Informacje

01.09.2015 08:15 pojawiły się na Ursynowie

Nowe prędkościomierze
dziękują i się uśmiechają

SERWISY:

Groźną czerwienią przypominają o ograniczeniu do 30 km/h, a łagodną zielenią i uśmiechniętym emotikonem dziękują tym, którzy jadą zgodnie z przepisami. Przy jednej z ursynowskich szkół pojawiły się nowe tablice.

Pierwsze takie tablice zostały ustawione przy skrzyżowaniu Przy Bażantarni z Raabego. Lokalizację wybrano nieprzypadkowo.

- Ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosi 30 km/h, ale wielu kierowców nie zdejmuje nogi z gazu. W pobliżu znajduje się szkoła podstawowa, a za chwilę zaczyna się nowy rok szkolny, dlatego pierwsze testowe tablice postawiliśmy właśnie tutaj - wyjaśnia Zbigniew Kąkol ze Straży Miejskiej.

Czym różnią się od zwykłych znaków informacyjnych? Gdy kierowca jedzie zgodnie z przepisami, na elektronicznej tablicy pojawia się uśmiech, a gdy jedzie za szybko – wyświetla się komunikat "Kierowco zwolnij".

Jest też informacja o prędkości, z jaką jedzie auto, zielona lub czerwona.

"Jeśli się sprawdzą, zamontujemy kolejne"

Straż miejska ma nadzieję, że taka forma będzie bardziej efektywna, niż tradycyjne oznaczenia i lepiej przemówi do wyobraźni kierowców. Nie wykluczone, że niebawem tablice pojawią się także przy kolejnych stołecznych ulicach.

- Jeśli sprawdzą się i spełnią swoje zadania, zamontujemy kolejne w okolicy innych  szkół, gdzie występuje problem nagminnego przekraczania dozwolonej prędkości przez kierowców – zapowiada Kąkol.

su/jk/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Warszawiak z Ursynowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.09.2015 12:33 ~Warszawiak…

  Jak widać po wpisach same mądrale , a sprawa jest prosta , wystarczy jeździć zgodnie z przepisami . No cóż niektórzy i tak tego nie zrozumieją .

 • Robek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.09.2015 00:30 ~Robek

  Rizek~Rizek

  Trzeba było lepiej sekundniki na światłach pozakładać zamiast te do niczego niepotrzebne tablice. Każdy samochód jest wyposażony w licznik.

  Dokładnie miałem ochotę to samo napisać. Piątka.

 • janer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 22:48 ~janer

  Wszystko przeciwko kierowcom. Czy oni poszaleli???

 • krokietowiec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 14:59 krokietowiec

  ja jestem ciekawe kto pozwolił na taką tandetę. Przecież te wskaźniki są brzydkie jak noc listopadowa! Za grosz poczucia estetyki!

 • yellow box

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 13:42 ~yellow box

  I jeszcze tzw. żółte kwadraty (yellow boxy) na skrzyżowaniach, znane z krajów anglosaskich. Czy tak trudno się nauczyć, że nie wolno wjeżdząć na skrzyżowanie, gdy nie ma się 100% pewności, czy się zjedzie przed zmianą świateł.

 • fonderal

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 12:27 fonderal

  pytamsie~pytamsie

  To ciekawe, ponieważ warszawscy urzędnicy twierdzili, że wyświetlacze pokazujące czas do zmiany świateł będą rozpraszały kierowców, a tu montują takie "cuś"?? Nie, żebym był przeciew, ale jak to się ma do Ustawy o ruchu drogowym. Wyświetlacze wg urzędników są niezgodne z prawem.. No tak, ale ja pytałem o celowość montowania drogich fotoradarów w ciągu ul. Sobieskiego, a z wyświetlaczy kasy nie byłoby..

  Z rozpraszaniem zgoda, tak mówili. Ale głównym argumentem warszawskich urzędników przeciwko sekundnikom jest standardowe "niedasie". Że nie, bo sygnalizacja na sporej część skrzyżować funcjonuje jako akomodacyjna i reaguje na aktualne natężenie ruchu. Tyle, że technicznie to nie jest żadną przeszkodą w wyposażeniu sygnalizatorów w sekundniki, działa to w wielu miestach w Polsce i na świecie. Tylko w Warszawie "niedasie".

 • Hamulec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 11:57 ~Hamulec


  Rizek~Rizek

  Trzeba było lepiej sekundniki na światłach pozakładać zamiast te do niczego niepotrzebne tablice. Każdy samochód jest wyposażony w licznik.
  bubfd~bubfd


  Tylko ludzie albo na te liczniki nie patrzą, albo świadomie je ignorują. A po grzyba sekundniki? Jak się zmieni światło to i tak musisz wychamować - a jak jedziesz z prawidłową prędkością, to problemów z tym mieć nie będziesz.

  Tylko cham pisze " Hamować " przez CH.

 • Marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 11:57 ~Marta

  na Zaciszu na ulicy Gilarskiej powinni ustawić taki prędkościomierz, tez jest ograniczenie do 30 a kierowcy zasuwają grubo ponad 50 omijając progi środkiem drogi.

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 11:40 ~xyz

  Popularne rozwiązanie w Belgii. Szczególnie na drogach w małych miasteczkach i skrzyżowaniach. Drugą sprawą jest to że wyjeżdżając z miasteczka masz sieć autostrad i bezpiecznych dróg ekspresowych.....

 • Duda

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.09.2015 11:36 ~Duda

  wstawić tam odcinkowy pomiar szybkości i będzie :-)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »