Informacje

17.02.2017 07:50 Finansowane z Unii Europejskiej

Nowe chodniki i droga rowerowa. Będą zmiany w rejonie Powsińskiej

SERWISY:

Drogowcy zapowiadają duże zmiany na ul. Powsińskiej. Jeszcze w tym roku ma powstać tu droga rowerowa i nowy chodnik. Zapowiadają też więcej zieleni i nowe sygnalizacje świetlne dostosowane do "zielonej fali".

Zmiany obejmą ul. Czerniakowską i Powsińską na odcinku między Trasą Siekierkowską i ul. Nałęczowską. Łącznie to około 2,5 km.

Na całej tej długości drogowcy planują budowę nowej drogi dla rowerów. Ma powstać po zachodniej stronie jezdni, a między Trasą Siekierkowską i ul. Gołkowską – również po wschodniej. Wzdłuż drogi wyremontowane zostaną też chodniki, które zyskają nową nawierzchnię wykonaną z betonowych płyt.

Skrzyżowania do poprawki

Zarząd Dróg Miejskich zapowiada też przebudowę czterech skrzyżowań.

- Sygnalizacje przy ul. Idzikowskiego/Gołkowskiej, ul. św. Bonifacego, pętli Sadyba i ul. Nałęczowskiej/Augustówka zostaną zmodernizowane i przystosowanie do "zielonej fali" – zapowiadają urzędnicy.

Nowa sygnalizacja ma zostać zamontowana również na skrzyżowaniu przy ul. Okrężnej (przy Skwerze Ormiańskim).

- Dzięki niej kierowcy będą mogli bezpiecznie skręcić w lewo lub przejechać przez ul. Powsińską, zaś piesi zyskają nowe przejście naziemne przez tę ulicę – zapewniają drogowcy. I dodają, że sygnalizacja na Okrężnej będzie skoordynowana z sąsiednimi skrzyżowaniami.

Szukają wykonawcy

Projekt zmian już jest gotowy i, jak zapewnia ZDM, był konsultowany z mieszkańcami. Teraz urzędnicy poszukują firmy, która wcieli go w życie. Zainteresowani mogą składać oferty do 27 lutego.

Zwycięska firma na wykonanie prac będzie miała sześć miesięcy. Co oznacza, że zmiany na Powsińskiej powinny być zrealizowane już jesienią tego roku.

Drogowcy zapewniają też, że na Powsińskiej się nie skończy. - W przyszłym roku planowana jest jej kontynuacja na ul. Wiertniczej, do al. Wilanowskiej – zapowiadają.

Cała inwestycja jest finansowana przy wsparciu środków unijnych, pozyskanych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Program ma na celu tworzenie rozwiązań, które zachęcą mieszkańców do poruszania się po aglomeracji inaczej niż samochodem.

Jest realizowany we współpracy z 39 gminami Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.

Zobacz również materiał o wprowadzeniu stref ograniczonej prędkości na Sadybie:

 

kw/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • apollo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.02.2017 10:00 ~apollo

  Bardzo dobra inwestycja. Wreszcie i Sadyba Północna się doczeka jakiejś większej inwestycji.. to było bardzo potrzebne! i bardzo dobre rozwiązanie, że powstanie oddzielna droga rowerowa.. ja bym jeszcze przedłużył ścieżkę po wschodniej części Powsińskiej od Gołkowskiej do Limanowskiego -tu nie rozumiem, czemu ścieżka ma być tylko do Gołkowskiej bowiem jest miejsce aby pociągnąć to aż do quadki przy CH Best Mall więc do Limanowskiego, gdzie obijając w lewo można dojechać w strone Jeziorka Czerniakowskiego, -może można to jeszcze uwzględnić ??

 • mon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 21:39 ~mon

  xyz~xyz

  dlaczego droga rowerowa? moze się zdecydujecie w tym zdm-ie czy lepsze są drogi rowerowe czy pasy rowerowe.

  Już zdecydowali. Niespodzianka: to zależy od rodzaju ulicy. Z grubsza jest tak: przy 30 km/h ruch rowerów po jezdni, bez wydzielonych pasów. Ulica jednopasmowa 50 km/h -pasy rowerowe, szersza ulica lub większa prędkość - wydzielona droga rowerowa.

 • Rodziak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 11:21 ~Rodziak

  Ta zielona fala ma być taka jak ta "Ursynowska". której do tej pory nie idzie złapać ?

 • Maruszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 10:42 ~Maruszek

  Naprawdę "projekt zmian jest już gotowy"? Dzwoniłem do Biura Drogownictwa i tam powiedziano mi, że "projekty sygnalizacji świetlnej nie zostały zatwierdzone". Więc jak to jest w końcu? Jest gotowy, czy może urzędnicy kłamią?

 • xyz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.02.2017 10:28 ~xyz

  dlaczego droga rowerowa? moze się zdecydujecie w tym zdm-ie czy lepsze są drogi rowerowe czy pasy rowerowe. Bo na ursynowie jakieś pajace z zielonego mazowsza trąbią ciągle o wyzszości pasów rowerowych zwężając ulice istniejace od blisko 40 lat. I to co odpitalacie w Warszawie pod dyktando zielonego mazowsza i masy kretynicznej to jest jakiś cyrk. Na szczęście juz niedługo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »