Informacje

08.10.2014 16:18 "urządzenia powinny działać za około 10-14 dni"

Nowe fotoradary
na ważnym skrzyżowaniu

SERWISY:

Na skrzyżowaniu al. Solidarności i Jana Pawła II pojawiły się właśnie dwa żółte fotoradary. Na razie jeszcze nie działają. Jak mówi straż miejska, uruchomione zostaną za kilkanaście dni.

Urządzenia zauważył reporter tvnwarszawa.pl.

- Będą robić zdjęcia autom jadącym al. Jana Pawła II w stronę ronda ONZ i al. Solidarności w stronę placu Bankowego - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Dodaje, że najprawdopodobniej fotoradary jeszcze nie zostały uruchomione. Kiedy zaczną działać?

- Trwa ich programowanie, potem będziemy prowadzić testy a następnie odbędą się odbiory. Urządzenia powinny działać za około 10-14 dni - odpowiada Monika Niżniak, rzeczniczka straży miejskiej.

Jak dodaje, są to najnowocześniejsze fotoradary w Polsce. - Pętla indukcyjna nie znajduje się w ulicy, jak to jest w przypadku fotoradaru przy skrzyżowaniu al. Witosa i ul. Sobieskiego, a jest to pętla wirtualna- wyjaśnia.

Ważne skrzyżowanie

To skrzyżowanie jest jednym z newralgicznych w Warszawie. Często dochodzi tu do kolizji, czy awarii sygnalizacji świetlnej.

Według statystyk straży miejskiej, w latach 2011-2013 na skrzyżowaniu doszło do 107 kolizji, 14 wypadków, w których rannych zostało 18 osób, a jedna osoba zginęła.

- Fotoradar będzie łapał kierowców, którzy wjeżdżają na skrzyżowanie na czerwonym świetle- mówi Niżniak. - W tym miejscu kierowcy nagminnie nie stosują się do sygnalizacji świetlnej. Dochodzi do wielu niebezpiecznych sytuacji. Ponadto, nieprawidłowe zachowanie kierowców powoduje, że tworzą się korki- dodaje.

Jak zapewnia rzeczniczka, aby strażnicy mogli postawić urządzenie w danym miejscu, muszą przeprowadzić analizę bezpieczeństwa. - Według naszej oceny i innych służb, to skrzyżowanie jest niebezpieczne- dodaje.

- W naszej ocenie ta metoda, walki z kierowcami łamiącymi przepisy, przynosi upragnione skutki. Zauważamy to na skrzyżowaniu ul. Sobieskiego i al. Witosa oraz po wprowadzeniu mobilnych kontroli prędkości w al. KEN - mówi rzeczniczka.

Czy staną kolejne fotoradary? - Jesteśmy na etapie procedur związanych z postawieniem fotoradarów przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej.

Żółty fotoradar straży miejskiej stoi między innymi przy Wisłostradzie:

 


 

lata/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • POL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2014 08:41 ~POL

  OOOO! NOWE KORYTA UTRZYMUJACE MIEJSKIE I WIEJSKIE BEZMOZGOWIE !!

 • leming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.10.2014 07:01 ~leming

  dziękujemy peło i prosimy o więcej!!!!

 • Xan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 16:12 ~Xan

  darude sandstorm~darude sandstorm

  kurcze coś w tym może byc ale wiesz jakby Ci to wytlumaczyc przejazd obok fotoradaru nie 300 nie 400 km h a 80 90 zachowujac zdrowy rosadek to taki maly manifest z mojej strony..nie latam na jedym kole po miescie poruszam sie z ptk A do ptk B bez szalenstw uwierz lub nie :) pzdr

  Sam niekiedy strzelę sobie fotkę, niekiedy nawet pomacham. Ale bez szaleństw, bo przez takie wybryki jak przed tunelem Wisłostrady (niedawno głośno komentowane) coraz więcej strzela od tyłu. Choć i na takie wezwania są sposoby ;)

 • Plusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 15:09 ~Plusz

  Czyli rozumiem że skoro straż wiejska od dawna wie że są problemy z subordynacją kierowców na tym skrzyżowaniu to nie wystawienie tam patroli było jakąś zorganizowaną akcją.

  Zorganizowaną na fotoradar. I to najnowocześniejszy który

  Bodo wyłapywania jarząbków którzy na skrzyżowanie wjeżdżają na czerwonym czy blokują skrzyżowania to wystarczy pracownik monitoringu miejskiego który przejrzy zapis z kamer znajdujących się dookoła skrzyżowania. Taniej wyjdzie choćby miał się jeden pracownik zajmować tylko tym.

  Jaki to był paragraf za niegospodarność ?

 • wqaa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 14:23 ~wqaa

  no brawo, utrudnienie przepływu na skrzyżowaniu tak ważnym jak skrzyżowanie ul. Jana Pawła II i Solidarności to już szczyt pazerności.
  Nie było tam wypadku od lat, dzięki dobremu ustawieniu świateł.

 • Ricci

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 13:52 ~Ricci


  Jor~Jor

  Skrzyżowanie bezkolizyjne ... wiec nie rozumiem po co te Foto radary !! Tzn rozumiem.... Kasa kasa kasa !!

  Kiedy się ludzie w końcu zbuntujecie !?!??!?!?!
  WAW~WAW


  A dlaczego mamy się buntować, że nowe fotoradary nie pozwolą przyjeżdżać na czerwonym, z nadmierną prędkością? Jakby każdy jeździł z przepisami to jak to piszesz, nie nabijaliby kasy. Z tego co widać większość łamiących przepisy w Warszawie to przyjezdni, obce rejestracje, tzw. Słoiki. To oni jeżdżą szybciej, skaczą po pasach, jest w nich agresja. Chcą pokazać, że są lepsi, czy denerwujeich wwiększy ruch, którego u nich nie ma?
  Pisząc jak Ty mogę dodać: brawo dla miasta, oby więcej, liczę na strefowy na trasie siekierkowskiej!!!


  Nie wiem gdzie widać, że większość łamiących przepisy to przyjezdni. Masz chyba kompleks ma tym punkcie. Przede wszystkim numer rejestracyjny spoza Warszawy nie oznacza automatycznie, że za kierownicą takiego auta siedzi jak to określasz słoik. Samochody są leasingowane przez firmy zarejestrowane poza Warszawą. A samochód jest rejestrowany na firmę, a nie na tego, co leasing bierze. To po pierwsze. Po drugie, mogę stwierdzić, że przyjezdni jeżdżą wolniej, co nie zawsze jest dobre dla płynności ruchu w Warszawie i nie zawsze oznacza bezpieczniej. Nie wiem, jednak, skąd czerpiesz wiedzę o ich agresji czy poczuciu wyższości. Z przykrością, bo w tym mieście żyję, muszę stwierdzić, że moje obserwacje tego nie potwierdzają.

  A wracając do tego skrzyżowania. zastanawiam się dlaczego tylko jadących w kierunku centrum mają łapać fotoradary. Codziennie widzę jak kierowcy jadący od Ronda ONZ skręcający z JPII w Solidarności łamią przepisy.

 • gt34

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 13:28 ~gt34

  Wawka~Wawka

  ~gt 34
  Skrzyżowanie "kolizyjne" to np. Solidarności/Żelazna, gdzie skręcający w lewo i jadący prosto mają jednocześnie światło zielone.
  <><><><><><><><><><><>><><><><<
  Co Ty fachowcu od znajomości PoRD wypisujesz???!!! Sygnalizator ogólny (bez strzałek) zezwala na jazdę we wszystkich kierunkach, tzn. w lewo, w prawo i prosto. ALE, wykonujący skręt w lewo czy w prawo MA OBOWIĄZEK przepuścić pojazdy jadące z przeciwnego kierunku prosto oraz pieszych na przejściu, bo też mają zielone. Gdyby jeszcze kierujący wiedzieli jak wykonać prawidłowo i bezpiecznie manewr skrętu w lewo, czyli bezkolizyjnie ze skręcającymi w lewo z przeciwnego kierunku to byłoby pięknie. Na kolejnym skrzyżowaniu, na Kercelaku, ZNAKI i linie na asfalcie wskazują, jak wykonać manewr skrętu w lewo z Solidarności (kolizyjnie) do Radka czy Zawiszy, ale wielu nie patrzy na te znaki pionowe ani na linię ciągłą.

  To, czy ktoś patrzy na znaki, stosuje zasady pierwszeństwa poza światłami to właśnie kwestia kolizyjności. Na skrzyżowaniu JP II/Solidarności każdy ma własny sygnalizator - jeżeli wszsycy stosują się do sygnalizacji nikt nie ma prawa się zderzyć. Na skrzyżowaniu Solidarności/Żelazna skręcający w lewo i jadący na wprost z naprzeciwka mają obaj zielone. Oczywiście, że sygnalizator ogólny zezwala na wjazd, skręt i zobowiązuje do przepuszczenia. Co nie zmienia faktu, że skręcający w lewo przecina prostopadle tor jazdy samochodów, które mają zielone (a to nie ma miejsca na skrzyżowaniu JP II/Solidarności). Jeżeli nie zachowa ostrożności albo źle oceni odległość - może dojść do kolizji.

 • h2ff

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 13:20 ~h2ff

  Niby to ma poprawić płynność ruchu...
  Od kiedy i w którym miejscu Warszawy fotoradar działa w ten sposób? Legaliści zawsze będą szukali argumentów na to, że władza robi dobrze.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 11:53 ~qwerty

  Jor~Jor

  Skrzyżowanie bezkolizyjne ... wiec nie rozumiem po co te Foto radary !!

  Skoro nie rozumiesz to już Ci wyjaśniam...

  Mają być po to aby ci kierujący, którzy mają zielone światło nie przelatywali przez skrzyżowanie po 80-90km/h a także po to aby wszelkie cwaniaki innej maści, nie wjeżdżali na skrzyżowanie na "ciemno-żółtym" lub czerwonym świetle, blokując przejazd drugiemu kierunkowi ruchu!

  A żeby dac się złapać na taki fotoradar, naprawdę trzeba być 'matołem' skoro samo urządzenie widoczne jest z 400m a dodoatkowo wcześniej ostrzegają przed nim znaki drogowe!

  Wszystko co trzeba zrobić to zdjąć nogę z gazu! Choćby na chwilę...

 • tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.10.2014 11:44 ~tom  Jor~Jor

  Skrzyżowanie bezkolizyjne ... wiec nie rozumiem po co te Foto radary !! Tzn rozumiem.... Kasa kasa kasa !!

  Kiedy się ludzie w końcu zbuntujecie !?!??!?!?!
  tom~tom


  Jak to bezkolizyjne?? To jedno z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań z sygnalizacją świetlną.
  Skąd jesteś człowieku bo na pewno nie z Warszawy.
  gt34~gt34

  To skrzyżowanie jest bezkolizyjne - każdy kolizyjny kierunek ruchu ma wyznaczoną własną fazę świateł. Gdyby kierowcy ich przestrzegali, nie byłoby szansy na jakiekolwiek zdarzenie drogowe.

  Skrzyżowanie "kolizyjne" to np. Solidarności/Żelazna, gdzie skręcający w lewo i jadący prosto mają jednocześnie światło zielone.

  Więc jak nie rozumiesz, to nie wrzucaj ludziom, jakoby mieli "niewłaściwe" pochodzenie./

  A ja się jednak upieram, skrzyżowanie jest kolizyjne pod tym względem, że przy zielonej strzałce do skrętu w lewo ruch jest kolizyjny (samochody i piesi na pasach). Teoretycznie samochody faktycznie mają S-3 dla każdego kierunku (jeśli dobrze pamiętam dla każdego kierunku), ale lewoskręty z przejściami dla pieszych nie są już bezkolizyjne.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »