Informacje

06.03.2012 12:40 prezydent Warszawy podczas wizyty w USA

Nową kwaterę służb "otworzą za 2 tygodnie"

- Za dwa tygodnie otwieramy Centrum Zarządzania Kryzysowego - zadeklarowała Hanna Gronkiewicz- Waltz w rozmowie z korespondentem TVN24. Prezydent Warszawy wspomniała o tym przy okazji wizyty w Chicago. Nie bez powodu. - Warszawskie centrum jest wzorowane na tym w USA - opowiadała.

- To centrum jest owocem mojej podróży z 2005 roku - powiedziała w czasie obecnej wizyty w stanie Illinois prezydent Warszawy. Wtedy po raz pierwszy zobaczyła amerykańskie centrum zarządzania kryzysowego, na którym jest wzorowane to nowe, warszawskie.

- Pomyślałam sobie wtedy, że w Warszawie musimy mieć podobne centrum. Wtedy nie widziałam jeszcze, że będą kandydować na prezydenta – wspomina Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Potrzebne na Euro

Jak mówi, centrum powstało przy ulicy Młynarskiej i ma być otwarte za dwa tygodnie. To jedna z kluczowych miejskich inwestycji poczynionych z myślą o zapewnieniu bezpieczeństwa kibicom, którzy przyjadą do Warszawy na mecze Euro 2012.

Obiekt pomieści Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Zespół Obsługi Monitoringu , Straż Miejską. W jednym miejscu będą przyjmowane wszystkie zgłoszenia na numery alarmowe 112, 997, 998 i 999.

Na razie urzędnicy strzegą wejścia do budynku. Podczas posiedzenia komisji do spraw Euro 2012 zwiedzali go radni. I choć praca ich jest jawna, kamerę tvnwarszawa.pl wyproszono.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEMAT CENTRUM

Polskie obchody w Chicago

Prezydent Warszawy do Chicago przyjechała w poniedziałek. Wzięła udział w obchodach dnia Kazimierza Pułaskiego, który walczył o niepodległość USA.

- Mówi się o nim, że to bohater obojga narodów, a jego święto należy do najważniejszych w Illinois. Uroczystości odbywają się zawsze w Muzeum Polskim, a przychodzą na nie najważniejsi lokalni politycy – wyjaśnia Jan Pachlowski, korespondent TVN24.

Decyzję o likwidacji liceum imienia Pułaskiego podjęła w lutym rada Warszawy.

Urzędnicy uczą się za granicą

Hanna Gronkiewicz-Wlatz zapowiedziała, że w czasie obecnej wizyty w USA weźmie również udział w dwóch konferencjach: o transporcie oraz o zielonej energii.

- Pracownicy Ratusza często odwiedzają USA - mówi prezydent. Warszawscy urzędnicy jeżdżą na szkolenia, chociażby dotyczące zabezpieczania masowych imprez.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 14:33 ~Marcin

  strażnikczka klaudia~strażnikczka klaudia

  Darek...widać,że jesteś dzilnym lizusem HGW,bo to co piszesz nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością, możesz napisać swój komentarz jeszcze większymi literami i tak to nic nie zmieni!!!!!!!!! NIESTETY...Internauta ~ratownik...w Swoim wpisie zawiera wiele prawdy,dlaczego doszło do katastrofy kolejowej pod Szczekocinami,bo chory jest system,bo premiowane jest niedbalstwo, ludzie są przepracowani, przemęczeni, źle opłacani i wszystkim się wydaje,że jakoś to będzie!!!!!!!!! I dlatego giną ludzie!!!!! Wmawia się społeczeństwu ,że pilnując mostu Śląsko-Dąbrowskiego dbamy o bezapieczeństwo...BZDURA!!!!!!!TO MASZYNKA DO ZARABIANIA KASY!!!!!!! I ZATRUDNIA SIĘ TYLKO KOLESI a to z PO , a to z PSL,a to byłego kierowcę HGW na Komendanta Straży Miejskiej m.st.W-wy lub innego znajomka z innej partyjki ,byle był kolegą czy zna się na dziedzinie jest juz mało istotne!!!A strażnik jeździ zdezelowanym Lanosem, rozsypującym się Peugeotem lub zardzewiałym Fordem Tranzitem,tylko ważne żeby miał zdemontowane radio...i tak od lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  tak jak piszesz za czasów PO zrobili z tej formacji maszynkę do robienia kasy ludzie oceniani są na podstawie ilości wypisanych mandatów ten co ma sporo ma dodateki i jest traktowany jako super pracownik,a ten co pisze mało,poucza społeczeństwo itd(najprościej pisząc pomaga,a nie jeb..e) jest wrogiem komendanta SM p.Zielińkiego dla którego wyznacznikiem pracy strażnika jest ilość MKK nic więcej.Co oni zrobil z tą firmą. WSTYD

 • pomarańcze i mandarynki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 12:58 ~pomarańcz…

  a widoczny Pan Marek K.z-ca generałowej Ewy G.to już się po pijaku nie awanturuje i stołeczna Straż Miejska już go nie wozi do izby wytrzeźwień...hehehehehehe....co za UKŁAD!!!!!!!!!?

 • strażnikczka klaudia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 11:35 ~strażnikc…

  Darek...widać,że jesteś dzilnym lizusem HGW,bo to co piszesz nie ma za wiele wspólnego z rzeczywistością, możesz napisać swój komentarz jeszcze większymi literami i tak to nic nie zmieni!!!!!!!!! NIESTETY...Internauta ~ratownik...w Swoim wpisie zawiera wiele prawdy,dlaczego doszło do katastrofy kolejowej pod Szczekocinami,bo chory jest system,bo premiowane jest niedbalstwo, ludzie są przepracowani, przemęczeni, źle opłacani i wszystkim się wydaje,że jakoś to będzie!!!!!!!!! I dlatego giną ludzie!!!!! Wmawia się społeczeństwu ,że pilnując mostu Śląsko-Dąbrowskiego dbamy o bezapieczeństwo...BZDURA!!!!!!!TO MASZYNKA DO ZARABIANIA KASY!!!!!!! I ZATRUDNIA SIĘ TYLKO KOLESI a to z PO , a to z PSL,a to byłego kierowcę HGW na Komendanta Straży Miejskiej m.st.W-wy lub innego znajomka z innej partyjki ,byle był kolegą czy zna się na dziedzinie jest juz mało istotne!!!A strażnik jeździ zdezelowanym Lanosem, rozsypującym się Peugeotem lub zardzewiałym Fordem Tranzitem,tylko ważne żeby miał zdemontowane radio...i tak od lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Monio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 10:45 ~Monio

  Precz z Bufetową !!!!!!!!!!!!!!!!

 • xvy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 10:09 ~xvy

  Zlikwidowali dobrą szkołę na Młynarskiej ;-/

 • ratownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 09:40 ~ratownik

  Pani Prezydent Warszawy HGW chce zbierać tylko pochwały karmi nas propagandą jak za czasów komuny myśli, że otwarcie centrum zarządzania kryzysowego pokarze, że dba o mieszkańców Warszawy lepiej niech karze swoim urzędasom kontrolować służby, które odpowiadają za mienie i zdrowie nas i naszych bliskich tak naprawdę to tylko Straż Pożarna ma pojęcie potrafią zabezpieczyć miejsce katastrof i ma sprzęt, ale służby medyczne całkowicie leżą każde ćwiczenia, które odbywały się do tej pory ukazywały spore braki i nie dociągnięcia, ale nam wmawiano, że jest OK. Karetki nie sprawne i zdezelowane jak zwykle ściągniemy pogotowia z całej polski, bo pogotowie Warszawskie, które Nazywa się teraz Wojewódzkie to porażka i zarządzane jest przez dyrektora i jego kolegów z partii PSL teraz to jest sukces wszystkich jestem ciekaw jak będzie kompromitacja i wstyd i tragedia, kto wezdmie odpowiedzialność

 • to ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 08:10 ~to ja

  Bywało się w tej ,,kwaterze,, na Młynarskiej... Spędziło się tam pare lat... Dzięki ,że budynek ocalał ,z którego wyszło dużo wspaniałych fachowców! Kto wie co tam było?
  Pzdr.

 • marta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.03.2012 07:31 ~marta

  babka~babka

  Jako obywatelka byłam załatwiać wezwania za parkowanie w wielu siedzibach strazy :) ale to na Ochocie przeraziło mnie, strach wchodzić budynek jak slams , wejscia strzegą stalowe dzwi jak do krematorium to jest dopiero wizytówka municypalnych :)PORAŻKA !! ale może to specjalnie żeby odstraszyć :) jak ktoś to zobaczy od razu ucieknie ...  potwierdzam żenada slams to mało powiedziane ale za to obsługa przez strażników bardzo miła,zostałem pouczony

 • Marwar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 23:43 ~Marwar

  A kiedyś to była szkoła.

 • lysol30

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.03.2012 23:38 ~lysol30

  bilet lotniczy - 3500 pln
  dieta - 1800 pln/dzień
  wiedza nabyta na szkoleniach w USA - bezcenna
  za wszystko inne zapłacą podatnicy:)

  więcej urzędników warszawskich w juesej = więcej darmowych wycieczek dla ludzi bufetowej, jakby nie mogli na takowe szkolenia jeździć gdzieś bliżej - Berlin, Paryż, Londyn... W okolicy jest dużo wielkich metropolii, więc po co lecieć aż za ocean?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »