Informacje

24.05.2017 09:10 Z budżetu partycypacyjnego

Nowe światła w Rembertowie.
Pomogą dotrzeć do szkoły

SERWISY:

Drogowcy rozpoczęli budowę sygnalizacji świetlnej przy szkole podstawowej nr 217 w Rembertowie. - Spodziewamy się, że nowe światła zaczną działać w ciągu najbliższych kilkunastu dni - zapowiadają.

Placówka znajduje się przy ulicy Paderewskiego 45. O budowie sygnalizacji w tym miejscu zdecydowali sami mieszkańcy w budżecie partycypacyjnym. Na projekt ten głosowało ponad 500 osób.

Jedne światła powstaną na przejściu dla pieszych przez Paderewskiego, za przystankiem autobusowym w kierunku stacji kolejowej Warszawa Rembertów. Drugie - za przystankiem autobusowym w kierunku Sadów Rembertowskich.

Dostosowane do natężenia ruchu

"Obecnie trwają prace związane z układaniem okablowania. Przed nami instalacja słupów, masztów, wysięgników, na których zawisną sygnalizatory oraz sterowników" - informują pracownicy Zarządu Dróg Miejskich.

Zaniepokojonych mieszkańców okolicy zapewniają, że po zakończeniu robót zniszczona obecnie na potrzeby prac nawierzchnia i zieleń zostanie odtworzona.

Nowa sygnalizacja będzie działać w systemie akomodacji. Co oznacza, że długość świateł będzie dostosowana do natężenia ruchu. Do świateł zostanie dostosowana też nowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania, wraz z oznakowaniem.

CZYTAJ TAKŻE O OTWARCIU ULICY MARSA

kw/r/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Były uczeń SP 217

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2017 15:47 ~Były…

  O tych światłach mówiło się od 20 lat (!) Zwłaszcza po tym jak w `97 lub `98 na przejściu przy wylocie Zawodowej została dosłownie zmieciona córka nauczycielki z tej szkoły (niestety byłem świadkiem tego zdazenia). Mają tempo w tym zakresie. Kiedy doszło do tego wypadku sam byłem uczniem tej szkoły, a niedługo poślę tam swoje dziecko. Czy to tak zawsze musi długo trwać, czy władze miasta i dzielnicy nie widziały tak oczywistego zagrozenia dla bezpieczeństwa dzieci chodzących do tej szkoły, że dopiero po wprowadzeniu budżetu partycypacyjnego zamontowano światła w tym miejscu??? Pod koniec lat 90 - tych niemożność instalacji świateł tłumaczono wręcz kuriozalnie spowolnieniem ruchu...

 • rembe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2017 11:25 ~rembe

  najpierw niech cos zrobia z odplywami wody na tej samej ulicy, bo jak pada deszcz to nie da sie tam przejchac, chyba ze amfibia...

 • Norma

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2017 10:28 ~Norma

  To się nazywa siła przebicia :) Na światła przy szkole w Rembertowie są pieniądze, a na światła przy szkole w Kawęczynie już nie ma. Tych którzy jeżdżą ul. Chełmżyńską nie trzeba przekonywać jaki na niej ruch, a światła? pierwsze przy Marsa, a następne przy kościele w Ząbkach. Nawet kilka poważnych wypadków z udziałem uczniów nie przekonuje włodarzy o konieczności zamontowania świateł w pobliżu szkoły na Niepołomickiej. Po wielu trudach i składanych petycjach udało się jedynie doświetlić przejście dla pieszych... Kawęczytn Wygoda był i nadal jest dla urzędników zapomnianym miejsce na ziemi ...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »