Informacje

10.09.2018 11:13 wspólnie agitowali na "patelni"

Nowacka poparła Trzaskowskiego: on rozumie miasto

SERWISY:


- Rafał Trzaskowski będzie prezydentem uczciwym i zdeterminowanym, który rozumie miasto, nie snuje nierealistycznych wizji, tylko wie, co zrobić, by wszystkim żyło się lepiej - mówiła w poniedziałek liderka Inicjatywy Polskiej Barbara Nowacka.

W poniedziałek rano, na tak zwanej patelni przy stacji metra Centrum, Nowacka wraz z kandydatem na prezydenta stolicy Rafałem Trzaskowskim i działaczami Koalicji Obywatelskiej rozdawali ulotki wyborcze i rozmawiali z mieszkańcami.

Liderka Inicjatywy Polskiej mówiła, że jest to dla niej początek kampanii wspierającej Rafała Trzaskowskiego. - Wierzę, że Warszawa zasługuje na prezydenta energetycznego, wiedzącego, jak funkcjonuje miasto, jak to miasto żyje, ale też chcącego słuchać Warszawy, warszawianek, warszawiaków i pracującego dla tego miasta tak ciężko - oświadczyła Nowacka. - I oto jest Rafał Trzaskowski, który takim prezydentem będzie - dodała.

"Uczciwy i zdeterminowany"

Zdaniem Nowackiej, Trzaskowski będzie prezydentem uczciwym i zdeterminowanym, który rozumie miasto, nie snuje nierealistycznych wizji, tylko wie, co zrobić, by wszystkim żyło się lepiej.

- Dla mnie jest to szczególnie istotne, bo jestem mieszkanką Warszawy. Tu się urodziłam, tu się wychowałam, tu wychowują się moje dzieci. Chciałabym, żeby żyły w Warszawie bezpiecznej, mądrej, niezdominowanej przez ideologię, którą serwuje prawicowy kontrkandydat - dodała.

Wskazywała, że Warszawa jest miastem bardzo różnorodnym, gdzie znajdziemy zarówno miejsca bogate, gdzie żyje się wspaniale, jak i zapomniane, w których mieszkają ludzie wykluczeni. - To dla nich będzie program mieszkalnictwa - mówiła.

- Są problemy związane z edukacją, gdzie fatalna reforma wprowadziła problem dostępności do szkół, przedszkoli, koszmarne problemy dostępności do żłobków. To się musi zmienić - przekonywała.

"Dzisiaj nie ma miejsca na podziały"

Nowacka odniosła się także do krytycznych opinii na temat decyzji Inicjatywy Polskiej o dołączeniu do Koalicji Obywatelskiej.

- Dzisiaj nie ma miejsca na podziały. Albo jesteśmy za Polską wolną, demokratyczną i praworządną, albo nie. Wiem, że nadejdzie moment, kiedy wszyscy, również ludzie lewicy dzisiaj wahający się zagłosują na Rafała Trzaskowskiego. Czy to będzie w pierwszej, czy w drugiej turze, tak się stanie - podkreśliła.

Liderka Inicjatywy Polskiej zapewniła, że po ewentualnej wygranej Trzaskowskiego nie zamierza pracować w stołecznym ratuszu.

- Nie planuję zajmować się polityką miejską. Ja Warszawę kocham, jako mieszkanka, jako matka moich dzieci, które tu chodzą do szkoły. Mam pracę, myślę o polityce krajowej. Warszawa jest dla mnie po prostu osobiście ważna - mówiła Nowacka.

Kandydat na prezydenta Warszawy dziękował Nowackiej i jej stowarzyszeniu za wsparcie. Podkreślił, że cieszy, że Koalicja Obywatelska "jest coraz silniejsza".

Trzaskowski mówił też, że współpraca z Nowacką rozpoczęła się od rozmowy o programie dla stolicy, w tym o programie dla kobiet i propozycjach poświęconych wyrównywaniu szans w Warszawie.

Podział w Inicjatywie

Kilka dni temu zarząd Inicjatywy Polska podjął decyzję o wspólnym starcie z Platformą i Nowoczesną w wyborach do sejmików województw. W Warszawie przedstawiciele stowarzyszenia, którym kieruje Barbara Nowacka, mają się także znaleźć na listach koalicji do rady miasta.

Nie wszyscy popierali tę decyzję. Od początku przeciwna współpracy z KO była między innymi z Paulina Piechna-Więckiewicz, warszawska radna startująca z list komitetu Wygra Warszawa. Wcześniej była szefową stołecznych struktur stowarzyszenia Inicjatywa Polska i zasiadała w krajowym zarządzie. W sobotę poinformowała o swoim odejściu z organizacji wraz z kandydatką na radną Aleksandrą Popławską.

Bardzo krytycznie o działaniach Nowackiej wypowiedział się na poniedziałkowej konferencji Jan Śpiewak, kandydat na prezydenta Warszawy z komitetu Wygra Warszawa. - Jest mi niewiarygodnie przykro. Jestem zdruzgotany. Mam wrażenie, że Barbara Nowacka podniosła poziom nielojalności w polityce bardzo wysoko - mówił.

Zarzucił też liderce Inicjatywy Polska "złamanie słowa", które miała dać Śpiewakowi i współpracownikom z warszawskich struktur stowarzyszenia. - Dziś Nowacka wchodzi de facto do Platformy, wspiera Rafała Trzaskowskiego - powiedział.

 

PAP/kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Normalny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2018 10:34 ~Normalny

  To nie będzie głosowanie na kandydata ( żaden nie zasługuje na prezydenturę Warszawy ) tylko - jak zwykle - na partię .

 • Wesoły

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 20:09 ~Wesoły

  Czytam sobie właśnie, że "Wzburzona Barbara Nowacka o finansowaniu kościoła: niech płacą podatki".

  Czy nowy koalicjant autoryzował tę wypowiedź? Żeby nie skończyła, jak senator Grubski. Biedactwo najwyraźniej nie wie, że PO wsparło budowę Świątyni Opatrzności kilkudziesięcioma milionami złotych.

 • warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 19:34 ~warszawiak

  Poparcie od nic nie znaczącej paniusi co też chce się dostać do koryta !
  No i wiadomo że nie wygra i pan z PO i pani z SLD.

 • taki rozumny aktywista

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 17:41 ~taki…

  A wiewiórki też rozumie?

 • htrw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 17:19 ~htrw

  a kim jest Nowacka hahahaha0,5% poparcia populitycznej lewicy pompowanej przez media jak biedroń

 • Szef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 17:13 ~Szef

  Śmiech z 3 i 4 linii metra był 3 tyg. temu, Dziś PO chce nie tylko 3 i 4, ale nawet 5 linii metra.

 • robert

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 16:51 ~robert

  A tymczasem 25 tys, Hindusów otrzymało pozwolenie na pracę od polskiego rządu.Ciekawe ilu z nich trafi do Warszawy?

 • Donald

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 16:32 ~Donald

  Znamienne jest to, że najwięcej państwowych firm wyprzedawano w czasach, kiedy u władzy byli Balcerowicz, Lewandowski i Tusk.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 16:26 ~iza

  miasto to on może rozumie, ale mieszkanców nie

 • oko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.09.2018 15:11 ~oko

  Czaskoski dostał jeden głos;od Nowackiej.No to teraz wygra na pewno.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »