2 miesiące cały kurnik zwinie i do Ruminii odpłynie. A istotki zostana z kredytami...

 • Keli

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 01:02 ~Keli

  W końcu logiczna i składna wypowiedz. A po za tym warto aby tereny wokół huty ożyły. Drobne BizenessCenter ma sens w tym miejscu a poza tym przyciągnęło by trochę uwagi Ratusza :)

  Tomek76~Tomek76

  W takiej formie, jak opisano z pewnością "to" nie powstanie, ale zamysł słuszny. W tym miejscu galeria handlowa się obroni bez problemu (Bielany, Tarchomin, Łomianki, Izabelin i inne miejscowości w pobliżu). Podobnie budynki biurowe, które powinny być schludne, ale wybudowane tak, aby czynsz był atrakcyjny, a więc bez "fajerwerków". Łatwiej będzie o najemców. Będą najemcy, będą wpływy do budżetu gminy. Już dziś obserwuje się migrację biur z centr miast na obrzeża do tzw. budynków B+ właśnie ze względu na koszty.
  Infrastruktura wokół sprzyja (Most Północny, Wisłostrada, dwupasmowa Kasprowicza, metro, tramwaje, autobusy i planowana S7 w pobliżu).
  Teren znajduje się w niezbyt zurbanizowanym obecnie miejscu.
  Oby tylko radni nie szukali "dziury w całym" i nie kładli "kłód pod nogi".

 • arch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.05.2013 20:08 ~arch

  Za taką architekturę powinni odbierać uprawnienia. Masakra i to bylejaka. Bez pomysłu, bez wyrazu a wieża powtarza bez wdzięku pomysł Libeskinda zastosowany w żaglu.

 • bmkmrafal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.05.2013 08:43 bmkmrafal

  Bardzo fajnie , ze inwestują W moją dzielnicę, fakt faktem, że większa ilość biurowców to i większy napływ słoi ze wsi, ale niestety, coś kosztem czegoś.

 • Edek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.04.2013 18:16 ~Edek

  "W miejscu planowanego centrum, oprócz licznych drzew, były budynki dawnego technikum oraz Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu. Częściowo zostały wyburzone."
  To Instytut wywalony i chorzy muszą jeździć pod Warszawę do Kajetan.
  Ale co tam, ważne że lemingi będą miały kolejny moloch handlowy do lansu.

 • moja wawa od urodzenia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2013 23:33 ~moja wawa…

  TAK JEST!!!

  prewo~prewo

  Dzielnice ocalałe, o przedwojennej historii, takie jak Wola, Śródmieście, Praga, Mokotów powinny (mimo wielu zniszczeń wojennych i komunistycznych) zachować w jak największym stopniu stary, zabytkowy charakter. Trochę się zachowało w tych dzielnicach i czas najwyższy to uszanować i zadbać. Każda z dzielnic miała swój klimat.

 • prewo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.04.2013 10:37 ~prewo

  Dzielnice ocalałe, o przedwojennej historii, takie jak Wola, Śródmieście, Praga, Mokotów powinny (mimo wielu zniszczeń wojennych i komunistycznych) zachować w jak największym stopniu stary, zabytkowy charakter. Trochę się zachowało w tych dzielnicach i czas najwyższy to uszanować i zadbać. Każda z dzielnic miała swój klimat.

 • Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2013 18:06 ~Piotr

  Cooo,jak to, to nie będą burzyć zabytków, ani przedwojennych kamienic, by postawić biurowce? Co się dzieje, a miało być tak nownocześnie i postępowo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »