Informacje

12.04.2019 12:43 będą objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

Nowa trasa, spore utrudnienia. W niedzielę maraton

SERWISY:

W niedzielę ulice stolicy opanują maratończycy i uczestnicy biegu na 10 kilometrów. Dzień wcześniej odbędzie się charytatywny marszobieg na rzecz ośrodka szkolno-wychowawczego dla dzieci niewidomych w Laskach. Trzeba się liczyć z dużymi utrudnieniami w ruchu.

Do udziału w maratonie zgłosiło się ponad pięć tysięcy osób. Tegoroczna 42-kilometrowa trasa będzie się różniła od tej z poprzedniej edycji i będzie przebiegała przez cztery dzielnice: Pragę Południe, Mokotów, Śródmieście i Żoliborz.

- Wsłuchaliśmy się w sugestie biegaczy i wprowadziliśmy zmiany w trasie. W niektórych miejscach wiatr utrudniał utrzymywanie prawidłowego tempa biegu. Mamy nadzieję, że ten problem w 2019 roku nie będzie miał miejsca - mówi Anna Ziobroń, dyrektor biura marketingu sportowego PKN Orlen.

Impreza sportowa będzie generowała utrudnienia w ruchu dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej. Rozpoczną się one o świcie w niedzielę i - zgodnie z zapewnieniami organizatorów - powinny potrwać maksymalnie do godziny 16. Ulice będą zamykane stopniowo - w miarę przemieszczania się biegaczy. I w ten sam sposób będzie na nich przywracany ruch.

Start o godzinie 9

Najdłużej utrudnienia będą utrzymywać się w rejonie Stadionu Narodowego. W godz. 6.30-16.00 zamknięte będą obie jezdnie Wybrzeża Szczecińskiego, na odcinku od mostu Świętokrzyskiego do mostu Poniatowskiego. To w tym miejscu zlokalizowany będzie start biegu. Zawodnicy wyruszą na trasę punktualnie o godzinie 9. Limit czasu to 5 godzin i 30 minut od strzału startera.

Poniżej opisujemy trasę biegu i towarzyszące temu wydarzeniu zmiany w organizacji ruchu. W nawiasach obok nazw ulic i mostów podane będą godziny ich zamknięcia.

>>ZOBACZ MAPĘ PRZYGOTOWANĄ PRZEZ ORGANIZATORA BIEGU<<

Saska Kępa i Gocław

Po starcie biegacze skierują się w stronę Grochowa. Pobiegną jezdnią łączącą Wybrzeże Szczecińskie z aleją Poniatowskiego (8.30-10). Dotrą do ronda Waszyngtona i pobiegną prosto aleją Waszyngtona (8.30-10). Kierowcy muszą przygotować się na to, że w tym czasie aleja Zieleniecka będzie wyłączona z ruchu (od Targowej do ronda Waszyngtona). Przy skrzyżowaniu Saskiej z aleją Waszyngtona będzie możliwy wyłącznie skręt z Saskiej w prawo, na boczną jezdnię.

Następnie trasa biegu skręca w Kinową i wiedzie dalej Zbaraską i Międzyborską, z której sportowcy wrócą na aleję Waszyngtona, by pobiec w stronę Wału Miedzeszyńskiego. Dalej trasa poprowadzi ulicami: Wał Miedzeszyński, Zwycięzców (8.30-10.30, w tym czasie nie będzie można przejechać ciągiem ulic Francuska-Paryska, ale możliwy będzie skręt z ul. Zwycięzców w Saską w kierunku al. Waszyngtona), Saską, Egipską, Bora-Komorowskiego (8.30-11; w tym czasie w Saską nie będzie można zjechać z alei Stanów Zjednoczonych).

Później biegacze skręcą w ulicę Fieldorfa. W tym czasie jadąc ulicą Bora-Komorowskiego od strony Trasy Siekierkowskiej będą musieli skręcić w kierunku Ostrobramskiej, z kolei ci jadący z Meissnera będą mogli skręcić w prawo w stronę Wału Miedzeszyńskiego, którym możliwy będzie przejazd w stronę mostu Łazienkowskiego.

Gdy biegacze dotrą skręcą z Fieldorfa na Wał Miedzeszyński (8.30-11.30), będą poruszali się jego zachodnią jezdnią (prowadzącą w stronę Wawra). Pobiegną w stronę stadionu, by później Wybrzeżem Szczecińskim dotrzeć do mostu Świętokrzyskiego. Na tym etapie biegu ruch zostanie wstrzymany na wysokości mostu Siekierkowskiego, ale utrzymany będzie wyjazd z ulic Afrykańskiej i Wersalskiej w prawo. Zamknięte będą zjazdy z mostu Łazienkowskiego i al. Stanów Zjednoczonych na Wał Miedzeszyński w kierunku Wawra i Pragi.

Powiśle i Trakt Królewski

Most Świętokrzyski będzie zamknięty między 8.30 a 15.30. Biegacze dotrą nim na zachodni brzeg Wisły i dalej będą poruszali się ulicami: Tamka (8.30-14.30), Kruczkowskiego (8.30-12), Rozbrat, Myśliwiecką (9.30-12), Hoopfera, Myśliwiecką, Górnośląską, Piękną (9.30-12.30).

Dalej pobiegną Alejami Ujazdowskimi (9.30-12.30) do placu Na Rozdrożu, skąd skręcą w aleję Szucha, którą dotrą do placu Unii Lubelskiej. W tym czasie utrzymany będzie wyjazd z Polnej i Boya-Żeleńskiego na Puławską oraz wyjazd z Klonowej na Bagatela.

Mokotów

Z placu Unii Lubelskiej zawodnicy skręcą w Puławską i będą poruszać się jej wschodnią jezdnią (prowadzącą w kierunku centrum). Puławska będzie zamknięta między 9.30 a 13. W tym czasie na odcinku od Żywnego do Goworka dla kierowców czynny będzie jeden pas, na odcinku od Bukowińskiej zamknięta będzie cała szerokość jezdni prowadzącej w kierunku centrum.

Następny odcinek trasy to ulice Idzikowskiego, Sobieskiego i Belwederska. W godz. 9.30-13.30 zamknięte będą jezdnie w kierunku centrum od alei Witosa. Natomiast na odcinku od Beethovena do Chełmskiej dostępny dla kierowców będzie jeden pas ruchu.

Później biegacze skręcą w Gagarina (w godz. 10.00-14 zamknięta będzie jezdnia w kierunku centrum od Sieleckiej).

Śródmieście i Stare Miasto

Wokół Łazienek trasa maratonu prowadzi przez ulice Podchorążych i Suligowskiego. Dalej sportowcy pobiegną zachodnią jezdnią (prowadzącą w stronę Wilanowa) ciągu ulic Czerniakowska - Solec – Wioślarska. Jak zapowiadają organizatorzy, biegacze mają zająć skrajny prawy pas jezdni. Natomiast dla kierowców dostępne będą pozostałe dwa pasy w kierunku Wilanowa. Oznacza to, że nie będzie można wyjechać na Wisłostradę z ulic: 29 Listopada, Szwoleżerów, Łazienkowskiej, Górnośląskiej, Wilanowskiej, Ludnej. Kierowcy jadący Trasą Łazienkowską nie będą też mogli zjechać na Czerniakowską, w kierunku Wilanowa.

Następnie Wybrzeżem Kościuszkowskim biegacze dotrą ponownie na Tamkę. Dalej pobiegną ulicami Kopernika i Świętokrzyską, by znaleźć się na Trakcie Królewskim. Trasa maratonu wiedzie tu przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, plac Krasińskich, Bonifraterską, Konwiktorską i Zakroczymską (8.30-15.00).

Zakroczymską maratończycy dobiegną do ulicy Krajewskiego, gdzie skręcą w Wybrzeże Gdańskie. Dla kierowców dostępne będą dwa pasy w stronę Wilanowa, biegacze zajmą skrajny prawy pas. Nie będzie można wyjechać na Wisłostradę z ulic: Wenedów, Sanguszki, Boleść, Nowy Zjazd i Karowej.

Finisz na błoniach Stadionu Narodowego

Z Wybrzeża Gdyńskiego biegacze skierują się w stronę mostu Świętokrzyskiego. Dotrą do niego biegnąć dalej Wybrzeżem Kościuszkowskim wzdłuż Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Nauki Kopernik.

Po przedostaniu się na prawą stronę Wisły, pobiegną Wybrzeżem Szczecińskim, by przed mostem Poniatowskiego skręcić na jezdnię prowadzącą wzdłuż PGE Narodowego. Na zakończenie obiegną stadion od strony alei Zielenieckiej aż do mety.

Bieg na 10 kilometrów

Uczestnicy biegu na 10 km także ruszą spod PGE Narodowego o godzinie 9. Później pokonają most Świętokrzyski, Tamkę, Kopernika, Świętokrzyską, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Miodową, plac Krasińskich, Bonifraterska, Konwiktorską, Sanguszki, Wybrzeże Gdańskie, Wybrzeże Kościuszkowskie, ponownie Most Świętokrzyski i później Wybrzeżem Szczecińskim skierują się na błonia stadionu.

Ulice na tej trasie będą zamknięte dla samochodów w godz. 9.00-11.00.

Charytatywny Marszobieg

Sobotni marszobieg na 1,5 km rozpocznie się na błoniach stadionu o godz. 16.00. Uczestnicy pobiegną wokół stadionu oraz Wybrzeżem Szczecińskim i ulicą Sokolą. Między 15.30 a 17 Wybrzeże Szczeciński będzie zamknięte na odcinku od mostu Poniatowskiego do mostu Świętokrzyskiego. Dodatkowo, jezdnia, którą można zjechać z alei Poniatowskiego (jadąc od strony ronda J. Waszyngtona) na Wybrzeże Szczecińskie będzie zamknięta już od godz. 15.

Cały dochód z Marszobiegu ma być przeznaczony na pomoc niewidomym dzieciom z Ośrodka im. Róży Czackiej w Laskach.

Autobusy na objazdach

Zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej mieszkańcy muszą spodziewać się już w sobotę. Powodem będą przygotowania zaplecza technicznego imprezy i Charytatywny Marszobieg.

Autobusy linii 102 pojadą ulicami Dobra - Solec - Ludna - Wioślarska - most Poniatowskiego i dalej swoją trasą. Autobusy linii 125 i 202 w kierunku Metro Stadion Narodowy pojadą ulicami J. Zamoyskiego - Jagiellońska - Kłopotowskiego - Wybrzeże Szczecińskie - Zamoście - Sokola. Linie 146 i 147 będą kursowały al. Zieleniecką.

Podczas maratonu trasy autobusów będą zmieniane czasowo. Dotyczy to linii 102, 105, 107, 108, 111, 116, 117, 118, 119, 123, 125, 127, 128, 130, 131, 138, 141, 146, 147, 158, 159, 162, 166, 167, 168, 171, 172, 175, 178, 180, 185, 187, 195, 202, 213, 218, 219, 222, 227, 501, 503, 504, 507, 509, 517, 518, 519, 521, 522. Jak zapowiada Zarząd Transportu Miejskiego, będą one kierowane na najbliższe dostępne trasy objazdowe, w miarę przemieszczania się biegaczy. Szczegóły będą na bieżąco podawane na stronie internetowej ZTM.

Utrudnienia będą dotyczyły też tramwajów. Między 8.45 a 10.15 zostanie wstrzymany ich ruch na moście Poniatowskiego. W tym czasie tramwaje linii 7, 22 i 25 pojadą objazdem Targową, al. Solidarności i mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Po stronie praskiej tramwaje linii 9 i 24 pojadą ulicami Targową i Ratuszową do pętli Ratuszowa-ZOO. Po stronie zachodniej linia 9 pojedzie ulicami Towarową i Wolską do pętli Cm. Wolski, a 24 będzie kończyła kursowanie na placu Narutowicza.

Tak wyglądał 14. PZU Półmaraton Warszawski zorganizowany w ostatni weekend marca:

kk/PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Altair

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2019 11:13 ~Altair

  Warszawa to już od wielu lat miasto przybyłych "wieśniaków"(słoików) i ostatnio Ukraińców, których nie interesuje czy miasto jest blokowane, czy nie. Orlen sporo zapłacił za paraliż miasta. Prawdziwi Warszawiacy chcą mieć spokój w te wolne od pracy dni, skoro już nie ma handlowej Niedzieli. Slogan pokochaj Warszawę, jest bzdurą, gdzie w tygodniu samochodziarze, stoją w korkach(i dlatego smog), kultura rowerowa za wolno się rozwija, pseudo sportowcy, niedzielni rowerzyści dopiero w maju, a sportowcy do lasu Kabackiego albo w Kampinos.

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2019 10:14 ~msg

  mucko1~mucko1

  W Warszawie już nie da się żyć, jak nie pochody, to strajki, a od jakiegoś czasu i maratony. Co to za przyjemność w lataniu po mieście w smrodzie, smogu? Nie mam nic przeciwko bieganiu, ale jak chcecie biuegać, biegajcie po lasach, dla was będzie zdrowo, a ja jak człowiek będę mógł dojechać do pracy. Tak, tak niech do was dotrze - nie każdy ma wolne, niektórzy muszą pracować!

  Popieram. Też dzisiaj pracuje. O 20:00 pewnie dalej będą utrudnienia i bałagan na trasie. Znowu ta gehenna. Najgorzej jak przyjeżdżają goście z zagranicy i chcą zobaczyć miasto i dojechać na lotnisko z pragi.

 • msg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2019 10:11 ~msg

  Jak z Kamionka na Lotnisko mam dotrzeć?

 • mucko1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2019 09:15 ~mucko1

  W Warszawie już nie da się żyć, jak nie pochody, to strajki, a od jakiegoś czasu i maratony. Co to za przyjemność w lataniu po mieście w smrodzie, smogu? Nie mam nic przeciwko bieganiu, ale jak chcecie biuegać, biegajcie po lasach, dla was będzie zdrowo, a ja jak człowiek będę mógł dojechać do pracy. Tak, tak niech do was dotrze - nie każdy ma wolne, niektórzy muszą pracować!

 • mam Problem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 19:30 ~mam Problem


  mam Problem~mam Problem

  Czy ktoś ma pomysł jak dojść z ul. Nowy Świat do ul. Jazdów? Z mapy wychodzi na to, że to jest w środku maratonu. Musimy przekroczyć ul. Piękną, a ona ma być zablokowana przez biegaczy. Czy jako pieszy da się przejść przez ulicę czy służby blokują?
  nicki nick~nicki nick


  Za Sejmem (Park Rydza-Śmigłego)jest kładka, którą przejdziesz nad Górnośląską/Myśliwiecką.
  Możesz iść wzdłuż Wiejskiej. Miniesz Sejm, Pocztę Polską i przy przejściu w lewo. Kładkę już zobaczysz.  Dziękuję za podpowiedź. Tak właśnie zrobię.

 • Kasjer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 17:21 ~Kasjer

  Petr~Petr

  Maraton ? Bardzo fajnie. Ale dlaczego z takiego wzniosłego wydarzenia powodować paraliż centrum miasta? Dlaczego mieszkańcy mają być znowu pozbawieni możliwości poruszania? Czy nie można maratonu przenieść centrum w inne miejsce? czy wszystkie wydarzenia muszą utrudniać życie mieszkańcom? Rozumiem zablokowanie ulicy na pół , czy nawet całą godzinę, ale na pół dnia? Czy tej trasy nie można poprowadzić tak by nie paraliżować mieszkańców. Może zamiast blokowa centrum, poprowadzić trasę wyścigu wokół innych miejsc Warszawy, może tak dookoła Wilanowa i okolic? I zamknąć jego mieszkańców od 7 do 16? Mpoże oni będą zadowoleni??


  Nie można, bo ktoś ma dobry biznes z robienia maratonów w centrum miasta.

 • Petr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 14:09 ~Petr

  Maraton ? Bardzo fajnie. Ale dlaczego z takiego wzniosłego wydarzenia powodować paraliż centrum miasta? Dlaczego mieszkańcy mają być znowu pozbawieni możliwości poruszania? Czy nie można maratonu przenieść centrum w inne miejsce? czy wszystkie wydarzenia muszą utrudniać życie mieszkańcom? Rozumiem zablokowanie ulicy na pół , czy nawet całą godzinę, ale na pół dnia? Czy tej trasy nie można poprowadzić tak by nie paraliżować mieszkańców. Może zamiast blokowa centrum, poprowadzić trasę wyścigu wokół innych miejsc Warszawy, może tak dookoła Wilanowa i okolic? I zamknąć jego mieszkańców od 7 do 16? Mpoże oni będą zadowoleni??

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 13:45 ~Warszawiak

  Jak to jest, że kiedy rolnicy, taksówkarze itp chcą protestować z bezradności to będą nazywani bandytami i policja będzie ich aresztować za blokowanie miasta a żeby pokazać w internecie i tv reklamy organizatorów takich biegów nikt nie protestuje?
  Miasto zakorkowane, żeby reklama poszła w eter i nikt za to nie odpowie. Nie znam mieszkańca Warszawy, któremu by to nie przeszkadzało.
  Czy bieganie po twardej nawierzchni jest bezpieczne dla biegaczy? Dlaczego nie organizują biegu po lesie np Kabackim?? łatwy dojazd metrem nikomu nie utrudniając i oddychając czystym powietrzem.

 • Nobody

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 13:30 ~Nobody

  wawa~wawa

  Każda firma powinna mieć swój maraton. W mieście jest za mało korków.


  Fajnie, że są tacy ludzie, pozdrawiam

 • freya

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.04.2019 13:17 ~freya


  Zapal dziś. Jeden dzień ich nie zbawi. Albo pojedź rowerem.
  A na poważnie to metrem do Wileńskiego a potem 9 minut tramwajem 3, 4, 25
  [/cytat_2997190]
  A jaką radę masz dla mnie?
  Bo ja do pracy w sobotę i niedzielę.
  I nie każ mi korzystać z komunikacji publicznej, bo w weekendy - jak powszechnie wiadomo - komunikacja publiczna przestaje praktycznie funkcjonować. Taki system. Ponoć najlepszy w Europie....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »