Informacje

04.07.2013 16:15 zmiany w komunikacji miejskiej

Nowe rozkłady i zmiany tras
ułatwią dojazd do metra

SERWISY:

Od poniedziałku linie autobusowe 174, 313, 520 i 527 zaczną kursować według nowych rozkładów. Dodatkowo trasy linii 174 i 313 zostaną zmienione. – Dzięki temu będzie można łatwiej dotrzeć do metra oraz wygodniej poruszać się po centrum Warszawy – czytamy w komunikacie przesłanym przez ratusz.

174 dojedzie do pl. Bankowego

Autobusy linii 174 w kierunku pętli ZACHĘTA będą kursowały na trasie zmienionej: BOKSERSKA - … - Królewska – Marszałkowska – pl. Bankowy -  … - ZACHĘTA. Dzięki temu pasażerowie dotrą bez przesiadki do stacji metra RATUSZ ARSENAŁ i będą mogli kontynuować podróż metrem na Żoliborz i Bielany.

Jednocześnie – w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego – zostanie zwiększona częstotliwość kursowania linii 174. W godzinach porannego szczytu komunikacyjnego autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 min, a w szczycie popołudniowym co 12 min.

313 do Metra Politechnika

Trasa linii 313 zostanie wydłużona – w obu kierunkach – do przystanku METRO POLITECHNIKA. Autobusy będą kursowały trasą: DW. WSCHODNI (LUBELSKA) - … - Marszałkowska – pl. Konstytucji – Waryńskiego –METRO POLITECHNIKA. Osoby korzystające z tej linii dojadą do stacji metra POLITECHNIKA i dalej już metrem na Mokotów, Ursynów i Kabaty.

Dodatkowe przystanki 520 i 527

Autobusy linii 520 i 527 (tylko w przypadku kursów wydłużonych do centrum) będą zatrzymywały się w Śródmieściu na dodatkowych przystankach. Przystanek KRÓLEWSKA 01 (w kierunku centrum) będzie obowiązywał jako stały dla linii 520 i 527, przystanek KRÓLEWSKA 02 (w kierunku pl. Bankowego) dla linii 520, a przystanek METRO ŚWIĘTOKRZYSKA 01 (w kierunku centrum) dla linii 527.

Otwarte bramki

Dodatkowo od 5 lipca, bramki wyjściowe na stacjach metra Ratusz Arsenał i Politechnika zostaną otwarte, co pozwoli pasażerom szybciej dotrzeć z peronów metra na przystanki komunikacji zastępczej.

bf/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Peter

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2013 08:38 ~Peter

  Największa farsa to linia Z1 - nie każdy autobus jedzie do metra Marymont. Na niektórych jest przyklejona mała informacja, że ostatnim przystankiem jest pl. Bankowy. OK, jeszcze mogę to zrozumieć, ale jeżeli autobusy te zatrzymują się na środku jezdni przy Ratuszu, abym mógł tylko żegnać wzrokiem kolejne Z1, które jedzie dalej w kierunku metra Marymont, zamiast zatrzymać się na tym samym przystanku to już są kpiny z ludzi. Czy barany odpowiedzialne za to mają rozum?

 • Miko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.07.2013 22:58 ~Miko

  Ktoś musi zarobić. Ludzie z branży o tym nie mówią ale pracownicy ZTM wiedzą o co chodzi i kto na tym zarabia. Interesy rodzinne. Zmiany rozkładów wiążą się z "produkcją" nowych tablic informatycznych do autobusów. Interes musi się kręcić.

 • kras

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 19:49 ~kras

  Przecież 313 miało zastąpić zamkniętą linię średnicową!! czyli przewieźć ludzi na tym odcinku. Po co została zmieniona mu trasa do metra politechnika. W co się przesiąść jak przyjedzie się KM na centralny? Właśnie do tego miało służyć 313. A tu zmiana znów! zawsze zepsują to, co przypadkiem im się uda

 • mmm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:42 ~mmm

  174 co 10 minut? Co za rozrzutność. Przecież w kolejce do pracy w ZTM czeka kolejnych 700 znajomych HGW i Ruty.

 • Wilanowska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 13:10 ~Wilanowska

  A ona znów o 504. Znów nie na temat. Wracaj do garów!

 • Wierzbno

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 11:50 ~Wierzbno

  smerf_maruda~smerf_maruda

  No zesz kurde mol. Muchowoz 174 bedzie jezdzilc zesciej niz 504 (w szczycie co 15min, poza szczytem co 15-30 min) czy 136. Chyba komus z ZTM sie szare komorki przegrzaly!!Ale wiadomo, Bokserska to ukochane dzieciatko ZTM zaraz po Goclawiu.
  Widac po ilosci muchowozow jadacych tam ze Sluzewca i Wilanowskiej.
  Kiedy linia zastepcza na poludniowa czesc metra?? Albo chociaz skasowanie idiotycznego rokzladu wakacyjnego na 504 przy zamknietych 2 stacjach metra!


  Muchowóz 174 ?? Tobie się chyba komórki przegrzały.

 • smerf_maruda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 10:38 ~smerf_maruda

  No zesz kurde mol. Muchowoz 174 bedzie jezdzilc zesciej niz 504 (w szczycie co 15min, poza szczytem co 15-30 min) czy 136. Chyba komus z ZTM sie szare komorki przegrzaly!!Ale wiadomo, Bokserska to ukochane dzieciatko ZTM zaraz po Goclawiu.
  Widac po ilosci muchowozow jadacych tam ze Sluzewca i Wilanowskiej.
  Kiedy linia zastepcza na poludniowa czesc metra?? Albo chociaz skasowanie idiotycznego rokzladu wakacyjnego na 504 przy zamknietych 2 stacjach metra!

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 09:28 ~Pasażer

  Jak dla mnie uruchamianie linii zastępczej na trasie Metro Marymont-Politechnika jest bez sensu. Sam przejazd przez ul. Andersa trwa bardzo długo, przez korek przed skrzyżowaniem.

  Powinni uruchomić linię zastępczą z placu bankowego!!! Będzie szybciej do Politechniki i taniej, bo mniej pójdzie na paliwo!!!

 • skudi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.07.2013 08:25 ~skudi

  Nieciej~Nieciej

  Skudi, zapewne tak, ale nie mogłyby podjeżdżać na pętlę przy hali głównej (brak miejsca) i obie te linie musiałyby jeździć ze zmniejszona częstotliwością, bo skąd niby wziąć po jednej dodatkowej brygadzie na takie wydłużenie? Na to zapewne też nie chciałbyś się zgodzić...

  Majti, z ignorantami nawet dyskutować nie ma co... Metro "zjadło" do tej pory 4 zjezdnie autobusowe ("Piaseczno", Pożarowa", "Inflancka" i "Chełmska") i na zawsze zniknęło z ulic tylko w związku z nim kilkaset autobusów, więc niby skąd wziąć obsługę dla tych linii zastępczych, które ci się marzą Zawiesić linie tam gdzie nie ma metra, bo tylko jaśniepaństwo z nadmetrza ma prawo do komunikacji miejskiej, a reszta plebsu ma chodzić pieszo? Spadaj...

  mob, niby jak prowadzić je w nocy i w weekendy pozostawiając na "weekdays" dla jaśniepaństwa przejazd przez zdemontowane i skute torowisko w północnej głowicy stacji centrum? Hę? Kolejny ignorant...

  Gregor, przepustowość ZP "Metro Politechnika" też się nie rozciągnie...

  Z tym brakiem miejsca to fakt.
  Nie ma go za wiele na pętli ale z tymi dodatkowymi brygadami to nie jestem do końa przekonany.
  To są raptem 3 przystanki dalej.
  Plac Konstytucji,Centrum i dw.Centralny.
  Zresztą 502 już kiedyś kończyło trasę przy Centralnym a i przy Metrze Politechnika też tego miejsca dla autobusów nie za wiele.
  A może by tak wykorzystać pętlę prz E.Plater?
  Prznajmniej do końca utrudnień związanych z robotami na stacji metra Centrum.

 • Malwina

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.07.2013 23:09 ~Malwina

  A gdzie zwiększenie częstotliwości autobusów, które jeżdżą zapchane???

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »