Informacje

24.07.2017 13:33 drogowcy przyznają się do błędu

Nowa nawierzchnia, kałuża po staremu. Oblany test na Bartyckiej

SERWISY:

- Chciałbym zwrócić się z prośbą, o jak najszybszą naprawę źle położonej nowej nawierzchni - napisał na Kontakt 24 zdenerwowany Włodzimierz. Chodzi o ulicę Bartycką, która w weekend przeszła lifting. Według mężczyzny, po remoncie nic się nie zmieniło, a woda po deszczu stoi, jak stała. Drogowcy przyznają się do błędu.

W weekend fragment ulicy Bartyckiej przeszedł remont - wymieniono nawierzchnię. Drogowcy mieli także odpowiednio wyprofilować jezdnię, tak aby usprawnić odwodnienie ulicy. Jak zapowiadali urzędnicy, to był tylko doraźny remont, a na kompleksowy jeszcze poczekamy.

Z prac nie jest jednak zadowolony Włodzimierz, który napisał na Kontakt 24.

"Powtórka z rozrywki"

- Przed remontem, mniej więcej w tym samym miejscu, po każdym deszczu gromadziła się woda i stan taki trwał nawet kilka dni. Przejeżdżające samochody powodowały bryzgi wody sięgające po dachy samochodów jadących lub stojących obok - opisuje. - Wygląda na to, że zafundowaliście nam Państwo, za nasze pieniądze "powtórkę z rozrywki" - dodaje.

Na potwierdzenie swoich słów zrobił zdjęcia, na których widać dużą kałużę na środku Bartyckiej przy ulicy Czerniakowskiej.

Test oblany

O sprawę zapytaliśmy Zarząd Dróg Miejskich. Urzędnicy przyznają się do błędu i zapowiadają poprawę.

- Trudne panujące warunki były najlepszym testem, czy remont został dobrze przeprowadzony. Niestety Zakład Remontów i Konserwacji Dróg musi poprawić ten odcinek, na którym powstają kałuże - odpowiada Paweł Olek z ZDM. Co poszło nie tak? - Zostało wykonane nieprawidłowe profilowanie jezdni i dlatego woda nie spływa na boki - wyjaśnia.

Prace naprawcze mają być przeprowadzone jeszcze w tym tygodniu. Dzisiaj o 13 pracownicy ZDM i ZRiKD mają spotkać się i omówić szczegóły. Prace ZRiKD wykona na własny koszt.

Kolejny etap prac przy frezowaniu ulicy ma odbyć się w pierwszy weekend sierpnia.

su/mś

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 14:09 ~Tadeusz

  Oj, cenzura, cenzura. Naprawdę? Co takiego złego napisałem, że wycięliście mój wpis?
  Takie są efekty zatrudniania filozofów, administratorów i dyplomatów na stanowiskach, na których powinni być inżynierowie.

 • Tadeusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 13:17 ~Tadeusz

  Tak się kończy zatrudnianie filozofów, administratorów i dyplomatów na stanowiskach, na których powinni być inżynierowie. Coraz więcej jest takich "perełek" na warszawskich ulicach i będzie więcej.

 • Zenon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 11:04 ~Zenon

  Czy Pan Włodzimierz nie ogarnia, że to była wymiana nawierzchni tj."frezowanie"?!

  Przerabiałem temat wymieniając pisma z urzędami i instytucjami na temat ul. Przyczółkowej.

  Super, że jest nowa nawierzchnia, ale nie ma odwodnienia - kanalizacji deszczowej, rowów itp. Woda w asfalt przecież nie wsiąknie... Jak wcześniej gdzieś były kałuże tak samo dalej tam będą.

  Przy Przyczółkowej są płytkie rowy, to o tyle dobrze, że tam spływa trochę wody. Trochę tj. po deszczu, a nie kilkugodzinnych opadach...

 • emm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 10:31 ~emm

  Nasz kraj sami sobie organizujemy, decydujemy sami o wielu sprawach , a proszę jakie mamy wyniki. Ktoś drogę w końcu odbierał, ktoś nadzorował prace..... Kiepski hydraulik, nieprzyjemna pielęgniarka , lekarz, niedouczony, brukarz, prawnik, urzędnik i można tak wymieniać długo. I do kogo mamy pretensje? Miejmy ją do siebie, bo dziś jesteśmy brukarzem , a jutro idziemy do szpitala. Bylejakość widzimy na każdym kroku.

 • Kokl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 09:06 ~Kokl

  Adi~Adi

  Na Chełmżyńskiej jest to samo byłem małym chłopcem jak chodziłem z babcią na spacery i pamiętam kałużę w którą zawsze chciałem wskoczyć to przy wylocie Podhalańskiej tam też był remont i nic to nie daje, jest parę takich miejsc w Warszawie że remonty tylko napawają śmiechem.

  To samo jest obok Mostu Północnego. Kałużę można zobaczyć nawet na mapach Google od wielu lat. Były tam remonty, a najlepsze jest to, że kałuża powstaje nad studzienką ściekową. Czyżby to była atrapa?

 • drogówka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 09:04 ~drogówka

  wszystkie zjazdy i wjazdy na a2 są "źle wyprofilowane" to skandal. Koszta kilkadziesiąt mld złotych ! nikt za to do tej pory nie odpowiedział, weźcie się za to.

 • kok

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 08:41 ~kok

  "Prace ZRiKD wykona na własny koszt." -- czyli miasto na własny koszt naprawi zleconą przez siebie robotę. :)

 • Pos

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 06:46 ~Pos

  Włodzimierz, a wiesz, co ja bym chciał...

 • mirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2017 06:16 ~mirek

  Wawiak~Wawiak

  ZRiKD - Zakład Miasta znany z perfekcyjnego i terminowego wykonywania robót - jak na Młocinach - Gratulacje dla Dyrekcji


  ZRiKD otrzymuje wszystkie zlecenia bez przetargu, jakość robót jak Bartycka, terminy -w zasadzie dowolne. Po co utrzymywać taką jednostkę?

 • Adi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2017 23:49 ~Adi

  Na Chełmżyńskiej jest to samo byłem małym chłopcem jak chodziłem z babcią na spacery i pamiętam kałużę w którą zawsze chciałem wskoczyć to przy wylocie Podhalańskiej tam też był remont i nic to nie daje, jest parę takich miejsc w Warszawie że remonty tylko napawają śmiechem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »