Informacje

12.08.2013 17:55 Problemy mostu północnego

Nowe pęknięcia na moście. "Asfalt faluje i zapada się"

SERWISY:

Drogowcy dopiero co załatali dziury na trasie mostu Północnego, a już pojawiły się nowe pęknięcia nawierzchni. Reporter tvnwarszawa.pl nagrał w jakim stanie jest najmłodsza przeprawa w Warszawie.

O problemach z asfaltem na jezdni pisaliśmy już w czwartek. Jak relacjonował nasz reporter, nawierzchnia odchodziła dużymi płatami, a pod nią wszystko było płynne.

W poniedziałek reporter tvnwarszawa.pl odnalazł kolejne miejsca, około 50 metrów dalej, gdzie pęka asfalt. - Nawierzchnia zapada się i faluje. Jak słońce jeszcze pogrzeje powstanie kolejna dziura – mówi Lech Marcinczak. Pęknięcie, które zauważył reporter pojawiło się przy prawej krawędzi środkowego pasa od strony Białołęki w kierunku Bielan nad ul. Myśliborską.

Kilkadziesiąt metrów dalej znajdują się dziury w jedni, które pojawiły się po ostatnich upałach.

- We wtorek zostanie wylany tam nowy asfalt – mówi Małgorzata Gajewska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. Chodzi o dwa miejsca na wiadukcie nad ul. Myśliborską. Początkowo drogowcy zapowiadali, że prace te zostaną przeprowadzone w poniedziałek.

Drogowcy zapewniają, że to nie jest nadzwyczajna usterka, a trasa i most są bezpieczne i nie trzeba ich zamykać. Zapewniają również, że to nie koniec prac w tym miejscu.

- Sprawę trzeba będzie rozwiązać kompleksowo. Wylanie asfaltu jest tymczasowe. Kolejne prace uzależnione są od ekspertyzy, którą przygotowuje Instytut Badawczy Dróg i Mostów – mówi Gajewska.

"Sprawa jest pilna"

Ekspertyza ma wyjaśnić, co jest przyczyną wybrzuszenia i pęknięcia asfaltu na moście Marii Skłodowskiej-Curie, zwanym także Północnym.

Drogowcy nie wiedzą, kiedy ekspertyza będzie gotowa, ale zapewniają, że sprawa jest pilna. – Gdyby się okazało, że pęknięcia wynikają z nieprawidłowego wykonania sztuki budowlanej, wtedy naprawy zostaną przeprowadzone w ramach gwarancji – mówi Gajewska.

Najmłodszy most Warszawy

Przeprawa służy warszawiakom półtora roku, a gwarancja na nią obowiązuje przez trzy lata. - Bardzo często się zdarza, że w okresie gwarancyjnym wychodzą wady danej inwestycji. Dlatego ustawodawca ten okres wprowadził. Żeby można było je wykryć i wykonawca na swój koszt je zlikwidował - wyjaśniała Gajewska.

lata//par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Samotne auto pośród błękitu. "Trudno komentować głupotę"

Elegancki samochód osobowy stojący samotnie pośrodku wielkiej plamy błękitu wypatrzył jeden z naszych czytelników. Wysłał zdjęcia na Kontakt 24. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »