Informacje

29.05.2018 08:45 na kłobuckiej

Nowa przychodnia w bloku komunalnym na Ursynowie

SERWISY:

Na Ursynowie powstała nowa przychodnia, która będzie realizowała darmowe usługi w ramach NFZ. W pięciu gabinetach przyjmować będą między innymi lekarze podstawowej opieki zdrowotnej dla dorosłych i dzieci. Pierwsi pacjenci będą mogli skorzystać z usług nowej placówki już 4 czerwca.

Przychodnia zlokalizowana jest przy ulicy Kłobuckiej 14 na osiedlu komunalnym. Na jej potrzeby zaadaptowany został lokal użytkowy o powierzchni 170 metrów kwadratowych na parterze budynku mieszkalnego.

Pięć gabinetów

Wewnątrz jest pięć gabinetów lekarskich, w których przyjmować będą lekarze podstawowej opieki zdrowotnej dorosłych i dzieci, specjaliści z zakresu ginekologii i pediatrii. W przychodni znajduje się również punkt pobrań i gabinet USG.

W grudniu ubiegłego roku Rada Warszawy przyznała dla SPZOZ Warszawa-Ursynów dotację w wysokości 1,2 miliona złotych na potrzeby nowej przychodni.

Jak informuje ratusz, koszt adaptacji lokalu dla potrzeb przychodni lekarskiej wyniósł 787 tysięcy złotych, zaś na zakup pierwszego wyposażenia przeznaczono 413 tysięcy złotych. Zakupiono m.in. aparat EKG do rozpoznawania chorób serca, aparat KTG służący monitorowaniu płodu i aparat do badań USG.

Przychodnia będzie realizować bezpłatne usługi w ramach NFZ.

- Czwartego czerwca przyjmujemy pierwszych pacjentów, zbieramy deklaracje, czekamy też na przyjazd przedstawicieli NFZ, którzy muszą sprawdzić, czy wszystkie wymogi do takiej placówki są spełnione - wyjaśniła Marzena Koszańska, kierowniczka przychodni.

Jak dodała, z przychodni będą korzystać przede wszystkim mieszkańcy pobliskiego osiedla komunalnego.

Jak najbliżej, jak najkrótsze kolejki

Uroczyste otwarcie przychodni odbyło się w poniedziałek. Wzięła w nim udział prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, burmistrz Ursynowa Robert Kempa, dzielnicowi radni i przedstawiciele stołecznego Biura Polityki Zdrowotnej.

- Staramy się, żeby mieszkańcy mieli do przychodni jak najbliżej i jak najmniej czekali w kolejkach na usługi zdrowotne - powiedziała podczas uroczystości Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak dodała, "pół roku temu otwieraliśmy nową przychodnię na Bemowie, kilka tygodni temu zawieszaliśmy wiechę na budowie Szpitala Południowego, następnie wmurowaliśmy kamień węgielny na Białołęce". - Tym razem przychodnia znajdzie się w blokach komunalnych na Ursynowie" - powiedziała prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz poinformowała, że miasto przeznaczyło 32 miliony złotych dla SPZOZ Warszawa-Ursynów na modernizacje już istniejących przychodni zlokalizowanych przy ulicach: Na Uboczu, Romera, Kajakowej. Część tej kwoty obejmuje też utworzenie szpitala jednodniowego.

PAP/kk/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • anna

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2018 01:17 ~anna

  A co . tym dziwnego? Ktoś, kto uważa parking podziemny za luksus, nie ma pojęcia o przepisach. Dzisiaj normy nakazują zapewnienie określonej liczby miejsc parkingowej, w zależności od liczby mieszkańców.

  Piotrek~Piotrek

  To jest na tym słynnym osiedlu komunalnym z parkingami podziemnymi?

 • Piotrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2018 13:09 ~Piotrek

  To jest na tym słynnym osiedlu komunalnym z parkingami podziemnymi?

 • Dark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2018 11:26 ~Dark

  Taki "Ursynów", który z prawdziwym Ursynowem ma wspólną głównie nazwę i dziwnie wytyczone granice. A ursynowscy emeryci już się cieszyli słysząc niusa w radiu...

 • nfz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2018 10:48 ~nfz

  drodzy redaktorzy, przestańcie używać określeń "darmowe", "bezpłatne" usługi NFZ - proponuje aby każdy sprawdził ile z jego wynagrodzenia, emerytury itp. co miesiąc jest odprowadzane na NFZ, to się zdziwi jakie to darmowe usługi :)

 • Olo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2018 10:15 ~Olo

  "która będzie realizowała darmowe usługi". jakie darmowe?!?!?!?!?! Wszyscy płacimy składki na NFZ i to z naszych pieniędzy są utrzymywane tego typu placówki. A potem lekarze robią łaskę że leczą bo im się wpaja że przecież to są "DARMOWE USŁUGI!. Skończcie z wprowadzaniem w błąd.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »