Informacje

31.08.2015 21:25 Zmiany dla linii S1, S2, S3 i S9

Nowe rozkłady, dodatkowe kursy.
Zmiany dla pasażerów SKM

SERWISY:

We wrześniu pasażerowie Szybkiej Kolei Miejskiej muszą przygotować się na zmiany rozkładów jazdy. Jak informuje ZTM, inaczej pojadą pociągi linii S1, S2, S3 i S9. Od 1 września zawieszone zostanie również kursowanie zastępczego autobusu ZS1.

Na zmiany przygotować się muszą pasażerowie linii S1. Jak informuje Zarząd Transportu Miejskiego, na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy zamknięty zostanie jeden z torów, co może spowodować "niewielkie utrudnienia".

Z tego powodu w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków będą honorowane wszystkie bilety KM (do odpowiednich stacji), a w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków i Warszawa Wschodnia – Warszawa Włochy (pociągi kursujących do i z Błonia, Sochaczewa, Łowicza) będą honorowane wszystkie bilety ZTM, z uwzględnieniem stref biletowych. Pasażerowie z nieskasowanymi i nieaktywnymi biletami ZTM powinni wsiąść pierwszymi drzwiami (licząc od czoła składu) i udać się do kierownika pociągu. Na odcinku pruszkowskim kolejka będzie kursować według rozkładu zbliżonego do podstawowego.

Od 1 września zawieszone zostaje również funkcjonowanie zastępczego autobusu ZS1.

Mniej pociągów do Otwocka

Zmian trzeba spodziewać się także na odcinku otwockim. Wszystko przez budowę tunelu w Międzylesiu. Pasażerowie muszą się liczyć z ograniczoną liczbą pociągów SKM oraz pociągów Kolei Mazowieckich, dojeżdżających do Otwocka i Dęblina. ZTM przypomina, że część pociągów SKM zaczyna i kończy kursy na stacji Warszawa Wawer. Dla pasażerów uruchomiono jednak zastępczy autobus ZS7.

Jak informuje ZTM, w pociągach KM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia honorowane są wszystkie bilety ZTM, z zastrzeżeniem ważności stref biletowych. Bilety KM są honorowane w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, w autobusach ZS7 (Otwock – Wiatraczna), w autobusach linii 521 na odcinku Falenica – pl. Zawiszy oraz w innych autobusach i tramwajach na trasach pokrywającym się z tym odcinkiem.

Kolejne zmiany na linii otwockiej mają zostać wprowadzone 15 września, kiedy to nastąpi zmiana toru przewidzianego do zamknięcia. W związku z tym pociągi wahadłowe SKM od strony Warszawy Wschodniej będą kursowały w większości przypadków do przystanku Warszawa Anin, a na odcinku Warszawa Międzylesie - Otwock będzie dodatkowo kursowała wahadłowa linia S10.

Zmiany dla S2, S3 i S9

Dodatkowy skład wyjedzie także na trasę linii S2, gdzie prowadzone są prace związane z przebudową stacji Warszawa Rembertów. Od 1 września o godz. 16.36 ze stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Rembertów odjeżdżać będzie dodatkowy pociąg Kolei Mazowieckich. To jednak nie jedyna zmiana na tej linii. Jak informuje ZTM, od 5 do 7 września pociągi jadące na trasie Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna będą jeździły tylko po jednym torze. Dla pasażerów oznacza to mniejszą liczbę pociągów i wprowadzenie zastępczego autobusu ZS2.

Z utrudnieniami cały czas liczyć się muszą także pasażerowie linii S9. Z powodu prac na stacji Warszawa Gdańska i na kolejowym moście Gdańskim, tak jak dotychczas, dwa poranne pociągi linii S9 od strony Legionowa będą kończyć bieg na przystanku Warszawa ZOO.

Jak zapowiada ZTM, niewielkie zmiany mają być także wprowadzone w rozkładach jazdy pociągów S3.

Zobacz jak w styczniu Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych informował o szczegółach prac w Międzylesiu:


jk/sk


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • szkowianik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 17:15 ~szkowianik

  to co dzieje się od 3 miesięcy z torami na linii z pruszkowa, punktualnością skm jest skandalem totalnie dyskwalifikującą tą, wygodną w sumie, formę transportu. Kursy co 40 minut, zmiany w rozkładzie robione nie wiem po co bo nigdy nie jechałem skm odjeżdżającą punktualnie. Koszmar. Na szczęście wrócił WKD, jedyny normalny przewoźnik w tym kraju.

  Kolejne tory pozamykane, po to, żeby słoiki z łodzi mieli 10 minut szybciej do warszawy. A reszta od 2 lat cierpi katusze i spóźnia się do roboty.

 • AntyFan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 11:42 ~AntyFan

  Nie znam słów na tyle wulgarnych żeby określić ten dzisiejszy bałag, który panował na tej cholernej kolei. Ci ludzi nie powinni bawić się nawet kolejką dla dzieci, a co dopiero zarządzań infrastrukturą kolejową 1,7 mln miasta.

 • Pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 08:30 ~Pasażer

  Drobne opóźnienia? Godzinne opóźnienia. Ludzie którzy ustalają zmiany rozkładów I planują remonty infrastruktury kolejowej nie mają mózgu! Szczególnie dzisiaj punktualność pociągów jest konieczna! Remonty powinny być przeprowadzane w godzinach nocnych oraz w weekendy!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »